Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Фиат Мултипла Бипауър

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Фиат Мултипла Бипауър

    Гледах няколко мултипли:Защо се различават рейките на двете коли?На една видях че отзад пише G Power, а на другите BiPower. Четох че имало модели които са само на метан без бензин.
    Прикачени файлове
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    По-стара и по-нова версия на колата?
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      Първата е на метан, втората на газ.
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        BO написа:
        Първата е на метан, втората на газ.
        100 % сигурен ли си? Понеже са написали че е на метан.На тази с маркучите отзад пише GPower.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Само аз ли виждам ,че единия автомобил изобщо няма бензинова рейка.Ако знаете какво е рейка разбира се.

          Коментар


            #6
            Как пък видя че няма като тя стои под колектора?Ако няма бензин тогава защо има vapour canister? Тази черната кутия с сините маркучи.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              MEMO написа:
              Само аз ли виждам ,че единия автомобил изобщо няма бензинова рейка.Ако знаете какво е рейка разбира се.
              Не, какво е рейка?

              Коментар


                #8
                infineon написа:
                BO написа:
                Първата е на метан, втората на газ.
                100 % сигурен ли си? Понеже са написали че е на метан.На тази с маркучите отзад пише GPower.
                Според теб сигурен ли съм?
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #9
                  MEMO написа:
                  Само аз ли виждам ,че единия автомобил изобщо няма бензинова рейка.Ако знаете какво е рейка разбира се.
                  Колуега, ти отепа коня :DКъм автора:Ако се чудиш коя да вземеш, моят съвет е да избереш Bipower варианта.Това другото животно е супер рядко и съм го виждал само веднъж през живота си на живо.Монтира се само в Мултипла, а Bipower-ът се монтира и в мареа. Мисълта ми е, че при нужда, за първия вариант ще намериш части по-лесно от колкото за втория.Ако вземеш Bi-то и имаш някакви въпроси или срещаш трудност - питай смело. Карам такава вече 4 години и 110К км. Успех с покупката!

                  Коментар


                    #10
                    lithrone написа:
                    MEMO написа:
                    Само аз ли виждам ,че единия автомобил изобщо няма бензинова рейка.Ако знаете какво е рейка разбира се.
                    Колуега, ти отепа коня :DКъм автора:Ако се чудиш коя да вземеш, моят съвет е да избереш Bipower варианта.Това другото животно е супер рядко и съм го виждал само веднъж през живота си на живо.Монтира се само в Мултипла, а Bipower-ът се монтира и в мареа. Мисълта ми е, че при нужда, за първия вариант ще намериш части по-лесно от колкото за втория.Ако вземеш Bi-то и имаш някакви въпроси или срещаш трудност - питай смело. Карам такава вече 4 години и 110К км. Успех с покупката!
                    Айде стигнете до консенсус какво е точно, че и в автокъщата незнаят какво продават Ако е само на метан защо има филтър за бензинови пари???
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      infineon написа:
                      Айде стигнете до консенсус какво е точно, че и в автокъщата незнаят какво продават Ако е само на метан защо има филтър за бензинови пари???
                      Никой не спори, че да постигаме консенсус.Фиат само на метан - Няма (или поне не фабрично)Тези мултипли имат 32 или 36л. резервоар(едитвам се след като разбрах, че бъркам колите), а бутилките са им в пода за сметка на Мареа Би, която носи стандартен резервоар, бутилката (една) е в багажника.Колите НЕмогат да палят директно на метан. Палят винаги на Бензин и веднага обръщат независимо от температурата или оборотите.Допълнително е монтирано едно зелено копче с което обръщаш на бензин.

                      Коментар


                        #12
                        Е погледни под рънърите на колектора де. Ако има рейка - значи има и бензин. Ако няма - само метан/LPG. Или легни отдолу и виж дали има резервоар за бензин :DАз си мисля че и двете коли нямат бензин, тъй като не виждам горивопроводите захранващи рейката (горе в ляво на колектора). Те ясно се виждат, ако ги има, а на снимката дококото мога да видя тези неща липсват. А и вижте как картерната вентилация влиза там, където трябва да седи бензиновата рейка. Ако тя беше там този маркуч щеше да е отвън. Обаче пък защо тогава са сложили тези сини тръбички, които са нужни за бензинова инсталация...
                        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                        Коментар


                          #13
                          lithrone написа:
                          infineon написа:
                          Айде стигнете до консенсус какво е точно, че и в автокъщата незнаят какво продават Ако е само на метан защо има филтър за бензинови пари???
                          Никой не спори, че да постигаме консенсус.Фиат само на метан - Няма (или поне не фабрично)Тези мултипли имат малък резервоар за бензин (6 литра по спомен) за сметка на Мареа Би, която носи стандартен резервоар.Колите НЕмогат да палят директно на метан. Палят винаги на Бензин и веднага обръщат независимо от температурата или оборотите.Допълнително е монтирано едно зелено копче с което обръщаш на бензин.
                          Абе не е точно така. За мареата може и да си прав, но на мултиплата няма вариант с нормален резервоар и метан.Четох в един италиански сайт че имало и вариант само на метан, без бензин, с около 10 коня по малка мощност.Колега BO, питах те дали си сигурен , понеже в автокъщата твърдят че е на метан, а не е в София колата и не ми се разкарва излишно ако се окаже че е на газ.
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #14
                            ogi28b написа:
                            MEMO написа:
                            Само аз ли виждам ,че единия автомобил изобщо няма бензинова рейка.Ако знаете какво е рейка разбира се.
                            Не, какво е рейка?
                            Ами най-просто казано - тръба, през която преминава бензин и стига до инжекторите.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              Няма чиста метанова мултипла само на метан.Обаче има такава само на газ ПБ , без бензинов резервоар.За паленето : има и такива които палят направо на метан , след 2001 май ги правят да пали на бензин за да поработват и бензиновите дюзи от време на време.Според мен втората и третата снимка са на LPG версията ,качил съм оргиналния мултимедиен диска на мултипла в секцията за сваляне,свали си го и разцъкай .
                              FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 2001

                              Коментар

                              Working...
                              X