Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каско - странично огледало

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Каско - странично огледало

    Здравейте колеги,По време на отпуската в района на Синеморец(две коли трудно се разминават) един с Ауди Б4 ми отнесе страничното огледало. По скоро профуча не се прибра достатъчно и стана удар огледало в огледало, неговото не мръдна, моето се прибра и се напука стъклото. Сега мисля да мина през застрахователите и вапроса ми е ако е само стъклото на огледалото ли покриват или плащат цялото огледало. Продават ли някаде само стъкло и колко струва, че ако е 10 лева, не си заслужава да горя бензин и нерви до застрахователя. Съответно ако не се намира само стакло да не ми платят само него и да кажат оправяй се, а аз да трябва да купувам цяло станично огледало, в случая май трябва да г о дотроша и тогава да отида Разчитам на вашите съвети!
    FIAT Bravo 1.6 16V '97

    #2
    зависи от застрахователяиначе има и само стъкла - колеги са купували за Ауди, Мерцедес...обаче са скъпичкисигурно имаш и подгряванеходи си при застрахователя, но май ще е най-добре да им кажеш че е щета на паркинг
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      sev написа:
      зависи от застрахователяиначе има и само стъкла - колеги са купували за Ауди, Мерцедес...обаче са скъпичкисигурно имаш и подгряванеходи си при застрахователя, но май ще е най-добре да им кажеш че е щета на паркинг
      За щетата е ясно че е паркинг щета, но не знам дали да не го дочупя
      FIAT Bravo 1.6 16V '97

      Коментар


        #4
        а капата в епера като гледах за огледало видях че продават само стъкла и пише 33 евро това е цена за капа ако смяташ да купуваш можеш да си го поръчаш от Т&Н там доставката е 10 дена и до сега го спазват горе долу цените съвпадат с тези дадени в епер

        Коментар


          #5
          Аз също счупих моето преди време и си купих само стъкло има ги в бриколаж на цена около 6 лева


          Best Regards
          Fiat Brava 1.4 SX 12v

          Коментар


            #6
            Re: Каско - странично огледало

            blader написа:
            Здравейте колеги,По време на отпуската в района на Синеморец(две коли трудно се разминават) един с Ауди Б4 ми отнесе страничното огледало. По скоро профуча не се прибра достатъчно и стана удар огледало в огледало, неговото не мръдна,!
            Какво съвпадение,само че аз се срещнах с Пежо
            Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

            Коментар


              #7
              Re: Каско - странично огледало

              lu40 написа:
              blader написа:
              Здравейте колеги,По време на отпуската в района на Синеморец(две коли трудно се разминават) един с Ауди Б4 ми отнесе страничното огледало. По скоро профуча не се прибра достатъчно и стана удар огледало в огледало, неговото не мръдна,!
              Какво съвпадение,само че аз се срещнах с Пежо
              Нежни са нашите коли, което си е техен чар Вчера бях при застрахователя писаха ново стъкло само, дано не са 5лв че голям смех ще да е
              FIAT Bravo 1.6 16V '97

              Коментар


                #8
                Аз пък с Авенсис. Вече по тоя път, само с прибрани огледала.
                Shit happens, sometimes...
                Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                Коментар


                  #9
                  Колеги, а вие не забелязахте ли, че повечето коли по този път са с прибрани леви огледала? Трябва много внимание, щото може насрещният шофьор да не държи толкова на колата си колкото ние на нашите. И тук важи правилото - по-умният отстъпва и ако се наложи, излиза малко от пътя (макар че точно там е бая височък асфалта).
                  Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                  Коментар


                    #10
                    Явно е до късмет цялата работа. Един път като излизахме от паркинг за мой ужас видях дясното огледало прибрано плътно до стъклото, като на новите Мерцедеси, джипове и т.н., а то по принцип не мърда изобщо, защото е ел. огледало и е захванато отдолу с 2-3 болта. Слязох и го бутнах обратно, то щракна и се намести като преди. Как не е счупено още нямам идея, беше плътно залепено до стъклото.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      Колеги, а вие не забелязахте ли, че повечето коли по този път са с прибрани леви огледала? Трябва много внимание, щото може насрещният шофьор да не държи толкова на колата си колкото ние на нашите. И тук важи правилото - по-умният отстъпва и ако се наложи, излиза малко от пътя (макар че точно там е бая височък асфалта).
                      Еми, ти си го казал, колега. Височко е асфалта там, а мойто типо с 13-ки джанти, клирънса му е 14см. и ако сляза на банкета, току виж съм счупил нещо. Въпроса е, че разни тъпаци с лъскави возила никога не слизат и ти чупят примерно огледалато, ама тях ги боли, нали си имат пълно каско, а аз като си нямам, трябва да избирам - огледало или носач. Огледалото ми е по-евтино - 10 лв. на морга, но въпроса е принципен... Мразя го тоя път, а всяко лято доста често го пътувам, че ги обичам местата на юг, ама аман от състезатели. Последния път са спрях на Ахтопол и си стоях близо половин час, докато мина камион. После се пуснах след него. Голям кеф, всички бягат от голямата машина, а аз си карам след него, бавно, ама славно...
                      Shit happens, sometimes...
                      Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                      Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                      Коментар


                        #12
                        аз винаги като се раминавам с някой, било на малка уличка или на извънградско оставям място колкото той да се събере, а на мен отдясно си оставям аванс. няколко метра преди да се срещнем се свивам към аванса. на извъндрадско особенно е много полезно, имам много място за реакция. е в редки случай не сам единствения дето го знае номера и този отсреша не се дърпа, но това е рядко. така се пазят огледалата и не само
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          аз винаги като се раминавам с някой, било на малка уличка или на извънградско оставям място колкото той да се събере, а на мен отдясно си оставям аванс
                          На въпросния път няма място за такова упражнение. Там широчината на платното е горе-долу 1 и 2/3 коли, особено ако едната е някоя по-широчка. При почти всяко разминаване, освен ако не са две Корси примерно, се налага единия да излезе на банкета. Миналата година банкета беше насипан на нивото на асфалта, но явно от дъждовете чакъла се е отмил и сега на места има по 20 и повече сантиметра денивелация, което прави невъзможно слизането на банкета за по-ниските автомобили. Единствения изход е бавно каране с прибрани огледала, но лошото е, че има разни гъзари, дето не се съобразяват с тоя факт. Кофтито в случая е, че това лято забелязах несъобразяване главно от страна на водачи на лъскави джипове, които нямат никакъв проблем с излизането на банкета, ама явно такъв им е манталитета и толкоз им е акъла.
                          Shit happens, sometimes...
                          Tipo 1.4i.e. '92 - вече смъртно ранено
                          Marea 1.8 HLX - червена като аватара

                          Коментар


                            #14
                            spark написа:
                            Явно е до късмет цялата работа. Един път като излизахме от паркинг за мой ужас видях дясното огледало прибрано плътно до стъклото, като на новите Мерцедеси, джипове и т.н., а то по принцип не мърда изобщо, защото е ел. огледало и е захванато отдолу с 2-3 болта. Слязох и го бутнах обратно, то щракна и се намести като преди. Как не е счупено още нямам идея, беше плътно залепено до стъклото.
                            и моите са ел, но се прибират на ръка
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар

                            Working...
                            X