Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

С три болта на джантата, другия се прецака

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    С три болта на джантата, другия се прецака

    В петък сменях накладки и щях да пътувам за Русе и си погледнах преди да тръгна болтовете. Гледам аз секретния болт не хлопа. Взех ключа - да ама не ..... Болта превъртя (секретните болтове ги взех преди три месеца). Оказа се, че единия от четирите е бил с кофти резба и е развалил тази на диска. Сега, питам може ли някой ваш познат(стругар) да ми направи болт 12 мм, защото сегашния е 11,7 мм? Идеята ми е да уплътня хлабината. Страхувам се,че и другите дупки са поразени, защото никой не е видял болта и при сваляне на гумата е въртян през всички дупки. Не искам да сменям дисковете, защото са добри още.

    #2
    Re: С три болта на джантата

    Mitko написа:
    Мога да те разочаровам допълнително. Резбата не е в диска, а в главината. Така, че режи по-голяма резба за да не си купуваш нова главина.
    Ееее, не такъв отговор очаквах. Значи не са на диска,а на главината. Добре де, а кой може да ми направи по-голяма резба? Той метала на главината не е ли много твърд? Няма да стане с обикновен мечик, май?

    Коментар


      #3
      Имах подобен проблем точно миналата седмица.Спуках гума и сложих резервната.Но тя е много по-тънка от джантите с които карам.И единият от болтовете се оказа твърде дълъг(излязал е от задната страна)Като тръгнах и се е удрял няколко пъти в друг болт от окачването.Като се опитах да развия болтовете и да си сложа оригиналната джанта,едвам го извадих.Беше абсолютно гладък.Резбата му беше запълнила резбата на главината.Естествено като сложих друг болт тои не влезе.Един майстор каза че трябвало да се разпробива да се прави друга резба и т.н.Аз измерих стъпката и взех същия метчик.Беше 12х1,25.Прекарах го няколко пъти за да излязат всички стружки и пробвах болта без да слагам гумата.Зави се до край без проблем.Така че не вярвам някакъв си смотан болт да развали резбата на главината.Все пак той е направен от по-мек материал.Успех
      COUPE 1.8 16V
      Volvo XC90 T6

      Коментар


        #4
        и при мен имаше подобен проблем ... но е вярно че болтовете са по меки от главината дано да няма поражения при мен беше само болта скапан
        Madness Motorsport
        (\__/)
        (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
        (")_(") signature to help him gain world domination.

        Коментар


          #5
          Мини отвора с един метчик 12х1.25 и сложи един жигулски болт.Може да е малката беля.На времето на една от предишните ми коли един беше навил болтове 10х1.5 на отвори 10х1.25.Минах ги с метчика и проблема изчезна.За съжаление не мога да ти помогна,защото нашия стругар излезе в отпуск и си е заключил инструментите.Успех
          Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

          Коментар


            #6
            аз съм с 3 болта на едната джанта вече няколко месеца, не мога да намеря мечик 12х1,25 по гумаджии никой няма, в железарии също, няма бриколаж няма никой. накрая се сдобих от някаква железария от враца. в момента не е в мен, но тези дни ще си го взема че съм го заел на други като теб и ако искаш може да минеш да я оправим щото е мно кофти така
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Аз минах с мечик 12х1,25, но болта пак хлопа, но захапа сега. Но болта е малко по-дълъг и с това си го обеснявам.

              Коментар

              Working...
              X