Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Брава 1.9 жтд - дефекти при кола втора употреба

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Брава 1.9 жтд - дефекти при кола втора употреба

    Здравейте отскоро притежавам фиат и съм страшно доволен от икономия, дизайн и т.н. Но срещнах следните дефекти които ме влудяват :1) като дам колата на контакт се чува някакъв звук наподобяващ тиктакането на часовник и сякаш идва от към резервоара...какво може да е това и как може да се оправи ?2) копчето от което се включват халогенните фарова е развалено...като го натисна и задържа светят халогенките но пусна ли го изгасват.... как може да се отремонтира и евентуално къде ?3) отвратително тракане на пластмасите по таблото 4) при нощно шофиране зелената светлина на оборотомера свети наполовина и при неравности на пътя си светва както трябва...кабелче или лампички може да е това
    попринцип съм от Кърджали но в момента живея в София

    #2
    Честито за колата колега!1. Ако звука е като на часовник, само че забързано, то това е от подгряването. Има го при всички.3. Тракането на пластмасите е от всякъде не само от таблото - характерен проблем за тези коли, като цяло за тази марка. Има теми, но работата е много, направо невъзможно да го премахнеш.4. Лампичката е. Виж да не се е разместила от мястото и, но ще се наложиш да сваляш таблото. Нека още някой да пише за по-сигурно, преди да действаш.
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      1. Виж дали тракането на часовника не идва в средата около бутона за аварийните. АКо не е от там - не е нормално, аз тракане нямам.2. Копчетата са на една цяла платка, купуваш си втора употреба и сменяш. Лесно е.3. Не трябва да трака, ако трака е разглабяно и сглобено неправилно или повредено. Моето никога не е тракало и все още не трака.4. Лампа. Сменя се лесно.

      Коментар


        #4
        Airfan написа:
        1. Виж дали тракането на часовника не идва в средата около бутона за аварийните. АКо не е от там - не е нормално, аз тракане нямам.3. Не трябва да трака, ако трака е разглабяно и сглобено неправилно или повредено. Моето никога не е тракало и все още не трака.
        За 1. имаш предвид подгряването нали. На мен от там ми идва шума. За 3 по таблото на мен ми трака единствено капака на жабката, поради това писах, че не е само от там. Нека колегата да каже от къде идват шумовете, за да не гадаем само.
        Fiat Bravo 1.9 TD100

        Коментар


          #5
          Ами тиктакането категорично не идва от бутона на аварийните ...по скоро идва от задната страна на колата за тракането се чува главно от таблото и като го притисна с ръка спира
          попринцип съм от Кърджали но в момента живея в София

          Коментар


            #6
            total_damage написа:
            Ами тиктакането категорично не идва от бутона на аварийните ...по скоро идва от задната страна на колата за тракането се чува главно от таблото и като го притисна с ръка спира
            Не е нормално да трака нищо там!Отпред сигурно ти липсват винтове някакви.Подгряване в таблото няма, има реле в коша на двигателя и то не трака като часовник.

            Коментар


              #7
              Airfan написа:
              Подгряване в таблото няма, има реле в коша на двигателя и то не трака като часовник.
              Ще използвам темата на колегата защото ме заинтересува това изречение, за което се извинявам: Когато дам на контакт, с гасненето на лампичката за подгряване, шума спира (не е като на часовник както го описа на колегата ами е едно тихо и глухо ручене.. Аз лично го чувам някъде около таблото. Може ли на ТД 100 да е вътре в над жабката, или просто звука създава илюзия че идва от там, а да си е от вън?Отново се извинявам на колегата @тotal_damage !
              Fiat Bravo 1.9 TD100

              Коментар


                #8
                sa6obravoto написа:
                Airfan написа:
                Подгряване в таблото няма, има реле в коша на двигателя и то не трака като часовник.
                Ще използвам темата на колегата защото ме заинтересува това изречение, за което се извинявам: Когато дам на контакт, с гасненето на лампичката за подгряване, шума спира (не е като на часовник както го описа на колегата ами е едно тихо и глухо ручене.. Аз лично го чувам някъде около таблото. Може ли на ТД 100 да е вътре в над жабката, или просто звука създава илюзия че идва от там, а да си е от вън?Отново се извинявам на колегата @тotal_damage !
                Изключи предния плафон и пробвай.
                Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                Коментар

                Working...
                X