Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Слаби фарове на Пунто Мк2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Слаби фарове на Пунто Мк2

    Насочил съм се към нови крушки Philips Extreme Vision с надеждата да светят по-силно, че сега с обикновени крушки(OSRAM) е все едно съм запалил свещи. Проверил съм токовете към фара да не са ниски, но не. Ако някой знае решение алтернативно на тези крушки, че са около 80лв. да каже.

    #2
    Колко е напрежението на фаровете при запален двигател, на празен ход ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      emzo написа:
      Колко е напрежението на фаровете при запален двигател, на празен ход ?
      отдавна ги проверях но по спомен ти казвам 13.5-14V

      Коментар


        #4
        Ако си приготвил 80 лв - по-добре си сложи ксенон. А може и рефлекора на лупата да е заминал.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          виж и масата на фара

          Коментар


            #6
            а може и крушките ти да са 100 в и да неискат да светят на сестра ми на реното не светеха някои беше сложил 100 в смених я с 55 и се опраи принципно на фиат фаровете са зле освен тия с лупите

            Коментар


              #7
              на осрам върховите модели крушки не са по-лоши от на филипс. някои даже твърдят, че са по-добри. обаче, ако е заминал рефлекора на лупата - все тая. при всички случаи по-добре сложи ксенон.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                Пунто 2 не е ли с лупи на късите?Ако е с лупи му слагай един ксенон и забрави за крушки по 80лв.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  krasio_79bs написа:
                  Пунто 2 не е ли с лупи на късите?Ако е с лупи му слагай един ксенон и забрави за крушки по 80лв.
                  мдааа и твърдо те покрепям слагаш ксенон и всичко заспива аз съм вече година и съм много доволен
                  Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                  Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                  Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                  Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                  Коментар


                    #10
                    todorshalev написа:
                    krasio_79bs написа:
                    Пунто 2 не е ли с лупи на късите?Ако е с лупи му слагай един ксенон и забрави за крушки по 80лв.
                    мдааа и твърдо те покрепям слагаш ксенон и всичко заспива аз съм вече година и съм много доволен
                    Какъв ксенон си сложил?

                    Коментар


                      #11
                      Ако е изгорял рефлекторът зад лупата, ксенонът ще свети супер зле и дори да е от качествените модели, ще си мислиш че е некачествен и ще го плюеш. В началото ще си викаш, че свети супер и няма нищо общо, ще си мислиш, че си прогледнал. Това ще е докато не застанеш на пътя кола до кола с някоя със здрави фарове и фабричен ксенон, тогава вече ще видиш колко зле свети всъщност, с изгорял рефлектор зад лупата. А ако ти е здрав рефлекторът - дори и с най-обикновената лампа на Осрам - фарът ще свети както трябва, щом напреженията са в нормите. Все пак един съвет ще ти дам. Вземи един мултицет, включи го на измерване на напрежение до 20 В (не на ток ), допри червената сонда до плюса на акумулатора, а черната - до положителния извод на лампата. Ще ти отчете показание между 0 и 2-3 волта. Запиши го колко е точно и го напиши тук. После допри червената сонда до минуса на акумулатора, а черната - до отрицателния извод на лампата. Пак запиши показанието, ще е подобно на първото. Напиши го тук. Това е основа отправна точка за добри фарове.

                      Коментар


                        #12
                        А аз да попитам какво е състоянието на стъклото на фара? Ако са изгорели и пожълтели ще искат първо на първо полиране преди слагане на ксенон
                        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                        Коментар


                          #13
                          мен пък фабричните ксенони не ме притесняват. важното е аз да виждам. на моите фарове найтбрейкърите бяха като свещи, а ксенонът си свети съвсем прилично - всичко се вижда. ксенонът ми е най-евтиния, фаровете са с помътнели лупи и изгорял рефлектор на десния със сигурност. и кво? виждам ли ясно всяка ямичка на пътя? виждам я. друго не ща.пък ако колегата се почувства притеснен от разните самолети с електрожени зад лупите, просто може да застане до някоя кола с калпави фарове и пак ще си хареса ксенона.
                          браво 1,6/90 - 09 г.

                          Коментар


                            #14
                            nqmame88 написа:
                            todorshalev написа:
                            krasio_79bs написа:
                            Пунто 2 не е ли с лупи на късите?Ако е с лупи му слагай един ксенон и забрави за крушки по 80лв.
                            мдааа и твърдо те покрепям слагаш ксенон и всичко заспива аз съм вече година и съм много доволен
                            Какъв ксенон си сложил?
                            пиши ми на лични или ми разгледай моя Граражза да не излиза реклама
                            Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                            Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                            Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                            Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Ако е изгорял рефлекторът зад лупата, ксенонът ще свети супер зле и дори да е от качествените модели, ще си мислиш че е некачествен и ще го плюеш. В началото ще си викаш, че свети супер и няма нищо общо, ще си мислиш, че си прогледнал. Това ще е докато не застанеш на пътя кола до кола с някоя със здрави фарове и фабричен ксенон, тогава вече ще видиш колко зле свети всъщност, с изгорял рефлектор зад лупата. А ако ти е здрав рефлекторът - дори и с най-обикновената лампа на Осрам - фарът ще свети както трябва, щом напреженията са в нормите. Все пак един съвет ще ти дам. Вземи един мултицет, включи го на измерване на напрежение до 20 В (не на ток ), допри червената сонда до плюса на акумулатора, а черната - до положителния извод на лампата. Ще ти отчете показание между 0 и 2-3 волта. Запиши го колко е точно и го напиши тук. После допри червената сонда до минуса на акумулатора, а черната - до отрицателния извод на лампата. Пак запиши показанието, ще е подобно на първото. Напиши го тук. Това е основа отправна точка за добри фарове.
                              Изгорелият рефлектор има ли външни белези или трябва да разглобя фара, за да го видя?

                              Коментар

                              Working...
                              X