Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Термометър за вътрешна и външна температура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Термометър за вътрешна и външна температура

    Купих си термометър за вътрешна и външна температура това представлява термометъра , показва също и часhttp://prikachi.com/images.php?images/57/5406057G.jpgа това е датчика за външната температура http://prikachi.com/images.php?image...ъпросът ми е къде е най удачно да поставя датчика така че да не се мокри или излага на пряка слънчева светлина и да не се мокри
    Fiat Brava ELX 1.6 16V

    #2
    На моя датчикът е с двойнозалепящо и съм го залепил долу на колонката м/у предната и задната врата.Първоначално беше ниско в лявата вътрешна част на бронята,но температурата на мотора му влияеше.Сега показва реално според мен.В указанието пишеше в задната част на автомобила,но кабела на мен не ми стигаше.Този има ли осветление? Моя е от онези със зелените копчета и много ме дразни,че трябва да превключвам външна/часовник/вътрешна температура,но пък не намирам такъв,който показва всичко накуп,но с осветление
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      #3
      Моя показва всичко наведнъж но е без осветление ... а за датчика като си го залепил там нормално ли се затваря вратата имам предвид неопира ли
      Fiat Brava ELX 1.6 16V

      Коментар


        #4
        В събота си монтирах същия термометър. Датчика го закрепих засега на колонката на дясната врата до ел.буксата , не мога да преценя колко му е вярно показанието. Оставих си опция да го местя.

        Коментар


          #5
          А дисплея къде го монтира колега
          Fiat Brava ELX 1.6 16V

          Коментар


            #6
            Затваря се съвсем нормално.То там самата врата е на 2-3 пръста от колонката и няма опасност да го удариш.Самия кабел съм подпъхнал под уплътнението
            EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
            Fiat Punto 1.2 16v Sporting

            Коментар


              #7
              А измерва ли горе доло точно външната температура защото според мене мястото на датчика май не е много много за там един приятел си сложи неговият датчик във външното огледало за обратно виждане ама си е доста играчка
              Fiat Brava ELX 1.6 16V

              Коментар


                #8
                drnkk написа:
                А дисплея къде го монтира колега
                Дисплея на плафона на тавана. С две рапидки завих капачката за батерията към корпуса на плафона. Провери 1-во дали ще ти хареса, че малко трябва да си отделиш погледа за да го видиш, а в движение е малко кофти да зяпаш нагоре. Въпрос на свикване.

                Коментар


                  #9
                  Re: Термометър за вътрешна и външна температура

                  drnkk написа:
                  Купих си термометър за вътрешна и външна температура това представлява термометъра , показва също и часhttp://prikachi.com/images.php?images/57/5406057G.jpgа това е датчика за външната температура http://prikachi.com/images.php?image...ъпросът ми е къде е най удачно да поставя датчика така че да не се мокри или излага на пряка слънчева светлина и да не се мокри
                  Аз си купих преди 2 седмици същия. Уреда го поставих в барчето под пепелника и стои добре. Барчето ми е осветено с неонова светлина. Датчика за най-лесно го сложих на колонката ан предната врата. Сега прочетох темата и може да го изместя на сведната колонка. Ще го залепя с малко силикон. Това ще го направя в събота може би или другата седмица.Мисля да опитам да залепя със силикон корпуса за плафона на лапмата - да видим как ще стане.
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    white_shark написа:
                    Затваря се съвсем нормално.То там самата врата е на 2-3 пръста от колонката и няма опасност да го удариш.Самия кабел съм подпъхнал под уплътнението
                    как си го подпъхнал под уплътнението? надигаш ли го леко? не е ли залепено?
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #11
                      Моят термометър е само за вътрешна температура.
                      Прикачени файлове
                      Stop giving directions, just say "Follow me."
                      Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                      Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                      Коментар


                        #12
                        alvanovo написа:
                        white_shark написа:
                        Затваря се съвсем нормално.То там самата врата е на 2-3 пръста от колонката и няма опасност да го удариш.Самия кабел съм подпъхнал под уплътнението
                        как си го подпъхнал под уплътнението? надигаш ли го леко? не е ли залепено?
                        Днес по-късно ще снимам Иначе честно казано всички термометри дето се продават за допълнително вграждане малко дразнят с прецизното си измерване...особено колата като се движи показанията варират понякога.Докато на повечето заводски термометри се отчита през половин градус,което според мен е по-добре
                        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                        Коментар


                          #13
                          преди малко сложих и моя термометър както вас прекарах и аз кабела под оплатненията на лявата предна врата и датчика на гредата между вратите само остана да закрепя дисплея мисля си имам няколко вакума и с един горе в дясно само трябва да измисля как да закрепя вакума за дисплея :D
                          Fiat Brava ELX 1.6 16V

                          Коментар


                            #14
                            sok1 написа:
                            Моят термометър е само за вътрешна температура.
                            28* - ти шса свариш в собствен сос
                            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                            Коментар


                              #15
                              Извинявям се на колегата,че му ползвам темата!Моля колеги насочете ме от кой български сайт да си поръчам едно от тези?Излизат ми само в чужди сайтове а аз искам да е от БГ.Държа повече на 2-то защото има и волтметър
                              Прикачени файлове
                              Brava td100 1999г.
                              CIVIC 1,6 SOHC VTEC EH9 на части !
                              http://besniq30.snimka.bg/automobile...9-td100.672971
                              Форд Фокус 1.8 Тдди
                              http://picbg.net/pic1.php?u_id=71529...84&i_id=688945

                              Коментар

                              Working...
                              X