Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за Фиат Пунто мк2 2001 година - протече антифриз

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за Фиат Пунто мк2 2001 година - протече антифриз

    Колеги, протече ми една тръба, която се намира между колекторите и блока.Мисля, че тази тръба отива до парното.Хваната е на една метална пластина с болче(зад самия колектор) и тече точно където влиза тръбата в блока(не от към водната помпа, а от към самия корпус на нея).Въпроса ми е заварена ли е тази тръба или е с някакво гумено съединение да знам какво да я правя.Може да ми препоръчате също някой майстор, който на 100% може да ми оправи проблема без да ми чупи колата.От София съм.

    #2
    При мен със същия проблем се оказа смяна на едно гумено уплътнение на самата тръба. Тръбата може да се извади, в смисъл не е заварена. Най-лесно е като се свали бронята на колекторите. По спомени бяха само 4те болта отгоре.
    FIAT Nuova Punto 1.2 8V
    FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
    ...and justice for all

    Коментар


      #3
      Да колега и аз мисля, че е от гуменото пръстенче.Утре ще го разглабям и дано се окаже то.Аз мисля направо само болта от планката да сваля да видя дали ще се получи така или ще трябва да махам направо термощита.Мерси за отговора!

      Коментар


        #4
        alexk написа:
        Да колега и аз мисля, че е от гуменото пръстенче.Утре ще го разглабям и дано се окаже то.Аз мисля направо само болта от планката да сваля да видя дали ще се получи така или ще трябва да махам направо термощита.Мерси за отговора!
        ех Саше да ми беше драснал едно ЛС не да пускаш цяла тема то тече от тръбата (от О-пръстена) която влиза в блока към водната помпа поне при мен е често явление веднъж годишно го сменям с ново сменях го пак преди 2 седмици ама тоя път го омазах и със Силикон пък ще видим сменям го като сваля термо Щита на колекторите и откача колекторите от към главата за да имам повече място и после излиза лесно сваляш тръбата и по Авточастите за нов О-пръстен по дебел ако е по добре
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар

        Working...
        X