Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля помогнете за един клапан.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моля помогнете за един клапан.

    Реших да си сменя антифриза сам и го направих що годе добре.Обаче след като исках да завия една пробка на един клапан,в който влизат два маркуча,пробката се счупи и сега леко сълзи от там.Въпроса ми е от къде мога да си намеря такъв клапан и как точно се казва.Колата е Fiat Brava 1.9 TD 75 hp.
    Прикачени файлове

    #2
    Re: Моля помогнете за един клапан.

    nkostadinski написа:
    Реших да си сменя антифриза сам и го направих що годе добре.Обаче след като исках да завия една пробка на един клапан,в който влизат два маркуча,пробката се счупи и сега леко сълзи от там.Въпроса ми е от къде мога да си намеря такъв клапан и как точно се казва.
    Ми кажи за коя кола :Д педполагам за парното ... Ми от друга кола донор ( на части)
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    Коментар


      #3
      Re: Моля помогнете за един клапан.

      Fiat_Punto11 написа:
      nkostadinski написа:
      Реших да си сменя антифриза сам и го направих що годе добре.Обаче след като исках да завия една пробка на един клапан,в който влизат два маркуча,пробката се счупи и сега леко сълзи от там.Въпроса ми е от къде мога да си намеря такъв клапан и как точно се казва.
      Ми кажи за коя кола :Д педполагам за парното ... Ми от друга кола донор ( на части)
      Извинявам се че не написах инфо за колата.Поправих се по-горе.Колата е Fiat Brava 1.9 TD 75.Май наистина е за парното.Утре ше отида в една автоморга ама какво да кажа точно: клапан за обезвъздушаване на парното ли де да знам.То дано да имат такива неща.Ако не ше му набия един болт с уплътнение измислено от мен.

      Коментар


        #4
        Re: Моля помогнете за един клапан.

        nkostadinski написа:
        Fiat_Punto11 написа:
        nkostadinski написа:
        Реших да си сменя антифриза сам и го направих що годе добре.Обаче след като исках да завия една пробка на един клапан,в който влизат два маркуча,пробката се счупи и сега леко сълзи от там.Въпроса ми е от къде мога да си намеря такъв клапан и как точно се казва.
        Ми кажи за коя кола :Д педполагам за парното ... Ми от друга кола донор ( на части)
        Извинявам се че не написах инфо за колата.Поправих се по-горе.Колата е Fiat Brava 1.9 TD 75.Май наистина е за парното.Утре ше отида в една автоморга ама какво да кажа точно: клапан за обезвъздушаване на парното ли де да знам.То дано да имат такива неща.Ако не ше му набия един болт с уплътнение измислено от мен.
        Ми да точно това е ... ама Зарежи моргите виж някой колега от форума дето продава на части кола ... в раздела ПРОДАВАМ ЧАСТИ ... се ше се разберете.Докато в моргите е една ... кожудерска
        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

        Коментар


          #5
          Колега, ти разви ли го това нещо до край, да видиш дали няма гумено уплътнение което да може да се смени ? А ако ще го сменяш цяото, ти препоръчвам ново от магазин, че втора ръка може да излезе по- калпаво и от твоето разваленото. Не вярвам да струва повече от 5 - 10 лв. Да не казвам, че само доставка с куриер на такова втора ръка, ще ти струва около 6 лв. Помисли си добре преди да действаш.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            Dido_Lyubenov написа:
            Колега, ти разви ли го това нещо до край, да видиш дали няма гумено уплътнение което да може да се смени ? А ако ще го сменяш цяото, ти препоръчвам ново от магазин, че втора ръка може да излезе по- калпаво и от твоето разваленото. Не вярвам да струва повече от 5 - 10 лв. Да не казвам, че само доставка с куриер на такова втора ръка, ще ти струва около 6 лв. Помисли си добре преди да действаш.
            Цялото го развих,беше просто едно пластмасово винтче без гумено уплътнение.

            Коментар


              #7
              Пробвай с червения маслоустойчив силикон за уплътнение, предполагам че ще свърши работа за тази цел, или течна добавка за антифриз.Даже е препоръчително да се слага такава когато се сменя антифриза,действа като превантивна мярка освен за теч,и има съставки които предпазва образуването на ръжда,и също увеличава мазилноста на помпата|живот|.Аз завчера сложих течната добавка на
              Прикачени файлове
              Fiat palio 1.7td

              Коментар


                #8
                nkostadinski написа:
                Dido_Lyubenov написа:
                Колега, ти разви ли го това нещо до край, да видиш дали няма гумено уплътнение което да може да се смени ? А ако ще го сменяш цяото, ти препоръчвам ново от магазин, че втора ръка може да излезе по- калпаво и от твоето разваленото. Не вярвам да струва повече от 5 - 10 лв. Да не казвам, че само доставка с куриер на такова втора ръка, ще ти струва около 6 лв. Помисли си добре преди да действаш.
                Цялото го развих,беше просто едно пластмасово винтче без гумено уплътнение.
                Ако има чалъм, сложи му едно гумено О - пръстенче, ако не - сменяй цялата пробка. Не се занимавай с добавки, ще ти саздъдат други грижи в последствие. Водната помпа не се маже в мократа част, така че това е само рекламен трик с мазането.
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  извади счупената част от пробката сложи едно болт с шайба и О пръстен
                  "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

                  Коментар


                    #10
                    ето и малко снимки как си го направих,че и аз го счупих
                    Прикачени файлове
                    "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

                    Коментар


                      #11
                      ilian4o88 написа:
                      ето и малко снимки как си го направих,че и аз го счупих
                      Това с болта изпитано ли е,има ли теч.Знаеш ли размера на болта какъв е?

                      Коментар


                        #12
                        няма ядове с болта за размера,не го знам какъв е.Вземи някакъв горе долу се вижда на снимката и пробвай и ще разбереш какъв размер ти трябва
                        "Мощността определя с каква скорост можеш да се блъснеш в дадена стена, а въртящият момент определя колко ще се премести стената"

                        Коментар


                          #13
                          М6 е болта.
                          Fiat Tipo
                          Corsa b комби !

                          Коментар


                            #14
                            pecata написа:
                            М6 е болта.
                            Мерси!И на мен ми се видя като м6

                            Коментар

                            Working...
                            X