Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със спортно гърне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със спортно гърне

    Здравейте колеги, онзи ден бях спрял един приятел да отиде до магазина и един полицай дойде до мен и ми каза, че ако не си оправа гърнето щял да ме спре от движение, след което останах потресен Също ми направи забележка и за музиката да съм я слушал толкова силно извън града, само му казах "добре" и тръгнах, какво да правя като ме спре утре пак, генерацията си е оригиналната има средно и задно гърне, задното е само спортно, но звука не е толкова силен, като сменях скоростната кутия преди две седмици забелязах, че където е опирала меката връзка се е прокъснала, ще я сменя като взема заплата, обаче колата пак се чува. Кажете какво да правя Раздел "Общи приказки" не е предназначен за обсъждане на технически проблеми с автомобилите. Местя темата. ogi28b
    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

    #2
    кола

    Или гърнето е здухано някъде или не е СПОРТНО а само ПЪРДЯЩО.Моето не даваше голям звук макар че беше спортно и струваше 300 лв .Освен да е закараш на някой където прави гърнета да е погледне
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Следващият път най-любезно го попитай, колко е максимално разрешеното ниво на шум в градски условия. След това да измери колко шумна е твоята кола.
      Peugeot 307 2.0i ГИ
      ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

      Коментар


        #4
        kluchar написа:
        Или гърнето е здухано някъде или не е СПОРТНО а само ПЪРДЯЩО.Моето не даваше голям звук макар че беше спортно и струваше 300 лв .Освен да е закараш на някой където прави гърнета да е погледне
        Колега излишно е да казвам, че гърнето е почти чисто ново и звука му не се е променил откакто го имам, за 5-6000 км. не вярвам да се сдуха
        jordan85 написа:
        Следващият път най-любезно го попитай, колко е максимално разрешеното ниво на шум в градски условия. След това да измери колко шумна е твоята кола.
        За това не се бях сещал :D Те нямат с какво да го премерят Благодаря много колега
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          #5
          Ще ти спрат колата от движение, защото нямаш сертификат за нивото на шум. Това е най-малкото.Ако се заяде може и акт да ти напише за минимум 2000 лв., защото си правил промяна в конструкцията на колата и не си я озаконил по законовия ред.Една италианска поговорка казва така - "Когато се наведеш и видиш между краката си още един чифт топки и те не са твоите, по-добре на мърдай!"
          Няма начин да няма начин!

          Коментар


            #6
            jordan85 написа:
            Следващият път най-любезно го попитай, колко е максимално разрешеното ниво на шум в градски условия. След това да измери колко шумна е твоята кола.
            За това не се бях сещал :D Те нямат с какво да го премерят Благодаря много колега [/quote]В този случай обаче гледай всичко друго да ти е изрядно - аптечки, триъгълници, сигнални жилетки и прочее .. И само гледай сеир. Аз тоя филм го играх с Чинкуечентото. При мине се заядоха заради силната музика. Бех набичил : http://www.youtube.com/watch?v=4C2K889u_90 та колата подскачаше... Ако беше чалга според мен нямаше да се заядат.
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              nikolovvd написа:
              Ще ти спрат колата от движение, защото нямаш сертификат за нивото на шум. Това е най-малкото.Ако се заяде може и акт да ти напише за минимум 2000 лв., защото си правил промяна в конструкцията на колата и не си я озаконил по законовия ред.
              Това са пълни глупости.
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                nikolovvd написа:
                Ще ти спрат колата от движение, защото нямаш сертификат за нивото на шум. Това е най-малкото.Ако се заяде може и акт да ти напише за минимум 2000 лв., защото си правил промяна в конструкцията на колата и не си я озаконил по законовия ред.Една италианска поговорка казва така - "Когато се наведеш и видиш между краката си още един чифт топки и те не са твоите, по-добре на мърдай!"
                Искаш да ми кажеш че всяка кола със спортно гърне е узаконена ли ? И как по точно да я узаконя, ако има как за мен е по-добре, защото като ме спрат само ще им покажа сертификата ?
                Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                Коментар


                  #9
                  Зависи на какъв попаднеш.Ако цяла вечер е бил дежурен и сутринта като се е прибрал час два по-рано и е сварил приятела си в леглото на жена си, може и бой да яде ако започне да му се дърви нарушителя!Веднъж бях свидетел как един полицай на доста високо ниво в полицията спря до един с бус, който бе спрял малко по диагонал да натовари една камина, а улицата бе с 4 платна и човечеца не пречеше на никой. Така му се развика, че се притесних да не скочи да го бие, а женами се изплаши. Беше като обезумял и при това бе подполковник или полковник не помня вече!Това с озаконяването в България е врата в полето. Карай си и си свиркай, но гледай да не се навираш в очите им и да влизаш в пререкания. При сблъсака на яйцето и камъка няма значение кой е виновен. Винаги ще пострада яйцето!
                  Няма начин да няма начин!

                  Коментар


                    #10
                    kiro_of_the_day написа:
                    jordan85 написа:
                    Следващият път най-любезно го попитай, колко е максимално разрешеното ниво на шум в градски условия. След това да измери колко шумна е твоята кола.
                    За това не се бях сещал :D Те нямат с какво да го премерят Благодаря много колега
                    В този случай обаче гледай всичко друго да ти е изрядно - аптечки, триъгълници, сигнални жилетки и прочее .. И само гледай сеир. Аз тоя филм го играх с Чинкуечентото. При мине се заядоха заради силната музика. Бех набичил : http://www.youtube.com/watch?v=4C2K889u_90 та колата подскачаше... Ако беше чалга според мен нямаше да се заядат. [/quote] Колега колата има абсолютно всякакво оборудване, триъгълник, аптечка, пожарогасител, жилетка, всички документи за ми изрядни и всичко е платено, нямам сенници на стъклата, затъмнени са ми само задните странични, а доколкото знам те може да се затъмняват при условие че колата има странични огледала, крушките по осветлението са си оригинални и за това не могат да се хванат. С новия усилвател музиката ми се чува на 500 метра като осиля и явно това ги дразни ... Тавана ми буквално се огъва от вибрациите
                    Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                    Коментар


                      #11
                      nikolovvd написа:
                      Зависи на какъв попаднеш.Ако цяла вечер е бил дежурен и сутринта като се е прибрал час два по-рано и е сварил приятела си в леглото на жена си, може и бой да яде ако започне да му се дърви нарушителя!Веднъж бях свидетел как един полицай на доста високо ниво в полицията спря до един с бус, който бе спрял малко по диагонал да натовари една камина, а улицата бе с 4 платна и човечеца не пречеше на никой. Така му се развика, че се притесних да не скочи да го бие, а женами се изплаши. Беше като обезумял и при това бе подполковник или полковник не помня вече!Това с озаконяването в България е врата в полето. Карай си и си свиркай, но гледай да не се навираш в очите им и да влизаш в пререкания. При сблъсака на яйцето и камъка няма значение кой е виновен. Винаги ще пострада яйцето!
                      На такова говедо попадах веднъж - сега минава на другата страна на тротоара като се срещаме по града.Ако му мълчиш - ще те гази простака.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #12
                        kiro_of_the_day написа:
                        nikolovvd написа:
                        Ще ти спрат колата от движение, защото нямаш сертификат за нивото на шум. Това е най-малкото.Ако се заяде може и акт да ти напише за минимум 2000 лв., защото си правил промяна в конструкцията на колата и не си я озаконил по законовия ред.
                        Това са пълни глупости.
                        Взе ми думите от клавиатурата :D

                        Коментар


                          #13
                          Бе нали знаеш, че мъжа е винаги виновен пред жена си и катаджията!
                          Няма начин да няма начин!

                          Коментар


                            #14
                            Значи без уред за измерване на децибели не могат да ме спрат от движение така ли да разбирам
                            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                            Коментар


                              #15
                              Valiosport написа:
                              Значи без уред за измерване на децибели не могат да ме спрат от движение така ли да разбирам
                              И да имат уред, пак не е проста работа да се премери нивото на шум ...

                              Коментар

                              Working...
                              X