Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Звук от задна главина!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Звук от задна главина!

    Здравейте отново! Дано не досаждам вече, но още се уча по тая кола, после мен ще питате Значи днес установих един звук при движение с много ниска скорост - на 1ва с 1000 оборота - 5-10км/ч някъде (движение в задръстване във формация). Чува се едно като превиване от хидравликата на волана. Подобен звук само, че по-краткотраен и в синхрон с оборотите на гумите. Над 10км/ч изчезва, а когато го има също се появява и изчезва. Понякога е по-силен, понякога по-слаб. На прага на моята чуваемост е. Предполагам, че е лагер на главина ама да питам все пак

    #2
    Може да е лагер може и леко да задържат задните 4елюсти на спира4ките ако са набрали боклуциако е лагер по луфта може да се разбере.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Лагер според мен.Нищо страшно като стане по силно тогава го сменяй.може и да няма луфт и пак да шуми случвало се е на реното ми след смяна на накладки там се сваля главината с лагера за да се сменят задните накладки. след това лагера зашумя но нямаше луфт
      HONDA I-VTEC

      Коментар


        #4
        Стига бе, какво е това Рено, на което за едни накладки да се сваля главината? Иначе нямам луфт

        Коментар


          #5
          ами на рено 19 за да се сменят задните накладки се сваля главината с лагера колега ,друг начин няма .а и не само на рено е така има и други марки коли конструирани по този начин.после лагера зави но нямаше луфт попитах да не е пренатегнат но ми казаха че това е невъзмможно и така си и я карах 1 година.И няма да е лошо да кажеш за каква кола става въпрос все пак
          HONDA I-VTEC

          Коментар


            #6
            Как каква бре - Типо 1.8 16V Всички ме научиха вече. Яко на-flood-их форума от 1 месец насам

            Коментар


              #7
              Re: Звук от задна главина!

              maiden написа:
              Здравейте отново! Дано не досаждам вече, но още се уча по тая кола, после мен ще питате Значи днес установих един звук при движение с много ниска скорост - на 1ва с 1000 оборота - 5-10км/ч някъде (движение в задръстване във формация). Чува се едно като превиване от хидравликата на волана. Подобен звук само, че по-краткотраен и в синхрон с оборотите на гумите. Над 10км/ч изчезва, а когато го има също се появява и изчезва. Понякога е по-силен, понякога по-слаб. На прага на моята чуваемост е. Предполагам, че е лагер на главина ама да питам все пак
              според мен не е лагер защото ако е той не трябва да изчезва шума при по висока скорост а точно обратно да се усилвапо вероятно е както каза колегата нещо по накладките
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                да не е от скоростите този шум, че като знам фиат честичко.... иначе аз шум от лагер на главина съм чувал само при висока скорост и колкото повече го караш без да го смениш при все по ниски скорости почва да вие. не казвам, че е невъзможно да е от лагера, просто споделям аз с какво съм се сблъсквал.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Как каква бре - Типо 1.8 16V Всички ме научиха вече. Яко на-flood-их форума от 1 месец насам

                  Коментар

                  Working...
                  X