Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко може да издържи един 1.6 мотор ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко може да издържи един 1.6 мотор ?

    Колеги колко км ще издържи един 1.6моно мотор на темпра с газ....преди да почне да лапа масло?...в мометна е на 163х км.. мотора не пипа ГРАМ масло..работи доста добре и на бензин и на газ... сменям си му масла,филтри,ремъци каквото е нужно на определени км... поздрави
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    Re: Колко може да издържи един 1.6 мотор ?

    fuel injekcion написа:
    Колеги колко км ще издържи един 1.6моно мотор на темпра с газ....преди да почне да лапа масло?...в мометна е на 163х км.. мотора не пипа ГРАМ масло..работи доста добре и на бензин и на газ... сменям си му масла,филтри,ремъци каквото е нужно на определени км... поздрави
    Tipo,същия мотор,на 240000 грам не пипа,при положение,че маслото му трябваше да бъде сменено доста отдавна.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 200 hp Q-tronic + Alfa Romeo 156 1.9 JTD 1++ hp 2003,Inside Facelift. - Now.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150 - The beautiful devil. - еx. // Stilo 1.9 JTD 1++ hp - еx
    Вълкът е по-слаб от лъвът и от мечката, но никога не играе в цирка !!!

    Коментар


      #3
      Добло на 330хил от ново, до последно преди продажбата не пипаше масло.

      Коментар


        #4
        Моята Марея е някъде към 400 000км. Сменях биелни и основни лагери, но по цилиндровата група нищо не съм сменял. Не гори масло - т.е. може би към 40-50 гр на 1000км, което всички го горят.
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #5
          alvanovo написа:
          Моята Марея е някъде към 400 000км. Сменях биелни и основни лагери, но по цилиндровата група нищо не съм сменял. Не гори масло - т.е. може би към 40-50 гр на 1000км, което всички го горят.
          дано и моята искара поне 250х..без да гори масло ;д...при смяната на маслото на 10 000км..не е мръднало от пръчката..
          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

          Коментар


            #6
            Стария едновалов мотор е много издръжливо магаре!! 1.4 ката на ежедневното Типо бащата го е карал 70 хиляди на метан, после аз смених маховик защото беше износен, което ще рече че най-малко е на 300 хилки. Карал съм го 2 състезания на Калояново без да го жаля и със що годе читаво маслото не го пипаше. Направо бях в шок!! При редовна смяна на масло няма да имаш проблеми с него още дълго време!
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              Ще изкара колкото и на бензин да не кажа и повече.Иначе някаква масова депресия се наблюдава в този форум от горене на масло.Голяма част изпадат в някакъв ужас при мисълта,че колата им може да гори масло,а ако това вече е факт направо положението е катастрофално.Разбирам да ставаше дума за нов автомобил или за последния останал на земята ама масово тоя въпрос се касае за 20+ годишни коли,които вече многократно са си изпълнили службата
              EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
              Fiat Punto 1.2 16v Sporting

              Коментар


                #8
                Темпра 1,6 карбуратор взех я на 100 000 по километраж ,сложих газ и я карах още 100 000, без да пипа и цапа маслото.

                Коментар


                  #9
                  колеги дано и моята искара поне 250 хиляди.. много си я харесвам и не мисля да я продавам..поздрави
                  FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                  Коментар


                    #10
                    не мога да разбера какво толкова се шашкате от това горене на масло.моята мария е на 115х 2.0 20w.гори масло на 1000 км 150-200 гр. четох,че заводски и и дават да гори до 300 гр на 1000км.от скоро не я карам много извънградско и не я наритвам и забелязах,че спря да гори масло.очевидно всичко зависи от карането.и за мен беше шок първоначално защото преди това имах опел вектра и беше на над 300х.от смяна на смяна маслото беше колкото съм налял.така че споко.карай си колата и и се радвай.не си обременявай съзнанието с глупости.

                    Коментар

                    Working...
                    X