Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Волво V40 дизел загрява.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Волво V40 дизел загрява.

    Днес пътувах от Кзанлък до В.Търново с въпросната кола.Собственика спомена за загряване на колата от скоро.След като загрее явно има някаква защита и започва да работи само на празен ход.След спирането се отваря капачката на разширителния съд и започва преливане с което стрелката заковава средата.Следва доливане и отново на път.Прави ми впечатление ,че като започне да загрява в движение стрелката много рязко се движи до макс и обратно до средата.Автомобила е дизел 115 к.с 2000 година.Маркучите не много твърди имам съмнения за гарнитура ,но не съм сигурен.Вашите мнения.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    #2
    пробвай без термостат да не би да запецва а като прегрее радиатора топъл ли е,парното духа ли топло!!!
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      Първо трябва да видиш за не добре работеш термостат,запушен радиатор,слаб дебит на водна помпа а иначе си върви като на гарнитура.Има нещо което те заблуждава,не би трябвало стрелката да се връща веднага щом изхвърли водата а да продължи да се качва.Виж да не са се образували въздушни в-ци.Ако има възможност разкарай термостата.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        Като си изповръща охлаждащата течност и температурата пада без дори да е долята.Такова чудо не съм срещал.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Датчика е някъде нависоко,като остане на сухо (след като метне водата) и показва смешки.Най-тънко е да се махне термостата и една промивка,ако е пак така сигурно ще да е духнала гарнитурката.
          Fiat Tipo
          Corsa b комби !

          Коментар


            #6
            + 1 3a pecata
            Play Golf ,but not drive golf!!!
            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

            Коментар


              #7
              А перките включват ли ?

              Коментар


                #8
                Намира се на главата като при повечето коли.И на опела е високо ама ела виж какво става като изхвърли водата,ще изпадне от таблото.
                Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                Коментар


                  #9
                  Трябва ло е да пробвате да карате без капачка на разширителния съд .тя се води паровъздушен калапан и като запецне прави точно този проблем .Това лято на един мерцедес щях да му свалям главата а то излезе гадната капачка.
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар

                  Working...
                  X