Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мехурчета в разширителния съд...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мехурчета в разширителния съд...

    Днес забелязах, че на студен мотор, когато подам газ излизат мехурчета в разширителният съд на водата. От както е при мен не е губила антифриз, няма бели пушеци. Знам, че това не е никак добре, та какъф х.. да очаквам?
    FIAT BRAVO GT JTD 105 '00
    То е като да си зарежеш свястната жена и да тръгнеш по курви - правят много готини работи, дават голям кеф, ама знаят и много курвенски номера, те тва е!
    Fiat Auto S.p.A

    #2
    Предполагам, че си за нова гарнитура + шлайфане на главата.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Ако имам издухана гарнитура не трябва ли да загрява бързо, да надува маркучите и прочие. Няма абсолютно никакви симптоми за гарнитура - не пуши, не губи течност, маслото е ОК (сменено преди 200км), загрява много бавно (прецакан термостат), но като подам газ при затворена капачка излизат мехури!
      FIAT BRAVO GT JTD 105 '00
      То е като да си зарежеш свястната жена и да тръгнеш по курви - правят много готини работи, дават голям кеф, ама знаят и много курвенски номера, те тва е!
      Fiat Auto S.p.A

      Коментар


        #4
        Ами знам ли, на другата ми кола също нямаше такива симптоми. Нито надуваше маркучите, нито прегряваше още по-малко пък да пуши. Само дето една сутрин ми светна лампата за антифриза, отскочих до едни приятели да ми долеят малко, те навиха фунията и видяха мехурчетата. Свалиха главата, между 2-ри и 3-ти цилиндър имаше следа къде е сдала багажа, шлайфаха главата и я сложиха с нова гарнитура. След това нямаше мехурчета. От къде да се вземат иначе ? Ако не си правил нещо наскоро и да не си обезвъздушил системата просто не виждам от къде ще се вземе въздух.
        Fiat Coupe 1.8

        Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

        Коментар


          #5
          Още като я взех преди 2 месеца долях, защото беше на минимум. Обезвъздушаване не съм правил.
          FIAT BRAVO GT JTD 105 '00
          То е като да си зарежеш свястната жена и да тръгнеш по курви - правят много готини работи, дават голям кеф, ама знаят и много курвенски номера, те тва е!
          Fiat Auto S.p.A

          Коментар


            #6
            Ако са малки дребни мехурчета, които се виждат от дясната страна (застанато пред колата) по разширителният съд, въобще не им се притиснявай, просто течноста се пени. Аз също си бях изкарал акъла миналата година, ама двама майстори + колеги от форума ме успокоиха че просто се пени като излиза от маркуча, и пада малко от високо.Загуба на антифриз нямам, и все си е чист и бистър. Смених го миналият ноември. Странни пушеци нямам.
            00' Bravo 105 JTD

            Коментар


              #7
              И на мен не ми губеше вода нито някога е загрявала повече от нормалното,не съм я наблюдавал дали прави мехурчета,но изгорялата гарнитура беше факт!Прочети внимателно темата ми и дано да не се получи същото при теб...за изгоряла гарнитура не е нужно да ти прегрее колата !http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...light=Дано съм бил полезен.
              Brava td100 1999г.
              CIVIC 1,6 SOHC VTEC EH9 на части !
              http://besniq30.snimka.bg/automobile...9-td100.672971
              Форд Фокус 1.8 Тдди
              http://picbg.net/pic1.php?u_id=71529...84&i_id=688945

              Коментар


                #8
                nikolce написа:
                Ако са малки дребни мехурчета, които се виждат от дясната страна (застанато пред колата) по разширителният съд, въобще не им се притиснявай, просто течноста се пени. Аз също си бях изкарал акъла миналата година, ама двама майстори + колеги от форума ме успокоиха че просто се пени като излиза от маркуча, и пада малко от високо.Загуба на антифриз нямам, и все си е чист и бистър. Смених го миналият ноември. Странни пушеци нямам.
                ИМЕННО! Тези бълбукания или по-точно разклащания на течността са точно от това маркуче, което връща течността в казанчето. В какъв филм се бях вкарал не е истина
                FIAT BRAVO GT JTD 105 '00
                То е като да си зарежеш свястната жена и да тръгнеш по курви - правят много готини работи, дават голям кеф, ама знаят и много курвенски номера, те тва е!
                Fiat Auto S.p.A

                Коментар

                Working...
                X