Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смесване на маслото с охладителната течност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    смесване на маслото с охладителната течност

    Привет на всички, карам Фиат "Типо" от 5 години и съм много доволен от колата.През цялото време съм си я поддържал и днес се натъкнах на един сериозен проблем който не мога да си обясня.Като проверих маслото се окажа че вътре има вода.Някой ако се е сблъсквал или има мнение по въпроса били ми помогнал със съвет.Благодаря

    #2
    Може би е гарнитура!От кога е проблема, знаеш ли?Зимата бил ли си с антифриз?
    FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

    Коментар


      #3
      смесване на масло с вода

      Да, аз по принцип си го карам само с антифриз.Преди 3 000 км си смених маслото.Преди една седмица минах с нея 1500 км и въобще нямаше такива индикации

      Коментар


        #4
        Да не си я прегрял или да незнаеш ако си я давал на някой защото това с маслото и водата никак не е хубаво не искам обаче да те плаша но можеш да направиш следното: така и така ще сменяш масло сложи някакво и покарай да видиш дали пак ще ги смеси.а имали масло във водата
        HONDA I-VTEC

        Коментар


          #5
          Ако има вода в маслото значи 2 неща-гарнитура на главата(по добрия вариант)или спукана глава(по лошия)!в всички случай иди някъде да ти го погледнат,но не карай така!!!
          Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
          Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
          Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

          Коментар


            #6
            смесване на маслото с водата

            Благодаря на всички, които ми помогнаха със съветите си.Всичко добро

            Коментар


              #7
              Абе то като чуем вода, масло и ... хайде гарнитура. Ама аз не разбрах много добре къде точно има вода и в какъв вид и количество е. Обикновено, ако е влязла вода при маслото, получилата се смес има вид на боза (и тогава наистина не трябва да караш колата!). Така ли е при теб?
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #8
                причините може да са много, включително и цепнат блок или глава, а последиците много "добри"

                Коментар

                Working...
                X