Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Светна ми една крушка на таблото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Светна ми една крушка на таблото

    Колата е Фиат Пунто 95 г. вчера ми се наложи да пътувам до провинцията и какт оси карах ми светна едно нещо което прилича на пръскалка /казаха ми че това била крушката на инжекциона/ посвет ималко и след това изгасна ..... после пак светна и като светно не може да се изфорцира над 5000 оборота..... после пак изгасна и сега не свети ... някой знае ли за какво е тази крушка и какъв и е бил проблема..... а и другото което се сещам сега е капачката на резервоара ми прави вакум ... при всяко зареждане се изпуска един въздох който се е засмукъл... това от какво е и как се оправя... да кажа колата е само на бензин НЯМА газ предварително мерси за вниманието колеги

    #2
    Това е лампа на инжекциона може би значи, че някоя дюза не работи правилно предполагам запушена от качествените горива в БГ когато зареждаш пак купи си и пробвай някоя добавка за прочистване на инжекциона ,в омв мисля че имаше такава но не знам как се казва .Пробвай с добавка и дано се оправи успех.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Това с вакуума е нормално - има цяла тема. Ако искаш погледни http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...E0%EA%F3%F3%EC
      Bravo(TM) HGT

      Коментар


        #4
        на мен тази лампа ми свети когато карам на газ и това ми показва че не ми работи бензиновата помпа.

        Коментар


          #5
          да това е индикация че инжекциона има проблем или е отчел грешка не е лошо да отидеш на диагностика в читав сервиз,иначе така никой неможе да ти каже от какво е светнала въпросната лампа
          HONDA I-VTEC

          Коментар


            #6
            zazo написа:
            на мен тази лампа ми свети когато карам на газ и това ми показва че не ми работи бензиновата помпа.
            Това не е вярно! Тази индикация няма нищо общо с работата на бензиновата помпа!!! Иди в раздела за газови уредби и може би ще разбереш за какво става въпрос.
            FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
            ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

            Коментар


              #7
              Мерси момчета... аз не съм се стреснал нещо .... ама ме дразни като свети .... дайте съвет за читав сервиз.... а и като не свети сега какъв е смисъла да я карам на диагностика ... то трябва да светне за да ми кажат от какво е ... поне аз така си мисля предполагам няма да ме остави на пътя

              Коментар


                #8
                На мене тая лампа ми свети от две седмици и не е спряла...и си мислехм че е заради пръскалките защото някъде са запушени и неработят. бтв: на бензин съм.

                Коментар


                  #9
                  Вантотрейдно щом не свети не се притеснявайако си останал с малко гориво е възможне да светнепри мен стана веднъж така
                  2015 Renault Megane Expression GT
                  2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                  Всичко за FIAT Bravo 2007

                  Коментар


                    #10
                    terziiski написа:
                    Мерси момчета... аз не съм се стреснал нещо .... ама ме дразни като свети .... дайте съвет за читав сервиз.... а и като не свети сега какъв е смисъла да я карам на диагностика ... то трябва да светне за да ми кажат от какво е ... поне аз така си мисля предполагам няма да ме остави на пътя
                    Грешката е регистрирана и се помни, докато не я изтрият, така че иди на диагностика да видиш за какво става въпрос, а пък после преценявай дали се захващаш с причината за грешката или да я оставиш да се повтори
                    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                    Коментар


                      #11
                      brat_John написа:
                      terziiski написа:
                      Мерси момчета... аз не съм се стреснал нещо .... ама ме дразни като свети .... дайте съвет за читав сервиз.... а и като не свети сега какъв е смисъла да я карам на диагностика ... то трябва да светне за да ми кажат от какво е ... поне аз така си мисля предполагам няма да ме остави на пътя
                      Грешката е регистрирана и се помни, докато не я изтрият, така че иди на диагностика да видиш за какво става въпрос, а пък после преценявай дали се захващаш с причината за грешката или да я оставиш да се повтори
                      Колегата brat_John е прав грешката се пази и ресет на компа не помага в случей че решиш да махаш акумолатора прежали 20 лева да ти е мирна главета аз ходя в динекспрес поне софтуера и хардуера са оригинални.там е 20 лв другаде може и по евтино но такива самоделки съм виждал че направо съм си тръгвал
                      HONDA I-VTEC

                      Коментар

                      Working...
                      X