Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имам проблем с Fiat Brava 1.6 16V помогнете

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Имам проблем с Fiat Brava 1.6 16V помогнете

    Значи имам проблем. Сутрин като запаля ми мени около 1-3 секунди оборотите. Другото което е че в леки баири на 5 скорост ми губи мощност след като съм с 140 км.ч помогнете

    #2
    Колега моля редактирай текста!
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      е аз съм написал какъв ми е проблема ако може някои да ми помогне ..

      Коментар


        #4
        Проблема ти за момента е с българският език. Коригирай го, и ще се намeри кой да ти помогне с колата. Жокер: използвай препинателни знаци и правилен словоред.Тъпа забележка: естествено, че ще имаш проблем с този двигател - всички коли с него имат проблеми Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          карал съм много 1.6 16v, не ходят така, възможно ли е да е от дебитомера ?

          Коментар


            #6
            Да, ако го имаше, ти обаче нямаш. Възможно е да бъде от мап сензора, който вече имаш И как си мени оборотите - играят, и то само 3 секунди след като запалиш? Веднага след като запалиш, или минава малко време и тогава започва да мени? Там може стъпковият мотор да е проблема, който регулира въпросните обороти.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Като запаля веднага започват да се менят. Другото което е че в съвсем леки баири на 5-та скорост ми падат оборотите и километрите от какво е ?

              Коментар


                #8
                Тъпа забележка: естествено, че ще имаш проблем с този двигател - всички коли с него имат проблеми Yellow_Flash_Colorz_PDT_05[/quoteЗащо смяташ че е така?Колега разхода как е ?Провери ангренажа ,1 зъб закъснение на изпускателния вал ми вдигна 3-4 литра газ,намаля и вървежа,то не че 1,6 върви кой знае колко
                FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                Коментар


                  #9
                  Ангренажа е нов е добре е зацепен, а колкото до разхода много харчи аз го карам на бензин. Самата кола няма мощност Оpel Vectra B 1.7TD 82 к.с ме бие и не мога да го стигна ..

                  Коментар


                    #10
                    Как разбра че е добре зацепен? Този двигател няма белези и ако не се направи със специалните инструменти, които за казали тези от ФИАТ - можеш да си сигурен, че е избягал от правилното зацепване. Провери си стъпковият мотор - слабо място на тези двигатели (според слухове от форума тук).към янко: колите са вече стари, двигателя е супер капризен, и поради тази причина вече само проблеми създават тези железа Горчив опит с моята, и опита на един приятел монтьор с още няколко такива двигателчета. Докато са сравнително новички - чудни са, обаче почнат ли да се скапват датчиците... бегай.
                    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                    Коментар


                      #11
                      Re: Имам проблем с Fiat Brava 1.6 16V помогнете

                      radko02 написа:
                      Значи имам проблем. Сутрин като запаля ми мени около 1-3 секунди оборотите. Другото което е че в леки баири на 5 скорост ми губи мощност след като съм с 140 км.ч помогнете
                      Чета и се чудя къде точно ти е проблема, всяко кола мени оборотите 1-3 секунди след като запали, особенно ако е студена.За втория проблем ти какво искаш на баир да ускори повече ли е нема да стане, тоз мотор и той душа носи
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        Значи мога да ти кажа че не е така ако и твоята ги мени смени си стъпковото моторче и няма да ги мени аз го смених и като запаля си ми държи едни и същи обороти

                        Коментар


                          #13
                          Стъпковият мотор колега е свързан с дроселовата клапа и най вероятно той ти прави проблеми,както са ти казали колегите.Лошото зацепване на агренажа ще доведе най малко до срив в динамиката на двигателя и ще се усеща не само на баир,затова смятам,че там проблем няма.Тези двигатели си харчат по принцип.Трудно падат под 10 градско.На първо време си смени въздушния и горивния филтри /качествени/и мисля,че нещата ще си дйдат на място.
                          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                          Коментар


                            #14
                            Synthy написа:
                            към янко: колите са вече стари, двигателя е супер капризен, и поради тази причина вече само проблеми създават тези железа Горчив опит с моята, и опита на един приятел монтьор с още няколко такива двигателчета. Докато са сравнително новички - чудни са, обаче почнат ли да се скапват датчиците... бегай.
                            Ама много готино перка с обикновенна газова с металния колектор. Нови кабели и свещи и си свиркаш
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              #15
                              Тя и с пластмасови колектори си е добре и компютрите не са толкова зле колкото ги изкарват .Аз лично пръснах 2 колектора и прескочих зъб от много акъл
                              FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                              Коментар

                              Working...
                              X