Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За боята????

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За боята????

    Днес ми се случи нещо много неприятно.Бях си оставил колата за два дни на паркинга,понеже не бях в града и днес като се пробрах с ужас открих че цялата е "нацвъкана" от гларуси.Така е била от вчера.И днес когато я измих установих че по боята остават мътни петна които немога да махна по никакъв начин.Някой да има идея как да ги оправя,защото са по тавана,предния капак,багажника.
    COUPE 1.8 16V
    Volvo XC90 T6

    #2
    Re: За боята????

    NPD написа:
    Днес ми се случи нещо много неприятно.Бях си оставил колата за два дни на паркинга,понеже не бях в града и днес като се пробрах с ужас открих че цялата е "нацвъкана" от гларуси.Така е била от вчера.И днес когато я измих установих че по боята остават мътни петна които немога да махна по никакъв начин.Някой да има идея как да ги оправя,защото са по тавана,предния капак,багажника.
    Полирай я с паста и ще изчезнат
    http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
    Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
    FIAT Punto 02' 1.9 JTD
    FIAT Punto 99' 1.7 TD

    Коментар


      #3
      И аз така с полиране махнах едни драскотини, почти сигурно е че ще стане.успех!
      N.Y. State of Mind

      Коментар


        #4
        Айде и аз да се включа тук за полирането да попитам нещо Каква паста препоръчвате за използване??? По магазините има всякакви и на всички пише, че са със супер действие, но дали е така-не се знае
        Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
        Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
        Fiat Bravo 1.4 120k.с.

        Коментар


          #5
          Nikcho написа:
          Айде и аз да се включа тук за полирането да попитам нещо Каква паста препоръчвате за използване??? По магазините има всякакви и на всички пише, че са със супер действие, но дали е така-не се знае
          Аз съм фен на Ma-Fra! Имат чудесни пасти! За Търтъл Вакс съм чувал противоречиви мнения!
          Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

          Коментар


            #6
            ma-fra....Ще я погледна из магазините, какво представляваНякои ако има др. "любимки" да казва
            Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
            Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
            Fiat Bravo 1.4 120k.с.

            Коментар


              #7
              Имам 2-3 вида на Turtle Wax и съм доволен. Тези, който са в цвета на боята май са по-добри от неутралните. Лично мнение
              Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
              Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
              BlueStorm transforms . . .
              . . . !!!

              Коментар


                #8
                Аз имах глупоста с една песъчлива дръжка за стъкла да мина предния капак и се наложи да оправяям следи по лаковото му покритие и за него и първата паста която пробвах ми свърши работа - има я в метро 5,15 лв или в кауфланд 5,05 лв ... в туба като паста за зъби ... обаче иска много полиране - поне няколко часа (като сички пасти без машина) ... и се казва: Scratch Away (на MOTiP) ... в черна туба 100 мл. с цветовете на дъгата - шарена щото ставала за сички цветове - ама се внимава да не се стегне до основния цвят под лака над боята и се нанасят малки количества - аз се учих сам с експериментиране на бронята ... че е по-сваляем детайл ... и се действа преди да се е втвърдила от въздуха докато все още не са се изпарили разтварящите съставки ... и после слагаш оже и пак и пак докато земе да пуска само фин прах от абразивните и попърващи частици които се сливат с лака и заглаждат следата ... но пише на нея, че за драскотини дълбоко до грунда не става ... Иначе ако сте по постеливи и нама много за лъскане май за цяла лека кола може да ви стигне разфасовката - както е по-малка. - поне ако съдя на мен колко много ми остана след като сичко вече блестеше. Да допълня - правете кръгови движения - като на машините с въртяши полер преставки и се преместваите постепенно настрани - за да се прелива равномерно гладкоста на повърхноста. Прадимства на по-големите кутии са например, че си имат мека гъба като на вакса за обувки а това сам си го мазах с памучен парцал (идеално чист на мита кола разбира се). Айде цял занаят ви нахвърлях с по няколко думи.
                Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                Коментар


                  #9
                  Малееее, с няколко думи :D :D Много добро описание, ма колко сложно изглеждаЗначи и аз отивам в метро-взимам си някаква полир паста и каквото стане
                  Tipo 1.4 i.e. 92g. 160A1.046 -ex
                  Chevrolet Tacuma 1.4 - ex
                  Fiat Bravo 1.4 120k.с.

                  Коментар


                    #10
                    Аз отдавна ползвам една паста която се казва ’ABRO’.Много съм доволен от нея.Колата става перфектна.Намазваш цялата кола внимателно и изчакваш да изсъхне за 5 мин,след което със сух парцал забърсваш.Всичко изчезва.Държи до 5-6 измивания.Само че ми я подариха и не съм виждал да се продава.
                    COUPE 1.8 16V
                    Volvo XC90 T6

                    Коментар


                      #11
                      вземете си ВС ПЛАТИНУМ. каквото е на рекламата това е и м действителност. един литър /към 80 лв/ го разделяме 3 - ма човека и с 330 - те милилитра си пастираме колите поне по 2 пъти /зависи от размерите - уно - 3 пъти/. пастирам вече 5 години поред само с платинум и преди това с ВС 2000. държи с месеци.
                      UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

                      Коментар


                        #12
                        ама има разлика - едно са пасти за образуване на защитен слой, друго са пасти за корекции по прозрачния лак, трето са тези дето слагат и цвят над бялата ивица дето е цъфнала под дълбока драскотина ... четете на гърба на опаковките просто ... малиии това синьото купе как блести, брех ... и аз искам снимка на такава светлина
                        Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                        http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                        Коментар


                          #13
                          Re: За боята????

                          NPD написа:
                          Днес ми се случи нещо много неприятно.Бях си оставил колата за два дни на паркинга,понеже не бях в града и днес като се пробрах с ужас открих че цялата е "нацвъкана" от гларуси.Така е била от вчера.И днес когато я измих установих че по боята остават мътни петна които немога да махна по никакъв начин.Някой да има идея как да ги оправя,защото са по тавана,предния капак,багажника.
                          Не искам да те плаша, но зависи колко са били киселинни лайната на тия гларуси... Има вероятност да си останат така петната. Аз от две години нося на тавана си едно такова петно колкото поничка да е..а тяхната мама. Пробвах и пасти и какви ли не щуротии и не мърда. Явно е лака е подал ....
                          FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
                          ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

                          Коментар

                          Working...
                          X