Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Индикация под капака на Фиат Браво '98

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Индикация под капака на Фиат Браво '98

    Здравейте, някой може ли да ми даде линк или да качи снимка на индикациите пад капака на Фиат Браво ’98. Трябва ми снимка или схема на всичко под капака, коя част за какво, трябва ми основни части. Примерно от къде да налея антифвиз или течност за чистачките. Мерси предварително.

    #2
    Фиат браво има с един куп двигатели. Кой те интересува по-точно?
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      То стигне ли се до там да не знаеш къде какво се налива... На всеки съд за течност си има обозначение за какво е.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #4
        кола

        Изтегли си мануал за модела кола от форума и готово там има нещо подобно http://www.fiatforum.com/gallery/dat...19.jpgМоже и да идеш на някоя от срещите в Пловдив и други колеги дати кажат кое за кво е .
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Re: Индикация под капака на Фиат Браво ’98

          meix написа:
          Здравейте, някой може ли да ми даде линк или да качи снимка на индикациите пад капака на Фиат Браво ’98. Трябва ми снимка или схема на всичко под капака, коя част за какво, трябва ми основни части. Примерно от къде да налея антифвиз или течност за чистачките. Мерси предварително.
          http://download.fiat-bg.org/Books/Br...20Part%201.pdf ако нещо по-конкретно те интересува , питай , но и кажи за кой двигател ))
          Fiat Bravo 103 1996

          Коментар


            #6
            Или направи снимка на твоята , под капака , пък ние ще разясняваме кое за какво е ))
            Fiat Bravo 103 1996

            Коментар


              #7
              Благодаря, за помоща на всички. Понеже не разбирам много, а и не искам да сгреша ако налея някъде, където не трябва, за това реших да пиша. Двигателя е бензинов 1.8. Писах понеже ми светна лампата за ABS и искам да видя видя дали е паднало нивото за да долея ако трябва макар, че изгасна в последстие, явно течността е на средата. Аз мисля, че знам къде е се налива, но за по-сигурно реших да питам и да видя снимката за да се ориентирам, а и за да знам за друг път ако се налива друго. Предполагам, че е се намира зад двигателя отдясно ( пред шофьора ), има казанче за хидравликата от една страна и от другата която се пада в дясно е тази за спирачките, дано да не бъркам.

              Коментар


                #8
                Точно така. За хидравликата е вертикална, за спирачките е хоризонтална, с капаче с поплавък, и от нея излизат тръбички, метални. АБС лампата не свети заради ниско ниво на спирачна течност, за съжаление. Друг ще да е проблема.
                "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
                Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
                Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

                Коментар


                  #9
                  Мерси за отговора. Искам само да уточним дали правилно съм разбрал и дали съм се ориентирал правилно. Намерих двигател много подобен и маркирах двете казанчета.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                    #10
                    Да, така са. Ама както каза колегата по-горе, ABS-a не свети заради липса на спирачна течност.
                    00' Bravo 105 JTD

                    Коментар


                      #11
                      При мен мен не е светвало до сега, вчера светна ABS-а и за това си помислих, че няма течност за да долея. Снощи късно пак я запалих за малко, тогава не светеше. Искаш да кажеш, че ABS-а трябва да свети постоянно, а и аз не съм имал спирачна течност и за това не е светила лампичката до сега, така ли ?

                      Коментар


                        #12
                        На снимката е 1.6, а не 1.8 мотор. Индикацията на ABS трябва да светва само при даване на контакт и изгасне след 3-4 секунди. Както и индикацията за имобилайзер.
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #13
                          Да знам, че двигателя не е 1.8 за това написах, че е подобрен. ABS-а точно така работи, светка при контакт и след 3-4 секунди се изгася заедно с другите. При мен вчера остана да свети постоянно, за това направих тази тема, за да разбера къде точно е казанчето за спирачната теност и ако това е проблема да долея или ако има нещо друго, в което е проблема. Снощи по-късно преместих колата и тогава работише, както преди, изгасна след 3-4 секунди. Ще видя как е днес. Още веднъж мерси за отговорите и помощта, ако има друго пак ще пиша.

                          Коментар


                            #14
                            Както казаха колегите АБС-а няма да светне от ниско ниво на спирачна течност,а проблема е някъде по самия АБС.Иначе правилно си обозначил казанчетата,това върху което има нарисувано воланче е за хидравликата,а другото е за спирачната течност.
                            Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                            Коментар

                            Working...
                            X