Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava-как се сваля кората на задната врата?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Brava-как се сваля кората на задната врата?

    Привет, колеги!От около месец карам Фиат Брава, колата е много симпатична. Открих че маркуча за пръскане на задното стъкло се е откачил и пръска между ламарината и кората. Два часа се мъчих да я сваля и не успях. Откачих щипките, свалих всички винтове, откачих кората от жлеба при стъклото, но остана да виси, все едно е закачена някъде при вала на чистачката. Доста е хлабава, но не може да да излезе. Дайте идея как да я махна? Мерси предварително

    #2
    Горе където опира в кората на багажника има едни гумени тампони, зад които има винтове. Освен това е закачена и на бая пластмасови щифтове отвътре, които излизат с напън с помощта на широка плоска отверка.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    Коментар


      #3
      zgabrovski написа:
      Горе където опира в кората на багажника има едни гумени тампони, зад които има винтове.
      Махнал съм ги, кората се държи само на нещо около вала на чистачката, върти се почти свободно, но не може да излезе. Между долната част на стъклото и ламарината, над тампоните с винтовете има един жлеб, дори и от там излиза, но не мога да я откача, даже започна да се пропуква около отвора за чистачката и ме е страх да я напъвам още.

      Коментар


        #4
        Бута се към горната част на стъклото и след това към теб... не става направо да я смъкнеш надолу... Както ти е отворен багажника и ти стоиш там го избутай първо напред и след това надолу... и кажи дали е това.
        FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

        Коментар


          #5
          Ей там с кръгчето, тази част се захваща подобно на кука за багажника.
          Прикачени файлове
          FIAT Brava 1.4 SX CLIMA [09/1998]

          Коментар


            #6
            Mazgarev написа:
            Ей там с кръгчето, тази част се захваща подобно на кука за багажника.
            И аз точно така се опитвах да я махна, ама ме достраша да я напъвам още. Ще пробвам пак уикенда, този път без да я огъвам, и ще пиша за резултата. Благодаря

            Коментар


              #7
              Гумените тампони с винтовете по принцип я държат, напъни ги леко с отверка, бях го вадил да си оправя светлините на третия стоп. Тук се сещам да попитам и аз: На мен изобщо не ми пръска отзад, но не съм забелязал да пръска между кората...? Или може би пръска а не съм го усетил? Сигурно и при мен е същата работа с маркучето... Отделно казанче за задната чистачка ли е, или дърпа отпред?
              1997 Brava 1.6, 16V

              Коментар


                #8
                Crash73 написа:
                Отделно казанче за задната чистачка ли е, или дърпа отпред?
                Отпред, отпред. И моторчето е същото.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #9
                  Има едно клапанче в района на акумулатора ( за 1.2 и 1.4) за 1.8 беше зад предпазното кече, за 1.6 не знам къде е... то обикновено се прецаква, заменяш го с тръбичка и си готов.
                  Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                  Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                  Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                  http://forum.fiat-bg.org

                  Коментар


                    #10
                    На 1,6 май съм го виждал на тръбичките над десния калник клапанчето (близо да казанчето с течност за чистачки).
                    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                    Коментар


                      #11
                      Неможах да я сваля, явно има някакъв много тънък чалъм. Обаче оправих пръскалката, кората се огъваше достатъчно, че да мога да вкарам марукча. Доста зор видях, че беше адски неудобно, но сега съм много доволен Благодаря на всички.

                      Коментар


                        #12
                        Малко по-нагоре в темата стана въпрос за пръскалото на задната чистачка, което при мен не работеше. След обстоен преглед и продухване на магистралата, се оказа че тези клапанчета не функционират. Обиколих почти всички магазини в Добрич но не намерих. Моля, ако някой колега от Варна ходи тия дни по магазини да попита за такива клапанчета, и евентуално адрес на магазина? Благодаря предварително!
                        1997 Brava 1.6, 16V

                        Коментар


                          #13
                          И аз не можах да немеря, отворих го, махнах мембранката вътре, затворих и го го омотах стегнато с изолирбанд да не пръска през дупката. По принцип мразя подобни мърляви работи, ама този път нямах време да се занимавам и го оставих за по-нататък.

                          Коментар


                            #14
                            Crash73, мястото откъдето се купуват въпросните клапанчета във Варна е АутоИталия (Каргоекспрес до КАТ) поръчваш си ги от днес за утре. Аз последно май ги купих за по 4лв за мен и един колега
                            Брава 1.6 16V ELX
                            Пунто 1.2 60 S.S.Cult - на жената

                            Коментар


                              #15
                              bright написа:
                              Crash73, мястото откъдето се купуват въпросните клапанчета във Варна е АутоИталия (Каргоекспрес до КАТ) поръчваш си ги от днес за утре. Аз последно май ги купих за по 4лв за мен и един колега
                              Благодаря колега!
                              1997 Brava 1.6, 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X