Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не пали/работи/върви на бензин - ТИПО 1.8 16V

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Не пали/работи/върви на бензин - ТИПО 1.8 16V

    http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...?p=80311#80311Пускам тема и в този раздел, тъй като интереса е малък в раздел "електроника". Хайде врачки, давайте Значи да резюмирам - тръгнах да оправям мазоча, който газаджиите са направили - слагани безмислени релета с нормално затворени контакти и на изходната верига вързани 2 жици (демек винаги на късо), релета с един + на 2те вериги (безмислени) и в крайна сметка реших да пробвам дали работи на бензин колата и йок - няма никой. Предполагам поради лошата инсталация колата е вкарвала и бензин и газ едновременно, тъй като нямаше грам бензин днес. Датчика не работи и показва винаги резерва. Бях наливал 20 литра преди 1 месец и винаги съм карал на газ, обаче след като оправих схемата - според тази в аутодата 2004 (култова програма) помпата тръгна, обаче звука е по-различен - по-тиха е. Развих рейката - не тече бензин. Налях 20литра за по-сигурно, пак не тече. Помпата се чува, обаче бензина не стига до двигателя (рейката). В аутодата пише, че причината може да е прецакан инерционен датчик, който не го знам къде е обаче. Под задната седалка има един контролер с много входове и изходи, но там влизат и датчиците за АБС и се чуда дали не е контролера за АБС-а това. Но такъв има и отпред при двигателя. Странна работа.Колата е Фиат Типо 1.8 16V 136hp, Weber-Marelli система за управление на двигателя.

    #2
    Още 2 въпроса:1)Колко W е бензиновата помпа, тъй като в момента се захранва директно от ключа на газовата уредба (обикновен механичен ключ с 2 положения газ и бензин), а той пък се захранва от предпазителя на мигачите - 10А - наследено от предишния собственик. Да не би да не й стига ток, но пък щеше да се стопи кабела досега или да изгори бушона2)Къде се намира бензиновият филтър? Дали не може да е затлачен яко?

    Коментар


      #3
      бензиновия филътр е под задна дясна врата,отдолу наколата има един капак на 2-3 болта-под него ехвани си направи първо ел. мел по колата,върни я в заводското си състояние ел. системата,че като чета ми стаа лошо,после газта лесно ще я свържеш

      Коментар


        #4
        ЗАПАЛИИИИИИИ!Беше засмукала въздух, след като оправих всичко. Оставих я на контакт с развити маркучи на рейката и по едно време текна Урааааааааааа

        Коментар

        Working...
        X