Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голям проблем със Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Голям проблем със Стило

    Здравеите колеги ! Проблема ми е следния преди извесно време влезнах във една голяма дупка със около 100 и от доло всичко стана салата искат ми около 1300-400 без труда за части само като казват че са качествени така.струва ми се доста и поради тази причина искам да се посаветвам с някои които е сменял части по окачването като препораки за марка която ще кара повече време че пари ще се дават то е ясно но поне да не се разхлопа след 3-4- хил. км помагаи те има за смяна доста неща -амортисиори-носач + 6арнир -накраиници биалети ремаци + ролки !!! Благодаря предварително !!!тампони заден мостман6они глупости накладки някви работи по макферсона ако не ме лаже паметта и мн др не помня вече горе доло всичко имам го записано но като циало горе доло всичко по окачването помагаи те с препораки за части кои колко км пробег карат и т.н.т марки защо ги плащаме тези граждански винетки и глупости при полужение че има дупки до краста и никои нищичко не прави ужас направо ....2001г. 1.6 16v 2/3 врати забравих да го напи6а

    #2
    Коя година, и с какъв двигател е Стилото?
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #3
      Ако всичко е на салата както казваш и ще слагаш добри марки части,то 1000-1200лв. не ти мърдат без труда.Хубави части по окачването са на ТРВ и оригиналните на Фиат.Има разбира се и на други фирми,които са по евтини.Влезни в сайта на ЕВРО 07 и по оригинален номер от епер ще видиш доста заместители.
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        нещо не ме кефи това евео 07 само боклуци добре де някои не е ли сменял на стило до сега да каже кое колко кара даите ремаците парво че мисля в понеделник живи здрави да ги сменя с ролки те имало и някав механизам кажете нещо за него кога се сменя важен ли е много да съм на ясно благодаря ако някои има инфо не даржа на частите по принзип да са оригинални да скапи са нормално но няки хубави също но малко по евтини бахти 1200-300 само части ....една кола някои които е сменял ако може и знае колко карат горе доло различните марки

        Коментар


          #5
          Аз сменях предни пружини и амортисьори. Уж са свестни и не от най-скъпите. Пружините по 70 лв. някъде парчето бяха, а амортисьорите (газови) по 118, май. И това беше с някакви отстъпки, дето майстора уж ги получавал. Труда отделно.За другото малко не можах да разбера "ремаци и ролки разни" дали значи ангренажния ремък с ролките. Ако е така аз сменях моя преди година и нещо при едни момчета до моста на Напредък (гледам, че си от Пловдив) и с труда и смяна на маслото беше към 320 лв. Оная другата работа, дето се сменя е покрай ремъците е водната помпа. Трябва да е прецени, ако е за смяха и тя да се направи, понеже иначе, за да се смени само тя се прави цялата гимнастика на разглобяване и сваляне на ангренажния ремък. Най-добре на място да се прецени дали е за смяна. Не знам колко пари е, моята не я смених, понеже изглеждаше добре, а и колата беше на 100 хил. (истински).Успех
          ПРОДАВАМ ДЖАНТИ СТИЛО
          Stilo JTD 115 2003 бегачка
          Brava 1,4 12V 1997 на газ
          Tempra 1,4 1993 и тя на газ
          i dr. та като се почне от 125р ... и те на газ

          Коментар


            #6
            ремаци ролки комплект всичко пистов ангренаж и там вече за динамото климатика то е един с всички ролки но имало някакав механизам за стилото които и тои се сменял така ми казаха кажете марка ?

            Коментар


              #7
              Re: Голям проблем със Стило

              Амортисьори - каяба, монро рефлекс ~ 250лв.Носачи TRW, MOOG ~ 250 - 400лв. според зависиАнгренажен компект (ремък + ролки) DAYCO ~ 140лв.Пистов ремък DAYCO ~ 15лв. Не знам дали има обтяжна ролка там.Тампон заден мост ~ 40 - 50лв.Биалети TRW ~ 60лв.Корм. накрайници външни ~ 50лв.Маншони (вътрешни + външни) ~ 40лв.Лагери макферсон ~ 100лв.Накладки Ferrodo (примерно) ~ 90лв.ГРУБО -> 1030 - 1200лв Цената най-много варира заради носачите. Другото е горе долу толкова. КАТО!, тези цени не са крайни, и на твое място бих намерил магазин който да има всичко на куп, и да се пазариш за голяма отстъпка, поне 20% .Виж също раздела "сервизи и МАГАЗИНИ". Звъниш, тормозиш, и така
              00' Bravo 105 JTD

              Коментар


                #8

                Коментар


                  #9
                  колега ако съм на тебе завеждам дело срещу общината във върховния съд направо НЕ Е МАЙТАП ТВА!!!Че то в БГ неможе да се нарадваш на колата си от пътища, дупки и некадърни мостове и шахти, аз съм от Бургас, и тези дни Бат Бойко резна лентата на един мост и като минах от там ... аматьорско изпълнение. Да не говорим , че дупки навсякъде, и то брутални дупки както и много некадърни шахти...
                  Punto JTD
                  http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                  Коментар


                    #10
                    бати ти боико само ленти реже нищо друго какво да садя да трагна да давам още пари няма да се оправим защото ние си го правим това ни е проблема всеки седи в тях и вика да не сам аз а комшията всеки реве и се оплаква а нищо не прави както и за протестите за горивото ще правим протест така така . Кога ще е тоя протес ле ми неделя в 5 часа .... какво да говорим повече направете го понеделник - вторник 8-9 сутринта никои да не може да иде на работа и ще неще ще се вклучи нали така това ние сме мизерници и така ни е добре не искаме да се оправим от едно време сме роби и така ще продалжава ми това е че поне нашите родители са си поживяли поне малко имат спомени ми ние .... млади те камоли нашите деца . Ще работим за да ходим на работа и така Поздрави колега )

                    Коментар


                      #11
                      Мани тия протести, официално можеш да ги сцепиш и имаш шанс да им разкатаеш фамилията, просто трябва да се захванеш, тва е, иначе оправия няма. Така е в бг, с жалби нестава, иска си да дойдат господари на ефира или някой телевизия, да стане скандално и тогава чак да се забележи.Фирмите за авто-каско.... потресен съм , може и да имаш адските щети ама ако не са видими .... нищо. Иначе за колата... аз се уверявам всеки ден, че по нова по зле става, нова нова от магазина и да я имаш докато има гаранция, връщаш я като изтече и пак изплащаш, ако имаш възможност, ако не караш по стара кола и така. В България идват такива коли на свършена гаранция и на 200-300 хиляди км и се трошат яко.Мое ли пък на тия тъпи фиати да им струва ролката на динамото 100 леа , и термостата 140 ???? Ебаси.... или пък демферния маховик няколко хиляди... Ами на алфите..... там направо недей си игра... обтегачка 350 кожи
                      Punto JTD
                      http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                      Коментар


                        #12
                        Според мене,ако не разбираш и не можеш сам смени майстора.Тея работи ,които си изредил са половината кола и не ми се вярва всичко да е за смяна.Относно частите-пише ли made in EU,няма да дянат много.Носачите от евро 07 издържат средно 10000км.Те това е,боклуци

                        Коментар


                          #13
                          jimi69 написа:
                          ...Ебаси.... или пък демферния маховик няколко хиляди...
                          Ами колега така са много, много други "много" здрави дето "оно немецо го е измислил" автомобили. Например Мерцедес слагат демпферни маховици на всичките си коли и бензин и дизел от 1992 година. VW също и също е много скъп маховика, ама за ГоуфУ или хубаво или нищо
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар

                          Working...
                          X