Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

пушек от щеката за масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    пушек от щеката за масло

    какво означава когато излиза пушек от щеката за масло когато е извадя при работещ двигател. Не е много но се забелязва когато е изфорсирам и май изчезва.а мисля че не ми гори много масло защото за 4000 км съм долял около 100-150мл.
    Fiat Marea 1,9TD100

    #2
    Съвсем нормално - картерни газове.
    2.4 JTD

    Коментар


      #3
      май бях чул някаде че означава че двигателя е издухан ако пуши от щеката, и затова се притесних
      Fiat Marea 1,9TD100

      Коментар


        #4
        За съжаление си чул правилно. Картерните газове обикновено се отвеждат към въздуховодите на въздушният филтър, а не през щеката на маслото. Ако и от ауспуха ти излиза сиво-бял пушек по-добре отиди на майстор.
        FIAT Punto 1.7TD

        Коментар


          #5
          споко,като закараш 1 литър на 1000 км си за ремонт или смяна на колата,добре си до 300гр.на 1000 км а ти какато си писъл на 4000...........карай и си свиркай следи маслото през 2000,дано съм помогнал
          типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
          хюндай акцент 1.5 CNG
          киа каренс +метан

          Коментар


            #6
            dan4o написа:
            споко,като закараш 1 литър на 1000 км си за ремонт или смяна на колата,добре си до 300гр.на 1000 км а ти какато си писъл на 4000...........карай и си свиркай следи маслото през 2000,дано съм помогнал
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар

            Working...
            X