Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Страшно тропане отзад

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Страшно тропане отзад

    Все още не съм на ясно с болежките на Пунтото /94г./и немога да разбера от къде се получава един страшен трясък като минавам през неравности.... не са амортесьорите защото гледам, че са чисти нямат масло..... а най-интересното е, че като се натовариме 3-4 човека почти не тропа само като са 1-2 колата.... някакви идей имате ли... и ако имате ще ви замоля ако знаете и цени, че да се ориентирам какво ме чака.

    #2
    И моята е така-майсторите-тампони на заден мост-карай така докато стане нетърпимо!Интересно ми е колко ще ми струва ЩОТО ВЕЧЕ ТОЯ ФИАТ!!!!!!Мине немине месец-все нещо!!!Взех да бактисвам!!

    Коментар


      #3
      тропане

      не е винаги е от това аз ги смених и нищо колата малко се вдигна но за тропане пак има Сменят се а не както в /Сервизи/казват че се сменя задния мост.Щом се продават само тампони значи се сменят
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        Ми то да ви кажа си е нетърпимо вече.... някой сменял ли е тези тампони да каже от тях ли е или не ..... има ли смисъл да ги сменям.... иначе задно ляво колело ми се струва малко по встрани от обикновенно ... ама знам ли на око го гледам ... някой да знае и цената на тези тампони колко е ???

        Коментар


          #5
          и аз го имам тоя проблем, гледах ги тея тампони като се скъсат самия мост отзад почва да блъска в купето. мисля, че тампоните са евтини, но смяната трябва или в сервиз или да си имаш канал, крик хубав не от италианските и т.н.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            terziiski написа:
            Ми то да ви кажа си е нетърпимо вече.... някой сменял ли е тези тампони да каже от тях ли е или не ..... има ли смисъл да ги сменям.... иначе задно ляво колело ми се струва малко по встрани от обикновенно ... ама знам ли на око го гледам ... някой да знае и цената на тези тампони колко е ???
            Щом има разкрачване,вероятно става въпрос за това:
            Някои сменял ли е задните лагери на носача на Пунто, има ли нещо специфично и трябват ли някои специални инструменти
            Проверява се чрез разклащане-колелото вдигнато на крикНе трябват някакви специални инструменти-откача се спирачния маркуч,откача се отдолу амортисьора,вади се пружината,от същата страна се откача стабилизиращата щанга,откача се жилото на ръчната,носача се сваля,при свален носач се избиват лагерите от него,в комплекта има всичко ново-лагери,уплътнения,пластмасови втулки,болт-ос. След монтажа се обезвъздушава. Цена на операцията в сервиз /в провинцията/~25 лв Цена на комплекта-ос-лагери-уплътнения~40-50 лв.Успех !
            Ex. Grande Punto Driver

            Коментар


              #7
              Re: Страшно тропане от зад

              Аз смених тампоните на задния мост. Тампоните са 4 - 2 малки и 2големи. 9- 10 лева е единия.Предполагам за тази цена са турски някакви. След смяната тропането спря Но ми казаха, че наистина е играчка понеже се свалял целия заден мост. В кварталния сервиз ми искаха 80 лева за смяната. Нямам представа колко струва по другите.
              Punto 1.2/75

              Коментар

              Working...
              X