Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Теч на вода(антифриз)някъде от двигателя?!-проблем открит!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Теч на вода(антифриз)някъде от двигателя?!-проблем открит!!!

    Здравейте колеги-значи имам теч на Пунтото някъде от двигателя но немога да разбера откъде точни-значи колата е Фиат Пунто 1.1 95г-някъде около масления филтър-но колкото и да се вглеждам немога да разбера точно откъде е?Според мене може някоя тапа да е избила на блоката-вие как мислите-благодаря за МНЕНИЯТА ПРЕДВАРИТЕЛНО!
    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

    #2
    Айде екстрасенситееееее...
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #3
      Точно същата случка имах и аз. Оказа се тапата над масления филтър. Твърдо съм за тапа.

      Коментар


        #4
        Е тва с екстрасенсите ми хареса хахахаа!Значи точно под масления филтър тече!
        Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
        Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
        Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

        Коментар


          #5
          Имах същия проблем!Капеше само при студен мотор-точно кадето се завива маслениа филтър-даже сменях вод. помпа а се оказа гумено уплатнение на тръбата която влиза срещу водната помпа.Тя се издърпва и се сменя гумен О-пръстен.50 ст.Като е студен мотора пипни там и виж дали е влажно!

          Коментар


            #6
            При мен от вчера на топло забелязах, че тече вода от към ангренажа.... както му е капака долу ниско ... какво може да е ...водна помпа или както казва колегата по горе О-пръстен.... и за всеки случай какви пари е водната помпа и къде е най-евтина.. от София съм ... мерси предварително колеги

            Коментар


              #7
              Извинявам се за офтопикаа ама неможах да се сдържа-май доста хора протекохме ))!ще е проверя утре дали не е наистина от маркуча за водната помпа и дано да е от него
              Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
              Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
              Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

              Коментар


                #8
                Сега ще попитам една глупост... нали водната помпа е на ангренажа ???? до колкото знам.... там къде влиза маркуч..... днес при мен не капе нищо от никъде.... а вчера капеше и то точно от към ангренажа от страни .... освен да се стича от някъде ама знам ли ...

                Коментар


                  #9
                  погледни нагоре от къде се стича. отпред и отзад на блока има по 3 тапи + 1 под маховика и съеденителя. ако си сигурен че не е тапа - виж тръбата която влиза във водната помпа.пусни търсачката - сигурен съм, че имаше тема специално за тази тръба - как да се уплътни ако тече...друга минимална вероятност е да ти е пукнат блока, ама не вервам.... ама ако е тъй - жив си за оплакване...
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    Колеги вчера потече яко,закарах я на майстор и -водна помпа-каза,че утре ще я смени,че стана късно днес!Питах го ако найстина е от водната помпа защо не ми е загрявала колата досега а той ми отвърна,че водата минава през турбинката и след нея тече(капе в случая)!Някой да сподели нещо?И друг въпрос-колко струва водна помпа за фиат пунто 1и1 моноинжекция?Благодаря колеги
                    Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                    Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                    Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                    Коментар


                      #11
                      здравейте!Може ли някой да ми каже, какво точно ми е на колата Fiat Punto ELX 1.2, 1995г.: значи скоро си долях водата в радиатора и забелязох след седмица че от макс ми е станала на минимум. Погледнах радиатора и видях че се клати нямаше го болта който го държи за бронята на тампона. Хванах го за да не се клати. Забелязах че в долната страна на радиатора има влага предимно от лявата страна до пампона където е опрян радятора на рамката. Дали от това ми намалява водата или има прегоряла гарнитура под главата? Защото ходих при един майстор и той ми каза че ми е пригоряла гарнитурата под главата затова ми намалява водата в казанчето, каза че водата влизала в целиндрите и от там излизала през ауспуха като карам. Несъм забелязал да ми пуши колата. Значи запалих я беше студена и много малко пръскаше през ауспуха когато форсирах. При загрял автомобил мисля че това не го прави. Другото което ме безпокои е, че като е загряла колат и пусна парното започва да влиза дим в колата и да мирише дали това е от радиатора или от парното друг майстор ми каза че първо трябва да си сменя радиатора след това да се провери парното данеби да таяло и от там да вкарва пара в колата. В крайна сметка неразбрах какъв точно е проблема и какво да ремонтирам станаха много майсторите че незнам кой казва истината.

                      Коментар


                        #12
                        Значи колега смени си радиаторчето на парнота(има тема как се сменя точно в детайли)защото от там ти губи антифриз а и стъклата трябва да ти омазнеят след тази процедура долеи антифриз и следи пак нивото-ако пак падне търси радиатора отпред-НО първо смени малкия радиатор за парното
                        Fiat Punto 1.1моно 95г.-Няма го вече
                        Alfa Romeo 146 1.9JTD 99г.
                        Alfa Romeo 155 1.7TS 93г.

                        Коментар

                        Working...
                        X