Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Махане на кора на 5-та врата на Брава 2000г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Махане на кора на 5-та врата на Брава 2000г.

    Здравейте колеги,Нещо спря да ми работи задната чистачка (от време на време помръдва с по самтиметър, ама инцидентно). Мисля си че и трябва смазване, но не успях да махна кората на 5-та врата, за да стигна до механизма. Махнах 4 болта и 4 пластмасови щифта, но кората пак не излиза. Някой махал ли я е да даде съвет?

    #2
    ами на бравото има 4 винта и 8 доста корави щипки. (миналата седмица свалях моторчето). моят съвет е да я оставиш на слънце за час два да се нагрее хубаво. тогава отваряш вратата махаш винтовете и с отвертка и парцал около нея надигаш кората от единия край. с помощта на фенерче ако щеш полека лека ще намериш къде е захваната. и после щипка по щипка леко без резки движения ще я откачиш
    Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
    Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

    Коментар


      #3
      Hristian_Aleksiev написа:
      ами на бравото има 4 винта и 8 доста корави щипки. (миналата седмица свалях моторчето). моят съвет е да я оставиш на слънце за час два да се нагрее хубаво. тогава отваряш вратата махаш винтовете и с отвертка и парцал около нея надигаш кората от единия край. с помощта на фенерче ако щеш полека лека ще намериш къде е захваната. и после щипка по щипка леко без резки движения ще я откачиш
      Hristian, мерси за инфото. След втори рунд на яко търсене по форумите успях да манеря как става - имало още винтчета под гумените притискачи на кората... ей това не се бях сетил... Това със слънцето си е хитринка, ще пробвам, предполагам има и още щипки...

      Коментар


        #4
        с просто смазване няма да стане. трябва да се разглоби оста и хубаво да се изчисти. има прекрасна тема с упътване във форума.ето я http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=33845при мен ефектът надхвърля 3 години засега.
        браво 1,6/90 - 09 г.

        Коментар

        Working...
        X