Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Сцепен алтернатор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Сцепен алтернатор

    Привет колеги, тия дни смених ролки и ремък /не ангренажен, а другия/ и днес жената тръгна с колата и по едно време ми се обажда, че и присветва лампата на акумулатора. След 5 минути ми звъни, че колата няма никакъв ток, даже нямаше и за аварийките , дърпане до сервиза на един приятел, преди малко ми звъни свалил е алтернатора и ми кажа, че самия корпус е сцепен .Това поправимо ли е или ще тръбва да търся друг, всякакви препоръки и съвети ще са от полза, че пък след 2 дни трябва до морето да пътувам, колата е пунто HGT.
    punto HGT

    #2
    Няма страшно, това е от модела търси друг, обслужи го и го слагай и си ок.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      S_BANKOV написа:
      Няма страшно, това е от модела
      Смисъл, че си им е фабричен дефект така ли ?, че до сега не съм чул за подобен инцидент
      punto HGT

      Коментар


        #4
        А неси чувал, във форума има поне 5 6 такива теми за сцепени алтернатори, основно на стило.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа:
          А неси чувал, във форума има поне 5 6 такива теми за сцепени алтернатори, основно на стило.
          Не съм ровил по форума, но ако не те затруднява би ли обяснил какво точно се случва, че така се цепят, смистъл аз не съм го виждал лично, че трябваше да се върна на работа, само по телефона разбрах, че е цъфнал.Ми освен да почвам да звъня по моргите да търся или ако някой има излишен да звънка да го пазариме
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Последни новини от преди малко - така е цъфнал, че нищо не става от него, ще се търси рециклиран с гаранция, дано се намери за 120-130лв, че лошо , а аз се чудя, защо ролките дават фира и за 1 година смених 2 комплекта ролки и 2 ремъка, а то скапания алтернатор
            punto HGT

            Коментар


              #7
              на браво се цепи по принцип, защото е ниско и ако няма кора да го пази, като минеш през локва както се е нагрял и го облива хубаво....
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Абе така са го навряли от долу, че се сваля полоска, преден мост се разкача и т.н.Намерен е втора употреба за 80лв + обслужване четки, лагери и т.н. общо 120лв ми стъпи, лошото е че е по голям от на другите модели пунто и е по трудно намираем .... така е кой кара топ модела на серията бере ядове понякога с по трудно намираеми части втора ръка
                punto HGT

                Коментар


                  #9
                  А провери ли да не е същия като на Браво и Купе? просто питам
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #10
                    От доста други коли става: Stilo, Barchetta, Alfa - 166, 156, 147 и т.н.
                    Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
                    Punto GT 1.4 Turbo '99
                    Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

                    Коментар


                      #11
                      Предполагам, че този който сложихме пак е от пунто, но не съм го взимал аз лично и така предполагам, иначе е същия като стария, Магнети марели 100А, колата си я прибрах и е на пушка, ток има да захраня и климатиците вкъщи Самия алтернатор е доста назад зад мотора и не би трябвало да има проблем и пръскане при минаване през локва или при каране на мокро, но от какво цепят корпуса незнам, сега си имам един излишен за хвърляне, ако на някой нещо може да му свърши работа нека да пише, ще му го дам да си експериментира
                      punto HGT

                      Коментар

                      Working...
                      X