Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo 1.9 jtd нов собственик малко помощ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo 1.9 jtd нов собственик малко помощ

    Здравейте,След 2 дни живот и здраве ще стана собственик на Стило 1.9 JTD . Имам нулев опит с дизеловите двигатели (сега карам Браво на газ),ще се опознаваме взаимно, но това надявам се няма да е проблем :D .Колата я взимам от автокъща и не смятам да се доверя на търговците , а да си сменя каквото трябва преди да започна да я карам.Утре ще купувам части и консумативи , но се чудех дали не съм пропуснала нещо иска ми се накуп да сменя всичко и стискам палци майстора да не обърка нещо.списъка си го подредих горе долу така- ангренажен комплект- масло +филтър мисля да сложа селения турбо диезел 10W40- въздушен филтър- горивен филтър- накалдки - като я карах тестово спираше перфектно (ако няма нужда ще ги върна в магазина ) -ремък алтернатор опционално ако е за смяна.Съветват ме да сменя и водната помпа при смяна на ангренажа - 50-60 лв отгоре са но ако се налага ще го направя.Това вярно е ? е колеги какво да имам пред вид , нещо на което да не съм обърнала внимание и трябва да се погледне също така ако има давайте жокери :D Благодаря за компетентни мнения
    what goes around comes around
    Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp -my precious
    Fiat Stilo 1.9 JTD 80hp - in the family
    Fiat Bravo 1.6 16V

    #2
    Сложи 5W40 пълна синтетика.
    Маренго 1.9Jtd-110 2002

    Коментар


      #3
      За маслото твърдо ЗА 5W40, накарай майстора да ти прегледа ролките на външния ремък и по-скоро тази на алтернатора, за водната помпа не е задължително, ако не тече разбира се.
      Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

      Коментар


        #4
        tomsan написа:
        За маслото твърдо ЗА 5W40, .
        може би лаишки въпрос но предвид почти 2ната цена WR diesel 5W40 да попитам при положение ,че не ми тежи десния крак много и нямам намерения да я вкарвам в екстремни обороти 10W40 защо да не е вариант?
        what goes around comes around
        Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp -my precious
        Fiat Stilo 1.9 JTD 80hp - in the family
        Fiat Bravo 1.6 16V

        Коментар


          #5
          Водната помпа я сменяй. Поленовия фитър?!Аз си реших- всички масла, течности и т.н., но вичко на веднъж е финасово натоварване. Наложи се смяна на термостат.Огледай ходовата част.Ако майсторите са читави, щети направят цялостен преглед. При мен от "хубава" нафта от бензиностация с лого на "Лукоил"(в Бургас), на 750 км при сменен горивен филтър, светна лампата за вода в него. От две зарядки на "Еко" същата работа. Сега съм на "Ромпетрол",без проблем, но до кога ... незнам . Аз съм със Стило- комби 2002г. 115 к.с., събира мнооого багаж :D , возията ми харесва, ускорение има - когато ми трябва. Със жената сме доволни :D :D ! Поздрави и безаварийни километри!!!!
          Fiat Stilo SW - 115cv 2002

          Коментар


            #6
            mitchel написа:
            Водната помпа я сменяй. Поленовия фитър?!Аз си реших- всички масла, течности и т.н., но вичко на веднъж е финасово натоварване. Наложи се смяна на термостат.Огледай ходовата част.Ако майсторите са читави, щети направят цялостен преглед. При мен от "хубава" нафта от бензиностация с лого на "Лукоил"(в Бургас), на 750 км при сменен горивен филтър, светна лампата за вода в него. От две зарядки на "Еко" същата работа. Сега съм на "Ромпетрол",без проблем, но до кога ... незнам . Аз съм със Стило- комби 2002г. 115 к.с., събира мнооого багаж :D , возията ми харесва, ускорение има - когато ми трябва. Със жената сме доволни :D :D ! Поздрави и безаварийни километри!!!!
            Благодаря ти за мнението!Аз я покарах около 2 киломтра само че няма номера.Климатика на максимум няма миризма мисля поленовия филтър да го спестя за сега. Возията е добра и моята ще е комби,дърпа прекрасно за дизелче с това купе близо 1.5 тона ,багажник супер удобен - че в Бравото нищо не събирам,всякакви ’старнни’ копчета в купето които тепърва ще разучавам. Свалих си вече упътването от форума и чета. :PУслушвах се за шумове и вибрации, минавах лекичко през дупки нямаше уж нищо да тропа , но ще я огледат задължително на подемника !Поздрави и безаварийно и от мен!
            what goes around comes around
            Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp -my precious
            Fiat Stilo 1.9 JTD 80hp - in the family
            Fiat Bravo 1.6 16V

            Коментар


              #7
              Не е задължително маслото да бъде Селения WR 5w40.Цената на Селения 10w40 е доста висока ,а на пазара има доста голям избор на масла 5w40.Прегледай бизнес обявите на форума.
              Маренго 1.9Jtd-110 2002

              Коментар


                #8
                Щом си я карала само 2км значи колата не е достигнала работна температура.Виж я как загрява,кога отваря термостата,перка мерка как включва.Закачете я на ПЦ да видите какво ще покаже.На диагностиката ще се видят системите как сработват,да не са извадили джамбазите лампите от таблото (и това съм го виждал).Огледайте охладителната течност,антифриз ли е вода ли е.При обслужването може и маслото на кутията да се подмени.Успех и дано да няма главоболия.
                Fiat Tipo
                Corsa b комби !

                Коментар


                  #9
                  goro71 написа:
                  Не е задължително маслото да бъде Селения WR 5w40.Цената на Селения 10w40 е доста висока ,а на пазара има доста голям избор на масла 5w40.Прегледай бизнес обявите на форума.
                  Благодаря колега! Разгледах маслата в обявите - ползно инфо но аз не съм от тези които разбират от масла определено.Само Мотул имаше калкулатор за вида двигател излиза ,че от техните продукти най- добро е 8100 X-cess 5W-40 (b) за стлиото. Някой тук кара ли с такова- впечатления?Иначе ми е трудно да се ориентирам например TOTAL Quarz 9000 5W-40 цената е доста прилична , но дали е добре като избор.Има доста теми за маслата във форума изчетох повечето ...и още не съм наясно напълно.Колата е на 7 години като допълнотелно инфо не е от магазина все пак. :D
                  what goes around comes around
                  Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp -my precious
                  Fiat Stilo 1.9 JTD 80hp - in the family
                  Fiat Bravo 1.6 16V

                  Коментар


                    #10
                    baby _babe написа:
                    Благодаря колега! Разгледах маслата в обявите - ползно инфо но аз не съм от тези които разбират от масла определено.Само Мотул имаше калкулатор за вида двигател излиза ,че от техните продукти най- добро е 8100 X-cess 5W-40 (b) за стлиото. Някой тук кара ли с такова- впечатления?Иначе ми е трудно да се ориентирам например TOTAL Quarz 9000 5W-40 цената е доста прилична , но дали е добре като избор.Има доста теми за маслата във форума изчетох повечето ...и още не съм наясно напълно.Колата е на 7 години като допълнотелно инфо не е от магазина все пак. :D
                    За сега остави маслата, последна грижа ти е това.Хубаво прочети това мнение:
                    pecata написа:
                    Щом си я карала само 2км значи колата не е достигнала работна температура.Виж я как загрява,кога отваря термостата,перка мерка как включва.Закачете я на ПЦ да видите какво ще покаже.На диагностиката ще се видят системите как сработват,да не са извадили джамбазите лампите от таблото (и това съм го виждал).Огледайте охладителната течност,антифриз ли е вода ли е.При обслужването може и маслото на кутията да се подмени.Успех и дано да няма главоболия.
                    00' Bravo 105 JTD

                    Коментар


                      #11
                      nikolce написа:
                      За сега остави маслата, последна грижа ти е това.Хубаво прочети това мнение:
                      pecata написа:
                      Щом си я карала само 2км значи колата не е достигнала работна температура.Виж я как загрява,кога отваря термостата,перка мерка как включва.Закачете я на ПЦ да видите какво ще покаже.На диагностиката ще се видят системите как сработват,да не са извадили джамбазите лампите от таблото (и това съм го виждал).Огледайте охладителната течност,антифриз ли е вода ли е.При обслужването може и маслото на кутията да се подмени.Успех и дано да няма главоболия.
                      Благодаря ще проверим каквото можем - за сега няма кой да я погледне на ПЦ - препоръки къде да отида в София също така.За вадене на лампи от таблото - това ме втрещи! малоумници !!!.Като гледах стилото в автокъщата не бяха прани седалките , нито беше изчистено ,полирано както са повечето едни нагласени камо ли двигател да е мит и т.н. Това от части ме грабна да я купя с надеждата , че не са я понагласили за стръвчица
                      what goes around comes around
                      Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp -my precious
                      Fiat Stilo 1.9 JTD 80hp - in the family
                      Fiat Bravo 1.6 16V

                      Коментар


                        #12
                        Това,че не е измита и нагласена по принцип нищо не говори,въпреки това е един малък плюс,а за крушките по таблото и аз съм виждал как е извадена крушка конкретно на еърбеците.
                        Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                        Коментар


                          #13
                          baby _babe написа:
                          ....препоръки къде да отида в София също така.
                          Тук можеш да я закараш -> http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=67317Или да се обадиш на BO -> http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=53066 , да дойде на място в автокъщата.Без да е направена диагностика, не си и помисляй да бръкнеш в джоба Всъщност, имаш ли линк на колата, да я погледнем, ако я има в интернет?
                          00' Bravo 105 JTD

                          Коментар


                            #14
                            nikolce написа:
                            Без да е направена диагностика, не си и помисляй да бръкнеш в джоба Всъщност, имаш ли линк на колата, да я погледнем, ако я има в интернет?
                            Покупката е факт вече :D - благодаря за инфото за дигностиката. Мисля да намина там макар че съм на другия край на града.Поздрави и безаварийно !
                            what goes around comes around
                            Fiat Stilo 1.9 JTD 115hp -my precious
                            Fiat Stilo 1.9 JTD 80hp - in the family
                            Fiat Bravo 1.6 16V

                            Коментар

                            Working...
                            X