Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с Пунто

    Здравейте, колеги.От скоро съм собственик на Пунто.След първоначалното въодушевление от колата последваха и доста ремонти-като се почне от обичайните смяна на масло,филтри до смяна на задни барабани,лагери,ново гърне,преден носач,отваряне и чистене на радиатора(тъй като вдигаше градуси и се оказа,че радиатора е задръстен).Така след всички ремонти мислех,че ми остава само да и се радвам,но отново бях сгрешил.Проблемите,които установих са че антифриза в казанчето намаля и през 2-3 дена доливам вода.Огледах за течове,но на пръв поглед няма никъде,И другия проблем-не съм сигурен дали има връзка,но при пуснат климатик забелязах,че тече масло от кутията на въздушния филтър.Ако някой има идеи, нека споделя. Колата е Пунто 96г. 1.2,75 кс. с климатик.

    #2
    значи проблемите не са ти свързани един с друг масло от въздушния може да тече само ако имаш голямо картерно налягане антифриз може да се губи и от гарнитура на мотора
    Power Under Pressure

    Коментар


      #3
      Д
      WhitePower написа:
      значи проблемите не са ти свързани един с друг масло от въздушния може да тече само ако имаш голямо картерно налягане антифриз може да се губи и от гарнитура на мотора
      Как да се справя с високото налягане?Ако течността се губи от гарнитурата това значи ли, че се смесва с маслото.(наглеждам го и не съм забелязал да е различно)

      Коментар


        #4
        И на мен ми губи антифриз ама на пунто 1.1 ако е от гарнитурата ще ти надува маркучите или като запалиш ще има пара ако си с вода от ауспуха ако си с антифриз ще мирише малко специфично. Вчера забелязах че леко ми сълзи от пръстена на тръбата която влиза във водната помпа извадих почистих и намазах със силикон ще видя след 3-4 дни дали от там е бил проблема но видимо не се виждаше че тече тъй като веднага се изпарява а на студен двигател не течеше.П.С. аз в послeдния месец налях 3 пъти по 3 литра вода :D
        BMW E46 coupe
        Fiat Punto 1.1 LPG - ex

        Коментар


          #5
          Stoqn__88 написа:
          Д
          WhitePower написа:
          значи проблемите не са ти свързани един с друг масло от въздушния може да тече само ако имаш голямо картерно налягане антифриз може да се губи и от гарнитура на мотора
          Как да се справя с високото налягане?
          ми незнам какво разбираш под тече но ако е много маслото си е за основен или поне сегменти
          Power Under Pressure

          Коментар

          Working...
          X