Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Начин за смяна на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Yavor написа:
    Шестограма е 13мм - аз съм си намерил - всички ФИАТИ са с такъв.
    В събота смених маслото .... е шестограма при мен е 12 ... може би при мен е различно .. но няма значение ...Благодаря на всички включили се !!!!
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #17
      маслото си го сменям сам. не ми е за 5лв. просто ми доставя удоволствие да си човъркам по колата. аз процедирам така:1. отвивам пробката2. намирам си голяма отверка пробивам филтъра и го отвивам(нямам ключ)3. изчаквам да изтече маслото 4. завивам филтъра и пробката и наливам новото масло


      В Италия е истината

      Коментар


        #18
        ivo написа:
        .... е шестограма при мен е 12
        Абе, дали и моя не беше 12???? Извинявам се на всички ако неволно съм ви излъгал.
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #19
          ivo написа:
          Yavor написа:
          Шестограма е 13мм - аз съм си намерил - всички ФИАТИ са с такъв.
          В събота смених маслото .... е шестограма при мен е 12 ... може би при мен е различно .. но няма значение ...Благодаря на всички включили се !!!!
          Абе и ние в събота ! Какво масло слагаш
          Yellow_Flash_Colorz_PDT_45 Fiat Тempra 09.1990г. 159А2.000 Yellow_Flash_Colorz_PDT_45

          КУПУВАМ: Теглич за Темпра
          КУПУВАМ: Халогени за Фиат Темпра...
          КУПУВАМ: Спортен волан

          http://www.tempra-clube.hit.bg
          http://www.tempras.myfreebb.com

          Коментар


            #20
            Да си кажа и аз мнението.По повод на оборотите след източването- твърдо не!!! Това си е чисто триене на сухо, а и защо да се прави?!По темата за промиващите присадки- обикновено тези, които се наливат в маслото са за около 5 мин работа НЕ ПОВЕЧЕ!!! Около 15-20 мин се прави промивка при цялостна смяна на маслото със специално промивъчно!!! Но за това време трябва да е упоменато изрично в упътването на продукта. Не правете нищо на око или на рекъл-казал! По принцип съм против всякакви промивки, освен ако се налага от съмнения за запушвания и замърсявания, пресичане на масло и т.н. Промиване има смисъл и при използване на минерални масла. Ако карате със синтетика или полусинтетика- те имат идеални миещи свойства!!!По мнението, че след промиване се отделяли абразивни частици от нагара- в маслената система няма нагар!!! /Нагар се образува в горивните камери. Тръгне ли да влиза нагар и абразив във маслото- моторът е бегал!/ Има само битумни-лакови отлагания и те се образуват от некачаствени минерални масла, или от несвоевременна смяна на масла.По темата за начина на смяна ви препоръчвам по-рядко отвиване на пробките на картера, защото рано или късно от там започва да капе. Все някой майстор или вие ще пренатегнете или изкривите резбата, а и тя не е вечна. Там на всяко отвиване се препоръчва смяна на дифтунгата! Ходете на места където използват вакуум помпи и ще си намалите главоболията. А и като купите от тях маслото, ще ви го сменят без пари и без цапане!
            Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

            Коментар


              #21
              Ами ... донесоха ми /приятел/ MEGOL на фирмата MEGUIN - 10w40 - http://www.meguin.de/katalog_kat.php?kID=10&lang=enи в скоростната кутия+диференциал съм със същото /фирма/ но вискозитета не помня ...зимата при -25 в Русе си въртеше както при +25 .....
              Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

              Коментар


                #22
                Благодаря за линка, аз обичам да използвам непознати марки масла, след като се запозная с тях, защото те нямат фалшификати и са на разумни цени!
                Tempra 1.6 i.e. SW- 159B9000

                Коментар

                Working...
                X