Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със запалването на Фиат Типо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със запалването на Фиат Типо

    Здравейте! Имам проблем със запалването на колата - акумулатора е зареден, стартера си върти много добре,но въбоще не иска да запали нито на бензин, нито на газ. Скоро имах проблем с кабелите и колата прекъсваше.Какво може да е?

    #2
    хм..

    по името разбирам че си Дама в това няма нищо лошо...та сигурен съм че колата няма хубава иска..на всеки цилиндар ,тоест както каза имала е проблеми със кабелите и е прекъсвала...достатачно е да са прекъснати 2-кабела и колата няма да запали..ако един е прекъснат може и да запали на 3-цилиндара...100% съм че на колата и трябват един кабели + едни свещи и ще заспи..по добре я закарай в сервиз ако няма кой да свърши тази работа която е елементарна да се надяваме че това е проблема
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      С каква газова си , обикновена или инжекцион. Аз като имах форд на газ с обикновена уредба му бях разбутал релето което е свързано към дюзите и лъже компютъра когато колата е та газ, че работи на бензин. Е да ама голямо търсене на проблема падна, докато се сетя къде съм бърникал и каква може да е причината. Така че ако е бутано покрай това реле и естествено ако имаш такова го провери пак. Може да провериш и с мултицет стига ли сигнал(ток) до дюзите, като им извадиш буксите и "забиеш" мултицета в тях. Ако изобщо колата е инжекцион де. Другите варианти са датчик на колянов вал, бубина , свещ абе много работи ...... А между другото колата с какъв двигател е.

      Коментар


        #4
        хм..

        двигателя инжекцион ли е ? моно инжекцион ли е ?
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #5
          1.4 моно инжекцион е, но по принцип я паля на бензин, а после прехвърлям на газ

          Коментар


            #6
            хм..

            ani4ka написа:
            1.4 моно инжекцион е, но по принцип я паля на бензин, а после прехвърлям на газ
            да добре я палиш ,така трябва...колата нали каза че преди ти прекъсвала...какво стана смениха ли и кабелите?
            FIAT TEMPRA 1.6 75HP

            Коментар


              #7
              да кабелите са сменени,снощи доста материал изчетох днес ще проверят датчика на коляновия валНезнам какво се случва!!! Вчера цял ден се опитвам да запаля - не може и това си е. Преди малко пак пробвах и стана! То е ясно, че има някакъв проблем.Моля, дайте идеи какво може да е в този случай!

              Коментар


                #8
                Масата на двигателя
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Помпата в резервоара работи ли,и дали вдига достатъчно налягане.
                  Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                  Коментар


                    #10
                    FGRC написа:
                    Помпата в резервоара работи ли,и дали вдига достатъчно налягане.
                    ни на газ..палела ни на бензин не е от помпа!
                    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                    Коментар


                      #11
                      накрая ще се окаже, че всичко идва от дигиплекса, колкото и да не ми се щеше....

                      Коментар


                        #12
                        А датчика на запалването на коляновия вал проверен ли е?Аз имам един такъв и може да го дам за тест.
                        ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                        // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                        Коментар


                          #13
                          комутатор

                          Коментар


                            #14
                            xctr, а работещ дигиплекс (комутатор) случайно да имаш?

                            Коментар


                              #15
                              Не нямам, за съжаление. Имам комутатор за долно делко, но на тези с диджиплекса комутатора беше вътре в него ако не се лъжа.
                              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
                              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

                              Коментар

                              Working...
                              X