Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен шум при завиване на място при мареа 1.8

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен шум при завиване на място при мареа 1.8

    Здавеите колеги при завиване до пълен ляв или десен се чува все едно двигателят се натоварва но днес просто при вартене на волане този щум се засили какъв може да е проблема

    #2
    колеега...

    имаш ли достатъчно масло в хидравликата? капе ли от рейката? и..хидравличната помпа може да е тръгнала
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Re: колеега...

      утре ще проверя дали има масло не съм забелязал течове само десният маншон на реѝката е скъсан

      Коментар


        #4
        E аре тогава честита рейка
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа:
          E аре тогава честита рейка
          +1 и аз сменях миналата година рейка заради скъсан маншон....
          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

          Коментар


            #6
            Аз моята я смених преди 2 седмици, е*аси филма е, то са едни щангички, планки, тампони мост, генерация, боза и мармалад. И кръста си прецаках.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              днес проверих има масло на минимум а колко пари е тази реика долу горе и ако карам така може ли да се прецака нешо друго

              Коментар


                #8
                mitko_b4 написа:
                днес проверих има масло на минимум а колко пари е тази реика долу горе и ако карам така може ли да се прецака нешо друго
                Неприятното виене може да се получи и от загубило качествата си хидравлично масло.Това, че ти е скъсан маншона не означава 100%, че трябва да сменяш рейката. Проследи, колко масло ти губи системата. Ако не е много(под литър на 10К км.), можеш да налееш добавка за хидравличната система, която ще ти свърши работа, като маншончето задължително го сменяш. Ако добавката не помогне, сменяш рейката ако искаш. Ако не искаш, си доливш масълце без да се притисняваш.Иначе, цената на рейката е в зависимост от къде ще я купиш. Ориентировъчно от 50 до 120лв. От 40 до 100 за труд, 25-40лв за стенд и ако излезе някой накрайник за смяна, още 20-80лв. Цените са съвсем ориентировъчни и варират в различните градове.

                Коментар


                  #9
                  откакто съм купил колата вече почти 3 години несъм забелязъл загуба на масло или ако е било на макс да кажем сега е на минимум само дето започна да се чува този шум дано се размине леко

                  Коментар


                    #10
                    Смени си маслото и ще се оправи, поне при мен като беше паднало на минимума и беше черно се опитваше да вие, след смяната се оправи
                    Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                    Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                    Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                    Коментар

                    Working...
                    X