Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вътрешно почистване на стоп - Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вътрешно почистване на стоп - Браво

    Здравейте колеги !Търсих такава тема в форума, намерих една но нямаше нищо писано в нея.. Та проблема е, че десния ми стоп на Бравото е пълен с адския прахоляк вътре а левия е кристално чист.Също забелязах че на десния (мръсен) стоп има отвор на дъното (на самото гумено оплътнение) като дренаж. Като изкарам колата от автомивка, забелязвам че около дренажа се събира вода (минимално количество), което явно си изпарява или изтича през отвора. Не съм обръщал внимание на други Бравота дали го има този отвор там, но и не ми е правило впечатление да има Браво с такъв мръсен стоп като моя Първото което ми идва на ум е... Защо в самия стоп влиза тази вода? Търсих от къде може да влезе и не намерих такова място, освен през отвора през който трябва и да излезе. Другото което е, че вероятно от същото място се тъпче прахта вътре. Та разгледах обстойно и не намерих приложим начин за свалянето на стъклото на стопа за да го почистя Някой сблъсквал се с тези въпроси и проблеми може да сподели опит и решения

    #2
    Значи почистих го по много импровизиран начин, без да ми се налага да режа, кълцам и лепя каквото и да било. :D Свалих стопа, огледах го добре за пукнатини и т.н. Оказа се че оплътнението е сдало багажа мъжката но.. през дупчицата реших да му вкарам вода и така и направих.Раздрусах го както трябва и тогава видях от къде се пълни прахта... кажи речи отвсякъде !Източих го, пак го напълних малко и така докато не ми се видя идеално чист.Изсъхна на слънце изпари си водата до последната капка, монтирах го и ефекта е задоволителен Е не е перфектно чист, но в сравнение с това което беше, сега направо свети !Та за напред мисля да го сваля да направя същата процедура, само че с някакъв почистващ препарат за да свали мръсното както трябва и да го оплътня леко с силикон, за да няма такива финтове след това

    Коментар

    Working...
    X