Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Stilo 1,9 jtd 115 hp, проблем при палене и потегляне.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stilo 1,9 jtd 115 hp, проблем при палене и потегляне.

    Здравейте колеги, търсих за моят проблем но не намерих или явно не съм чел внимателно. От известно време имам следния проблем които го имах миналата година есента когато купих колата, после зима изчезна. Значи като дам на контакт и завъртя контакния ключ да запаля, се чува пресвирване силно и колата запалва, все едно ремъка около демферната шайба свири, после всичко си е ок, но примерно както си работи колата и на кръстовище от стоп тръгна на първа пак си просвирва дори ако съм на втора на ниски оборото свири и самата кола се тресе все едно ще загасне и като освободя от скорост всичко си е ок работи си ок. Не го прави постоянно. Друг път ми се е случвало като запаля и да пресвири и да се тресе все едно ще изгасне колата и веднага я загасям и пак я паля и си е ок. Не мога да разбера дали е Демферната шайба или е от ремъка или е от другите ролки на климатика примерно. Дайте някакви предположения по тези обяснения.
    Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
    Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
    Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
    Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
    ............

    #2
    в бързината забравих да напиша следното:1/.мога ли да карам така и ако да какво може да очаквам да стане на път?2/.предположение за цена на ремонта?
    Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
    Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
    Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
    Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
    ............

    Коментар


      #3
      хм..

      прегледаи ремака как е натегни го малко? съеденителя как е?
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        ами съединитела го гледа майстор и ми каза че е перфектен на мен ми се струваше твърд и по високо отделя. Ремъка обаче не са го гледали, как мога сам да го натегна?? или да си купя друг
        Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
        Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
        Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
        Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
        ............

        Коментар


          #5
          Карай си колата в обороти.Стилото не позволява да потегляш на втора и да го галиш ептен.Смени си ремъка на алтернатора и прегледай всички ролки,особено тая на алтернатора.Ако е блокирала ще започнат щурците все по-силно да пеят.Ремъкът се натяга автоматично от обтегач под алтернатора.Ако наистина ти е твърд педала на съединителя бъди сигурен,че е за смяна.Дано нямаш проблем с маховика,защото може да тресе и от него.
          Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

          Коментар


            #6
            http://forum.fiat-bg.org/profile.php...ofile&u=11688- този колега ще ти реши проблема.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=57159
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар


              #7
              Имах същия проблем. Обтяжна ролка. Има цяла тема в раздела за дизели, нищо че е за Браво JTD.Не е проблем да си караш така, ако не те дразни. Мен ме дразни.Мога да ти кажа на лични при кого да отидеш, ако в горния сервиз не ти се реши проблема.Ще разбереш ако след смяната и по-малко от 10 000км почне пак да свири.Сменят се обтяжна ролка и ремък.
              Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
              Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

              Коментар


                #8
                да не правя нова тема, каква марка обтяжна ролка да си взема и модел ремък, и каква цена да очаквам
                Fiat Stilo 1,9 JTD 115hp 2002г.
                Citroen Berlingo(B9) - 1.6HDI
                Skoda Fabia 1,9 SDI (спънат кон) 2005г. бивша служебна
                Renault Clio 1,5 DCI 2004-бивша
                ............

                Коментар


                  #9
                  Общо взето май ще намериш Дайко, квото и да търсиш, а относно ремъка Хътчинсон(Hutchinson) грапав, само че дължината му каква беше ще те излъжа, а цента му беше от сорта на 16-7лв....
                  Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

                  Коментар


                    #10
                    1270
                    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                    Коментар

                    Working...
                    X