Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата гасне като изключиш от скорост!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата гасне като изключиш от скорост!

    Колеги помагайте.Автомобила е Фиат Пунто Мк2 бензин 8 клапана.Върви си чудесно, няма да придърпва няма нищо и в момента, в който изключа от скорост веднага гасне без да претриса - директно оборотомера удря в нулата.Последва палене и отново гаснене, но ако форсираш и държиш педала на газта не гасне и в момента, в който пуснеш газта веднага гасне. Не мога да разбера от какво е- няма значение гореща или студена. Забравих да вмъкна, че колата работи само на газ - не съм я карал на бензин от януари.Дросел чистен преди 2 месеца, ново ЕКУ(2 месеца), акумулатор(1 месец), свещи(4 месеца) това са скорошните неща, които са сменяни.

    #2
    От много неща може да е, направи я първо да работи на бензин.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      хм...

      колега съветвам те да си оправиш колата да ти работи и на бензин защото така ще и запушиш горивната система може да ти гасне от стъпковия мотор,въздушния филтър ...провери да няма някое сцепено маркуче за въздух и има доста голяма вероятност да ти е от изпарителя от кога не е сменян? и пробваи да му вдигнеш оборотите на тоя изпарител? ако не разбираш по добре си я закарай на сервиз
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        Не мисля, че е от изпарителя. То ако беше от него нямаше да ми върви толкова гладко на скорост, а щеше да забива муцуна или да бъде мудна. Няма никакво забавяне като е в обороти над 1000 имам в предвид като дам педала на газта.Стъпковия мотор го откачих от буксата и пак същото нещо и от него не мисля, че е.Давайте други идеи.Утре ще отида да й сипа бензинец и да видим как ще работи.

        Коментар


          #5
          alexk написа:
          Не мисля, че е от изпарителя. То ако беше от него нямаше да ми върви толкова гладко на скорост, а щеше да забива муцуна или да бъде мудна. Няма никакво забавяне като е в обороти над 1000 имам в предвид като дам педала на газта.Стъпковия мотор го откачих от буксата и пак същото нещо и от него не мисля, че е.Давайте други идеи.Утре ще отида да й сипа бензинец и да видим как ще работи.
          Ми като си сигурен, че не е от изпарителя, що питаш във форума? Ако ти е бедна, или богата сместа на ПХ, ще гасне. А обикновено е от настройките на изпарителя, не от уплътнението на багажника...
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            alexk написа:
            Не мисля, че е от изпарителя. То ако беше от него нямаше да ми върви толкова гладко на скорост, а щеше да забива муцуна или да бъде мудна. Няма никакво забавяне като е в обороти над 1000 имам в предвид като дам педала на газта.Стъпковия мотор го откачих от буксата и пак същото нещо и от него не мисля, че е.Давайте други идеи.Утре ще отида да й сипа бензинец и да видим как ще работи.
            щом няма разлика при откачена букса на стъпковия мотор то той не работи. и затова ти гасне колата. диагностика за да се установи дали стъпковия мотор е дал фира или компа е заминал. възможна е и грешка в ЕКУ. пробва ли с откачане на клемите?П.С.Това че колата върви гладко над 1000 оборота няма никаква връзка с настойката на празен ход на изпарителя, все пак си мисля че си за нов стъпков мотор
            Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
            Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

            Коментар


              #7
              alexk написа:
              Не мисля, че е от изпарителя. То ако беше от него нямаше да ми върви толкова гладко на скорост, а щеше да забива муцуна или да бъде мудна. Няма никакво забавяне като е в обороти над 1000 имам в предвид като дам педала на газта.Стъпковия мотор го откачих от буксата и пак същото нещо и от него не мисля, че е.Давайте други идеи.Утре ще отида да й сипа бензинец и да видим как ще работи.
              чудна работа..колата не работела на бензин..а всъщност и трябвало само гориво.. :D
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар


                #8
                Та проблема е изпарител.Сипах бензин перфектна е- стъпковия мотор също.Утре съм за смяна на изпарител.

                Коментар


                  #9
                  Колата гасне като изключиш от скорост!
                  А като включиш пали! чудна работа ПС: Сори за спама ама не се здрържах и по темата ти с Обикновенна АГУ ли си или с ГИ
                  Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                  Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                  Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                  Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                  Коментар


                    #10
                    колега..

                    ходи да газаджия може да минех само с настройка
                    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                    Коментар


                      #11
                      Все си мисля,че трябва да вдигнеш оборотите от изпарителя,ако е обикновенно АГУ.Дори съм почеи сигурен.

                      Коментар


                        #12
                        Колега ако не си сменил изпарителя още не го прави.Просто при движение въздушната струя ти обеднява сместа и затова ти гасне.Направи така,че тръбата от въздушния филтър да не гледа напред ами назад,за да не се нагнетява въздух и си готов
                        EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                        Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                        Коментар

                        Working...
                        X