Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем,горят ми бобините

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем,горят ми бобините

    Колата е браво 2.0 20В.Проблема се появи преди около 2 месеца,колата започна да прекъсва,после прекъсването се овеличи,помислих че е от свещите,за това ги смених,старите бяха ACDelco,сега взех денсо,но проблема остана.Взех 5 бубини то колега от ланчия форума.Проблема се оправи за кратко,след можеби 500-600км. пак започна същата работа.Интересно е,че по свещите в/ху керамичката част има странен черен нагар по дължина,все едно там е прехвърчала искрата,това е на 4 от свещите.Правих доста комбинаций на новите бобини и старите,прекъсването се оправя за малко,после пак започва.Колата е с газ.Копчето за газта е свързано за едната бобина,която напълно е дала фира.Дали това може да оказва влияние на бобините?Скоро ще взема още 5 бобини,защото явно и тези са аут,но дали няма да изгорят и те?Според вас каква е причината да горят бобините?Свещите са по каталог.Вече съм се хванал за главата и незнам от какво може да е.Всякакви мнения и съвети са добре дошли.п.п.Незнам дали има такава тема,аз не намерих.

    #2
    Май никой не е имал подобен проблем.Качвам снимка на една от свещите,ако може някой да каже защо така се получава?
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      Проблемът е характерен за всички коли, на които бобините са наврени на мама си в подробностите. Решението е творческо.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #4
        muns61 написа:
        Проблемът е характерен за всички коли, на които бобините са наврени на мама си в подробностите. Решението е творческо.
        Имаш предвид, когато бубината е върху свещта и няма кабели?

        Коментар


          #5
          Да.
          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

          Коментар


            #6
            Тази черта е точно от прехвърляне на искра, колкото и свещи да сменяш пак ще се появява ако не вземеш шкурка и хубаво да почистиш лулите. Като ги загледаш от вътре ще видиш същата черта вземи шкурка и хубаво почисти лулите. После същата процедура на свещите, чисти се керамиката до бяло и си решил проблема.
            Ex: Alfa Romeo 156 1.8ТS
            Ex: Fiat Bravo 1.4 12V 80 к.с.

            Коментар


              #7
              Нищи не си решил - щом изолацията е пробила и станала проводник, само временно решение е това.
              Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

              Коментар


                #8
                replayko написа:
                Май никой не е имал подобен проблем.Качвам снимка на една от свещите,ако може някой да каже защо така се получава?
                Почисти си свещите и лулите! Идеално ги почисти! И кажи дали колата се е оправила. После ще ти кажа какво да правиш за да не се получава повече така!
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Значи проблема не е в свещите,а в лулите?Някаде бях чел,че от БМВ могат да се пригодят лули,възможно ли е,или пак да взимам нови бобини?Защото по отделно не се продават.едит: Утре ще пробвам да чистя свещите и лулите,дано има ефект,ако не...пак ще се бъркам

                  Коментар


                    #10
                    Казах ти вече! Не давай пари напразно! Изчисти всичко както трябва до бяло и кажи оправила ли се е колата! Ако се оправи ще ти реша проблема занапред!
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      Изчистих всичко идеално и колата заспа.Само дето ме съмнява,че пак ще стане същото,защото лулите не са в прекрасно състояние.

                      Коментар


                        #12
                        replayko написа:
                        Изчистих всичко идеално и колата заспа.Само дето ме съмнява,че пак ще стане същото,защото лулите не са в прекрасно състояние.
                        Ще ти пиша лично.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Danchojn написа:
                          replayko написа:
                          Изчистих всичко идеално и колата заспа.Само дето ме съмнява,че пак ще стане същото,защото лулите не са в прекрасно състояние.
                          Ще ти пиша лично.
                          Не е колегиално... Защо не споделиш в темата как се решава проблема?
                          Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                          Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                          Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                          Коментар


                            #14
                            Защото не ми се спори. Ако се получи при колегата и той има желание ще напише. Нямам нищо против.
                            Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Мммм споделете информацията, че и аз от време на време сменям по някоя бубинка :D Аз няма хич да споря или при 1.8 няма такава далавера?
                              Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
                              Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
                              Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

                              Коментар

                              Working...
                              X