Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жило на скоростомер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Жило на скоростомер

    Здравейте отново!Вчера както си карам и скоростомера се прецака и стрелката почна да "подскача" между 0 и 100км/ч през 1-2 секунди. Като я взех колата, стрелката леко мърдаше и бях смазал жилото с трансмисионно масло и се оправи. Опита ми с ладата по-рано беше подобен - смазването помагаше. Сега мисля, че някое влакно се е разплело от жилото между пода и уреда (жилата са 2 - между скоростите и пода и от пода до уреда) и запира доста сериозно. Свалих панела с уредите обаче не можах да извадя жилото. Отзад има една пластмаса - накрайник, която се върти до безкрайност, но не се вади. На самарата тази пластмаса правеше 1/2 оборот и излизаше заедно с жилото. Някой ако има опит да каже как се сменя въпросното жило, че не си е работа така. Без скоростомер се живее, но без километраж е по-кофти. Не може един разход да си засече човек Колата е ТИПО 1.8 16V

    #2
    Мрън!

    Коментар


      #3
      въпросната джуджавка където се върти,трябв да я дръпнеш назад не да я въртиш и с дърпането и ще извадиш жилото,това е подобно на тези отверки със сменяемите накрайници или като на гумаджийския пистолет за въздух-отдолу където влиза маркуча

      Коментар


        #4
        Да преговорим - дърпам джуджавката назад и вадя жилото от другия край или дърпам джуджавката до нейното откачане, заедно с жилото?Доста я напъвах въпросната джвачка - нищо, страх ме е да не я счупя

        Коментар


          #5
          Re: Жило на скоростомер

          maiden написа:
          Здравейте отново!Вчера както си карам и скоростомера се прецака и стрелката почна да "подскача" между 0 и 100км/ч през 1-2 секунди. Като я взех колата, стрелката леко мърдаше и бях смазал жилото с трансмисионно масло и се оправи. Опита ми с ладата по-рано беше подобен - смазването помагаше. Сега мисля, че някое влакно се е разплело от жилото между пода и уреда (жилата са 2 - между скоростите и пода и от пода до уреда) и запира доста сериозно. Свалих панела с уредите обаче не можах да извадя жилото. Отзад има една пластмаса - накрайник, която се върти до безкрайност, но не се вади. На самарата тази пластмаса правеше 1/2 оборот и излизаше заедно с жилото. Някой ако има опит да каже как се сменя въпросното жило, че не си е работа така. Без скоростомер се живее, но без километраж е по-кофти. Не може един разход да си засече човек Колата е ТИПО 1.8 16V
          Колега, проблема ми е подобен (от вчера се появи) - справи ли се с него, как и какво беше развалено. В магазина за авточасти пича спомена, че жилито било горно и долно - има ли нещо такова?
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            Опаааа, сам си намерих линк: http://www.fiat-bg.org/forum/viewtop...t=%E6%E8%EB%EEА проблема е, че при движение до 60 км/ч показва вярно, но трепти (преди го нямаше трептението) след това се заковава на 60 и чак при скорост около 120 стрелката "отлита " от 60 на 120. Общо взето карам или със 60 или със 120! ще пробвам да го смажа с масло - ако няма ефект - ново!
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              Намерих ново жило, само че новите не са от 2 части, а една цяла и се чудя как се демонтира тая простотия долу на пода, иначе трябва да дупча пода май натам отиват нещата :D

              Коментар


                #8
                по спомени като го махах на старта ми (да й слагам дигитално) май беше на някаква пластмасова гайка

                Коментар


                  #9
                  maiden написа:
                  Намерих ново жило, само че новите не са от 2 части, а една цяла и се чудя как се демонтира тая простотия долу на пода, иначе трябва да дупча пода май натам отиват нещата :D
                  А оригиналното от две части ли е?
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Отговарям си сам. Оригиналното жило е от две части. Смазах ги и двете с двигателно масло. Използвах случая за профилактика на всички лампички по таблото. Общо взето - шибана работа, но колко пъти имаше "мамата" няма да описвам. Резултата: Скоростомера трепти до 40 км/ч след това пак трепти, но на по-малкии по - чести интервали. Може и аз да не съм го сложил точно както трябва, може пък и да си е за ново. Ако не се оправи до Узана и обратно - живот и здраве - ще има новоооо.....
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар

                    Working...
                    X