Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли Stilo 1.6 маслен сепаратор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Има ли Stilo 1.6 маслен сепаратор

    Здравейте колеги, понеже попаднах на няколко теми в Алфа форума за маслен сепаратор който се намирал в капака на клапаните, искам да попитам дали някои е отварял отгоре и дали е виждал да има нещо подобно и при Стилото защото за разлика от Алфата, Стилото е с два капака отгоре. Питам защото имам доста висок разход на масло, около 600ml на 1 000 km и както прочетох, след почистването му разхода на масло изчезва.

    #2
    Имаш два капака ,защото е двувалово ,а да има маслен сепаратор аз лично не знам.Харченето ти на масло най вероятно се дължи на гумички или на сегменти.
    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

    Коментар


      #3
      Знам че двата капака са за двата вала но не знам дали сепаратора се намира там. Чета че на доста бензинови двигатели сепаратора се намира в капака но въпреки че са двувалови, са с един капак отгоре, затова се чудя дали при моя мотор няма да е на друго място и да се окаже че отварям капаците напразно.

      Коментар


        #4
        Не е под капаците на валовете. Според епер (2001-2003г. 1.6 16V), масленият сепаратор ти се намира (ако говорим за клапана в картерната вентилация) на тръбата, през която наливаш масло в картера - точно зад перката на радиатора. Има маркуч, излизащ от тръбата и отиващ към въздуховода. В началото на маркуча (свръзката между въпросната тръба и този маркуч) се намира въпросното чудо - поз. 3 на картинката. Но по-добре послушай колегата по-горе, или кажи кога си виждал димене на масло - постоянно, само при превключване на скорости, не виждаш димене а маслото изчезва....
        Прикачени файлове
        "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
        Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
        Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

        Коментар


          #5
          Димене никога не съм виждал, почти 3 години от като е имам колата, никога не е пушила черно, синьо или бяло а разхода на масло винаги е бил един и същ. Даже бях накарал познат да кара зат мен и да поглежда дали ще изпуши нещо от зад но нищо. Това което съм забелязал е че дросела от вътре постояно се омаслява заедно с MAP сензора но немога да открия от къде, можеби от малкия маркуч който влиза след дросела но немога да си обясна защо. Един път опитах да разкача този маркуч от снимката, но някъква пружина беше търгнала да бега и се отказах, явно е бил сепаратора но завинтих скобата наново и продухах на уста от горе, излизаше масло от долният край но и въздух така че помислих че не е задърстен маркуча и го оставих.

          Коментар


            #6
            Еми значи правилно си се насочил към сепаратора.
            "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
            Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
            Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

            Коментар


              #7
              Довечера ако не завали ще се опитам да изкарам изкарам тази пружина и да я почистя. Надявам се да не излети на някъде и да мога да я сглобя лесно след това

              Коментар


                #8
                Днес изкарах от маркуча въпросното нещо но както се вижда на снимката, оказа се чисто. Според мен трудно това нещо да превръща маслените пари в масло и да ги връща назад, така че остава масленият сепаратор да е на друго място
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Това е, масления ти сепаратор. или по точно искроуловител.
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар

                  Working...
                  X