Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Почистване на петна от кал по боята на колата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Почистване на петна от кал по боята на колата

    Днес ми се наложи да минавам през едно мочурище със Фиатаката Браво,та падна яко буксуване и хвърляне на кал по колата.После като се прибрах в града отидох на автомивка,но след като измиха колата и калта падна останаха едни петна по боята там където е хвърляно кал.Проблема е,че яко се виждат.Някои има ли идея възможно ли е да се отстранят и как да стане това?Колата е металик.

    #2
    Егати скапания лак! Пастиране ...
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      Странното е,че предния капак и левия калник са прясно боядисвани(на два месеца боя),а останалите елементи не са боядисвани скоро.Но въпреки това калта беше равномерно върху цялата кола и петната останаха върху цялата кола,а не само върху боядисваните или небоядисваните елементи.

      Коментар


        #4
        По рядко я мий и няма да виждаш петна ,преди я миех често и постояно се дразнех сега външно не е мита от август миналата година и недъзи няма.
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #5
          кола

          Освен пак да е миеш няколко пъти . Като начало с пароструика- водоструика.Иначе с всяко търкане ще надраста лака-боята най много с четка да минаваш .
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Сега ходих при един познат ,който продава автокозметики.Опитахме от всичките продукти,но с нищо не искат да се махнат.Сега като се замисля,понеже ходих на една поляна да наливам минерална вода от тая дето има сяра в нея и мирише на запъртък,то водата по поляната също може да е била минерализирана със съдържание на сяра,която пък да е агресивна спрямо лака и боята и затова да не иска да се махне.Знам ли и аз

            Коментар


              #7
              100% е от това .
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                dani389 написа:
                100% е от това .
                И кво правим ся.Нова боя ли да го ева?

                Коментар


                  #9
                  Не знам каква ти е боята ако си с металик само лакиране оправя нещата.Тук до варна също има една такава чешма един приятел преди години си изми цялата кола и след месец приличаше все едно е мазана с препарат за сваляне на боя.
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    dani389 написа:
                    Не знам каква ти е боята ако си с металик само лакиране оправя нещата.Тук до варна също има една такава чешма един приятел преди години си изми цялата кола и след месец приличаше все едно е мазана с препарат за сваляне на боя.
                    И като я лакира се махнаха петната.Така ли да разбирам?

                    Коментар


                      #11
                      Не пишете глупости! Лакиране... Ако има петна, но няма механично увреждане, пастирай с фин абразив!
                      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                      Коментар


                        #12
                        piperoni написа:
                        dani389 написа:
                        Не знам каква ти е боята ако си с металик само лакиране оправя нещата.Тук до варна също има една такава чешма един приятел преди години си изми цялата кола и след месец приличаше все едно е мазана с препарат за сваляне на боя.
                        И като я лакира се махнаха петната.Така ли да разбирам?
                        При него нямаше петна нправо лакът започна да пада като юфка .
                        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                        Коментар


                          #13
                          А пробва ли безконтактно миене, тая гад сваля всичко.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Измий цялата кола с минералната вода.
                            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                            Коментар

                            Working...
                            X