Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лепене на резервоар ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лепене на резервоар ?

    Здравейте колеги,Миналата седмица реших да заредя бензинец на Пунтото, докато се назлъндисвах за колко 20-30 лева си викам, айде де то милото и без това от отдавна не е виждало та "сипах" за 50 лв. Докато плащах на касата гледах как под колата главоломно се образуваше много хубава локва. В крайна сметка изтече всичко! Днес остана време да видя къде е проблема и като се заврях под колата, ужас! Гледам на няколко сантиметра отстрани на резервоара дупка, ама доста сериозна с размер на 10 ст. Известно време преди да се случи описаното от мен в колата понамирисваше на бензин, но ..... Та във връзка с това имам няколко въпроса:1. От чисто любопитство как по дяволите се получава дупка с такъв размер от един път? Не съм закачал колата никъде и съм я карал 100% по асфалтови пътища! Да не говорим че и местоположението и е странно.2. Някой лепил ли е резервоар? С какво става най-добре и най-здраво? Имали някъде да лепят и колко струва?3. Имали някой представа колко вървят втора ръка?4. От всяко бензиново Пунто МК 1 ли ще стане резервоар на моето? Ето го и моето Пунто МК 1 1994 г. 1.6 ELX 90 кс. бензин.Благодаря Ви предварително!
    FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

    #2
    Имаш 2 варианта:1 - сменяш с втора употреба;2 - сваляш капака на помпата и слагаш от вътре навън болт м10, с шайба и уплътнение от маслоустойчива гума, отвън се нахлузва на болта гума, шайба и се стяга с гайка.
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #3
      И аз обмислям подобен на втория вариант. Като от външната страна мога да намажа обилно с влакнест кит с цел подсилване. Нека да събера малко мнения и ще споделя опит.
      FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

      Коментар


        #4
        Кита се разлага от бензина а като се има в предвид че резервоара не е метален кита не прави много здрава спойка .Много по лесно и евтино излиза да вземеш пезервоар 2 ра ръка , има лепила но качесвените са много скъпи а все пак е кръбка.
        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

        Коментар


          #5
          Re: Лепене на резервоар ?

          TAIF написа:
          Здравейте колеги,Миналата седмица реших да заредя бензинец на Пунтото, докато се назлъндисвах за колко 20-30 лева си викам, айде де то милото и без това от отдавна не е виждало та "сипах" за 50 лв. Докато плащах на касата гледах как под колата главоломно се образуваше много хубава локва. В крайна сметка изтече всичко! Днес остана време да видя къде е проблема и като се заврях под колата, ужас! Гледам на няколко сантиметра отстрани на резервоара дупка, ама доста сериозна с размер на 10 ст. Известно време преди да се случи описаното от мен в колата понамирисваше на бензин, но ..... Та във връзка с това имам няколко въпроса:1. От чисто любопитство как по дяволите се получава дупка с такъв размер от един път? Не съм закачал колата никъде и съм я карал 100% по асфалтови пътища! Да не говорим че и местоположението и е странно.2. Някой лепил ли е резервоар? С какво става най-добре и най-здраво? Имали някъде да лепят и колко струва?3. Имали някой представа колко вървят втора ръка?4. От всяко бензиново Пунто МК 1 ли ще стане резервоар на моето? Ето го и моето Пунто МК 1 1994 г. 1.6 ELX 90 кс. бензин.Благодаря Ви предварително!
          Идеята с болта никак не е лоша. А дупка ... на резервоара отдолу - получава се когато апашите решат да ти източат бензина по бързия начин . Подлагат леген, едно "шило" и като натиснат задницата, шилото дупчи резервоара и всичко изтича през дупката. А ако наистина е изцяло пластмасов, може и от камък изхвърлен от някоя гума да се получи същия ефект.
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            Пластмасата на резервоара е изключително здрава, не виждам как камък ще я пробие. Мирише ми на умишлено...
            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

            Коментар


              #7
              Пак няма логика! Ако някой се е опитвал да го прави и не е забелязал, че колата е на газ или пък го е забелязал, но е решил че имам поне 20 литра няма да прави дупката странично, а ще я направи най-долу /това е и най-лесното място/ а дупката е до задна лява гума, на два пръста от дъното, за сметка на това пък е с доста правилна форма. Въобще цялота ситуация ми е доста странна.
              FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

              Коментар


                #8
                Искаш да запушиш дупката, или да изясниш обстоятелствата?
                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                Коментар


                  #9
                  muns61 написа:
                  Искаш да запушиш дупката, или да изясниш обстоятелствата?
                  Хахахах искам да си оправя колата а другото е да си чешем езиците.Наздраве!Еееее тея турците и гол ни вкараха.
                  FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                  Коментар


                    #10
                    На мен също ми бяха пробили резервоара и временно бях запушил дупката с болт и епоксидна смола.Иначе материала е ABS и се заварява перфектно. Аз намерих майстор който с пистолет за топъл въздух и пълнител от същия материал го залепи съвсем елементарно - ако знаех че така става и сам бих си го ремонтирал.Ето я темата - има и снимки:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=674349#674349

                    Коментар


                      #11
                      Прави се със стоманена тръба изрязана под ъгъл в единия край, дълга около 70-80см. за да може да се изнесе извън колата, подпираш тръбата и чукваш с чук. Влиза перфектно в пласмасовия резервоар. И оставя перфектно кръгъл отвор. Съвета ми е да търсиш направо резервоар втора употреба. Хем ще е чист, хем ще си направиш ревизия на горивната система. А и ще ти излезе по евтино, при условие че и двете са хамалогия. пп Съветвам те да не го сваляш пред блока, ще ти трябва подемник или поне канал с греда. И като сваляш помпата откачи АБ и по възможност не ползвай метални инструменти при развиването на помпата.
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #12
                        На газ ли караш? Имаш ли отзад триъгълниче "Внимание, газ"? Щото на тези коли по-рядко посягат на бензина.
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #13
                          Благодаря Ви за отговорите. Днес ще проверя цената на резервоарите 2-ра. Вярно е че е голяма хамалогия, а на пръв поглед не изглежда толкова тегаво. Дали резервоарите са еднакви за всички пунтовци бензин? Колега ilkor ми какво да ти кажа тя и моята дупчица е подобна, но е малко по-голяма. Изглежда ще дойдете прави за умишлено източване.Колега muns61 имам и триъгълниче и отвора за зареждане на газ ми е на задната броня и въобще вида на колата ми дори не предразполага към предположения, че ще има бог знае колко бензинвътре.Ма и аз какво се чудя. По-миналото лято ми откраднаха чистачките които приличаха на парцали. Да, бяха Бош ама на 16 години посли си купих два комплекта за 9 лв. Та така мизерията за няколкото литра бензин е прекрасна.
                          FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                          Коментар


                            #14
                            Ако не ти е спряна бензиновата помпа на газ, извади релето, или бушона, за да не се скапе на сухо. Ако не е дала фира вече...Резервоарите са еднакви.
                            Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                            Коментар


                              #15
                              muns61 написа:
                              Ако не ти е спряна бензиновата помпа на газ, извади релето, или бушона, за да не се скапе на сухо. Ако не е дала фира вече...Резервоарите са еднакви.
                              Щом са еднакви май ще да го сменям! Намерих един за 40 лв. от Пунто 1.2 96 г. А иначе упражнението с бензиновата помпа го направих още по-миналата година когато тя в един момент просто блокира. За мой късмет като я свалихме и и пуснахме ток тръгна! От тогава съм с реленце и като карам на газ тя не върти.
                              FIAT Punto 1.6ELX 90hp. 94 г.

                              Коментар

                              Working...
                              X