Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъсано жило на скоростите Пунто МК2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скъсано жило на скоростите Пунто МК2

    колеги да се оплача днес докато се прибирах от София и да превключа от 3 на 4 и колата неще и неще даже неще да изключие спрях отстрани дигнах капака и какво да видя едното жило "виси" викам си ясно жилото замина и олекнах с 200лв с малко зор вкарах на 1 и тръгнах ,е да ема не до нас има 2-3 километра а аз се движа с 20 пак спрях и този път уцелих 2-ра на полу съединител и потеглих вече с нормалните 30-40 се прибрах и започнах да разглабяме на Пунто МК2 1.2 8V 60 коня не сваля много трудно първо пробвах да видя какво става отгоре от към лоста и Греда няма нищо жилата са отдолувдигнах колата на крик и се наврях отдолу и О изненада един пласмасов капак с 6 Евреиски звезди (няма топлинен щит ,не ми пречи испъскателната)свалих капачето и се откри истинската гледка двете жила (на ябълки) и контрите който държат жилата към кожухчето извадих контричката на едното(скъсаното) (и ябълката) и го извадих а отпред има само контричка която извадих и смъкнах жилото на земята свалих и парчето дето си беше останало на ябълката на скоростите и ВоалаЖилото се е скъсало точно в началото малко след мястото кадето се свързва с ябълкатата имам питане някой да знае каде Рециклират жила от този тип и приблизително цена че нещо 200лв за ново жило ми идват много ПС: аз намерих в княжево ама ако някой знае другаде пак може да пише
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    #2
    Там ги правят.Другия вариант е втора употреба.На мен за жило на съединителя мисля че 25 лева ми взеха ,като направиха и метално закачане към педала.Успех
    MULTIPLA 1.6 16V BIPOWER 2005-вече бивша
    "Пари,пари,пари....какво са парите?.Тор, от която никнат КРАСИВИ ЦВЕТЯ !!!
    R.I.P РОНИ: http://vbox7.com/play:79085d12

    Коментар


      #3
      Искаш да кажеш, че скъсана самата шпилка с която завършва жилото преди ябълката(гнездото за ябълката всъщност). Ако само това е повредено може да се завари, но в случай че после е възможен реглаж.
      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

      Коментар


        #4
        Danchojn написа:
        Искаш да кажеш, че скъсана самата шпилка с която завършва жилото преди ябълката(гнездото за ябълката всъщност). Ако само това е повредено може да се завари, но в случай че после е възможен реглаж.
        ми не точно там кадето свършва шпилката и почва жилото на около 1 см в посока на жилото т.е. самото жило си е скъсано а го гледам че освен стоманените нишки който попринцип са за жило има и някаква стоманена лента отгоре им която ги увива днеска ще ходя в Княжево пък ще видим
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          и жилото вече е сменено на цена от 70 лева ми го ремонтираха ново жило нови маншони и са го напълнили с грес доволен съм от услугата в Княжевои да допълня при наличие на канал това жило се сменя за не повече от 20 мин
          Шофирай разумно, на пътя не си сам.
          Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
          Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
          Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

          Коментар


            #6
            Честито!
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар

            Working...
            X