Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за масло !!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за масло !!!

    Здравейте! Братовчед ми почти се е решил да си сипва Castrol GTX High Mileage 15w40 на Типо 1.6i.e 93 год.,на 175000км.,негов познат (маслар) му го е препоръчал като доста добро за автомобили над 100000км.Аз съм слагал Magnatec, ама за това нямам си и представа.Ако някой го е карал нека сподели впечатления...Благодаря предварително
    forza forever

    #2
    Кажи му на брадчед ти да си сложи масло Selenia Gold и да не се ебава колата Това масло се произвежда специално за ФИАТ и САМО за ФИАТ.

    Коментар


      #3
      Re: Въпрос за масло !!!

      TRE GAZELE написа:
      Здравейте! Братовчед ми почти се е решил да си сипва Castrol GTX High Mileage 15w40 на Типо 1.6i.e 93 год.,на 175000км.,негов познат (маслар) му го е препоръчал като доста добро за автомобили над 100000км.Аз съм слагал Magnatec, ама за това нямам си и представа.Ако някой го е карал нека сподели впечатления...Благодаря предварително
      КАСТРОЛ-а е хубаво масло, но има най-много ментаци от него И най-лошото е, че въпросните ментаци се правят в Гърция и Турция официално, а нямат нищо общо с качеството на КАСТРОЛ По-добре да си сложи сега лятото 20W50 на МОТУЛ щом така е решил и зимата 15W40, че иначе другото е много гъсто Малко ме съмнява този ФИАТ на 175К км да има нужда от HIGH MILEAGE масло
      http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
      Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
      FIAT Punto 02' 1.9 JTD
      FIAT Punto 99' 1.7 TD

      Коментар


        #4
        Re: Въпрос за масло !!!

        Колеги,в наше време маслото с най-правилен вискозитет за нашата географска ширина се налага 5w50 , 10w50, 10w60 ,поради увеличената максимална температура лятото и ниските температури зимата.Смея да твърдя че разлика между "Selenia Racing 10w60" и "Mobil 1 Motorsport formula 15w50" - няма.Предната смяна бях със Селения , сега съм с Мобил.Мотора се държи перфектно.Така ,че поддържам мнението на колегата ,че масла като Castrol, Shell, Valvolin , BP и др. се правят в южните ни съседи и качеството не е такова каквото беше.Продукцията на концерна "Exxonmobil" ,което ще рече марките "Mobil" и "Esso" се правят във Франция.Това мога да го потвърдя с документи ,защото аз го продавам във Североизточна България".Така,че колеги каквото и да вземете ,то просто трябва да отговаря на спецификациите изписани на етикета,без значение на марката - а именно за бензин SM,SL , за дизел CI,CF , ACEA A3/B3 , за да сте сигурни че маслото ще предпазва и смазва максимално ефективно вашия двигател.
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          #5
          Re: Въпрос за масло !!!

          Dodo 155 написа:
          TRE GAZELE написа:
          Здравейте! Братовчед ми почти се е решил да си сипва Castrol GTX High Mileage 15w40 на Типо 1.6i.e 93 год.,на 175000км.,негов познат (маслар) му го е препоръчал като доста добро за автомобили над 100000км.Аз съм слагал Magnatec, ама за това нямам си и представа.Ако някой го е карал нека сподели впечатления...Благодаря предварително
          КАСТРОЛ-а е хубаво масло, но има най-много ментаци от него И най-лошото е, че въпросните ментаци се правят в Гърция и Турция официално, а нямат нищо общо с качеството на КАСТРОЛ По-добре да си сложи сега лятото 20W50 на МОТУЛ щом така е решил и зимата 15W40, че иначе другото е много гъсто Малко ме съмнява този ФИАТ на 175К км да има нужда от HIGH MILEAGE масло
          така си мисли,защото преди това му бутала полусинтетика на OMV 10w40 около 300гр.на 1000км
          forza forever

          Коментар


            #6
            Re: Въпрос за масло !!!

            Добре,де.Защо не го смени това масло с друга марка,но пак 10w40,например Selenia Gold.Евтините масла ,не са качествени.Например може до 5000км да не дърпа масло,а от там нагоре да смуче по 1л. на 1000км.Това ще рече ,че маслото е боклук и са му свършили присадките,като е останало на базова основа почти.Ето затова е хубаво първо да се смени марката,а ако резултата е същия ,после вискозитета.
            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

            Коментар


              #7
              Re: Въпрос за масло !!!

              ivanko_rs написа:
              Добре,де.Защо не го смени това масло с друга марка,но пак 10w40,например Selenia Gold.Евтините масла ,не са качествени.Например може до 5000км да не дърпа масло,а от там нагоре да смуче по 1л. на 1000км.Това ще рече ,че маслото е боклук и са му свършили присадките,като е останало на базова основа почти.Ето затова е хубаво първо да се смени марката,а ако резултата е същия ,после вискозитета.
              Напълно съм съгласен, но да се довери на сигурна марка
              http://free.bol.bg/dodo155/AlfaRomeo/Punto_JTD_all.JPG
              Alfa Romeo 147 07' 1.9 JTDm Q2
              FIAT Punto 02' 1.9 JTD
              FIAT Punto 99' 1.7 TD

              Коментар


                #8
                Благодаря колеги...и аз така му викам за Селения Голд,че е по-добре от някакъв турски ментак...ама сега като прочете мненията ,ще вземе сам да се убеди
                forza forever

                Коментар


                  #9
                  ре

                  Предваритрлно се извинявам,че използвам чужда тема. Скоро си купих Bravo 1.9 JTD,и дойде момента за обслужване.Предлагат ми масло Valvoline DURA BLEND 10W-40. Цената е добра(45лв ---5л). Selenia (68лв--4л).Мнения по въпроса?
                  Fiat Bravo 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    GTX3 е класифицирано SJ ама за High Mileage не занам.
                    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
                    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

                    Коментар


                      #11
                      Какви са тези цени за Selenia?! Тука в Бургас ги гледам по 23-24 лв за 2л туба
                      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                      Коментар


                        #12
                        Re: ре

                        gmg_service написа:
                        Предваритрлно се извинявам,че използвам чужда тема. Скоро си купих Bravo 1.9 JTD,и дойде момента за обслужване.Предлагат ми масло Valvoline DURA BLEND 10W-40. Цената е добра(45лв ---5л). Selenia (68лв--4л).Мнения по въпроса?
                        маслото за теб е Selenia WRhttp://www.selenia.com/pag_prodotti.asp?type_main=CATALOGOPRODOTTO&cod_pr d=1092&id_lingua=2&id_livello=1&id_canale=1&id_cat egoria=8
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          И понеже съм доста съкрушен и доста разстроен от последната катасрофа с Брава не че ви нападам ама покарайте си количките а не се возете и да говорим за разход на масло.Колкото повече са оборотите на мотора толова по голям разход на масло имате.Цитирам при 1,9 ТД 100 нормални граници до 800 гр на 1000 км при 1,8 16V 300 гр
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Аз си взех преди няколко дена Castrol GTD Magnatec от официалния вносител (Motobul на територията на СБА) и искрено се надявам да не е менте, че... В интерес на истината пише: произвдено в EU, което може да значи и Гърция...
                            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                            Коментар


                              #15
                              re

                              Утре има вероятнот да драсна към Варна(да тествам Bravo-то).Ако някой знае във Варна от къде да си взема Selenia WR 5W-40 ???
                              Fiat Bravo 1.9 JTD

                              Коментар

                              Working...
                              X