Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От Типо => Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    От Типо => Брава

    Здравейте!Преди няколко дена бях пуснал една тема, че сигурно ще сменям Типото за Брава.Интересуват ме няколко въпросчета на които ще намеря отговора тук 1. Искам да си купя Брава с мотор 1.9ТД.Този мотор си е дизел и си е по-шумен от бензиновия си събрат. В купето много ли е шумно от звука на двигателя или е в рамките на "нормалното" (както и да се разбира това) /в сравнение с мойто Типо сега?/2. Дали софийско каране мога да намеря екземлпяр който да ми дава под 9л/100км разход или поне около 9?3. Каква цена е нормална за такава количка като задължително да има климатик?Има и още ама като ми се поизянат нещата ще продължа с питанията
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Re: От Типо => Брава

    BO написа:
    Здравейте!Преди няколко дена бях пуснал една тема, че сигурно ще сменям Типото за Брава.Интересуват ме няколко въпросчета на които ще намеря отговора тук 1. Искам да си купя Брава с мотор 1.9ТД.Този мотор си е дизел и си е по-шумен от бензиновия си събрат. В купето много ли е шумно от звука на двигателя или е в рамките на "нормалното" (както и да се разбира това) /в сравнение с мойто Типо сега?/2. Дали софийско каране мога да намеря екземлпяр който да ми дава под 9л/100км разход или поне около 9?3. Каква цена е нормална за такава количка като задължително да има климатик?Има и още ама като ми се поизянат нещата ще продължа с питанията
    1. Не е толкова шумно, свиква се, а и шума е музика за ушите2. Около 8 ще ти е разхода. Ако караш и на пета на моменти ще си и по-икономичен3. 6300 лв за Брава с клима,

    Коментар


      #3
      Добре запазени и в добро техническо състояние са между 6400 и 7000 лв.има и по-евтини но не се лъжи скоро обикалих автосалоните из Пловдив в търсене на кола за един приятел и цените бяха такива .Чувал съм че в София цените са по ниски.

      Коментар


        #4
        Ами че то на мене и 1.8 16винтила бензин ми дава градско 10-11максимум?! За какво ти е дизел , по-тромав е според мен и шумен разбирасе?! Ако си вземеш 1.6 бензин маиче ще е по добре , една приятелка има и и харчи много малко . Това си е мое мнение де Успех

        Hot!!!

        Коментар


          #5
          Re: От Типо => Брава

          doofiat написа:
          BO написа:
          Здравейте!Преди няколко дена бях пуснал една тема, че сигурно ще сменям Типото за Брава.Интересуват ме няколко въпросчета на които ще намеря отговора тук 1. Искам да си купя Брава с мотор 1.9ТД.Този мотор си е дизел и си е по-шумен от бензиновия си събрат. В купето много ли е шумно от звука на двигателя или е в рамките на "нормалното" (както и да се разбира това) /в сравнение с мойто Типо сега?/2. Дали софийско каране мога да намеря екземлпяр който да ми дава под 9л/100км разход или поне около 9?3. Каква цена е нормална за такава количка като задължително да има климатик?Има и още ама като ми се поизянат нещата ще продължа с питанията
          1. Не е толкова шумно, свиква се, а и шума е музика за ушите2. Около 8 ще ти е разхода. Ако караш и на пета на моменти ще си и по-икономичен3. 6300 лв за Брава с клима,
          Забравих да кажа , че рядко в София можеш да караш на пета в пикови часоже или м/у 23:00-6:30 . Казвам ти го като Софианец кореняк , без да се обиждаме

          Hot!!!

          Коментар


            #6
            Не е вярно аз минавам сутрин в пиков час на пета целия бул.България. Вечер също съм на пета на обратно.Не е тромав двигателя дори напротив. Не толкова шемен дизела. Не се правете на капризни госпожици. Стига с тия приказки за шума. Вие хем искате добър двигател хем се дърпате заради глупости. Я прочетете тук http://www.bolimefara.com/bg/nstat.php?id=3

            Коментар


              #7
              doofiat написа:
              Не е вярно аз минавам сутрин в пиков час на пета целия бул.България. Вечер също съм на пета на обратно.Не е тромав двигателя дори напротив. Не толкова шемен дизела. Не се правете на капризни госпожици. Стига с тия приказки за шума. Вие хем искате добър двигател хем се дърпате заради глупости. Я прочетете тук http://www.bolimefara.com/bg/nstat.php?id=3
              Ами да де и аз това написах сутрин 6:30 и Вечер 23:00 . хахаха кажи кога минаваш де ?! Че ми стана любопитно.Извинявам се за отклонението от темата !

              Hot!!!

              Коментар


                #8
                Всяка сутрин между 8 и 8,30 ч и всяка вечер между 17,40-19,00 ч. Скоростта на места,която достигам е 110 км/ч. Всяка сутрин се спускам от Горна баня към центъра.Разстоянието е около 15 километра в едната посока и го взимам за 20-30 мин. Тази сутрин тръгнах в 8,15 от Г.Б и на Гурко и Раковска бях в 8.37ч

                Коментар


                  #9
                  doofiat написа:
                  Всяка сутрин между 8 и 8,30 ч и всяка вечер между 17,40-19,00 ч. Скоростта на места,която достигам е 110 км/ч. Всяка сутрин се спускам от Горна баня към центъра.Разстоянието е около 15 километра в едната посока и го взимам за 20-30 мин. Тази сутрин тръгнах в 8,15 от Г.Б и на Гурко и Раковска бях в 8.37ч
                  Питам защото от Лозенец до ВМА не мога да стигна за 20-30 мин сутрин, а за центъра да не ти казвам .... Прецака се тоя град нашия за 2 години преди и беше по-нормално!!!!

                  Hot!!!

                  Коментар


                    #10
                    Батка, тая сутрин разстоянието го взех за 24 мин. Имаше повече задръстване на Горнобански път, след това на пета и до долу

                    Коментар


                      #11
                      Май са наслагали камери по бул. Булгария да знаеш да не те сърпрайзнат с някой акт !!! А за шума ако иска колегата може да вземе неговата 1,6 16В и да я сложим до моята и да си мерим шумовете! Не знам за ТД но JTD е супер тих мотор! А вътре в купето при вдигнати прозорци не се чува абсолютно нищо който не вярва готов съм на демнстрация!
                      Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                      Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        колата изобщо не е шумна няма да имаш проблеми с товаи още нещо - с този мотор ще си спестиш по около 100 лева на година от данък :D в сравнение с 1,6 103 к.с.
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          rustson написа:
                          Май са наслагали камери по бул. Булгария да знаеш да не те сърпрайзнат с някой акт !!! А за шума ако иска колегата може да вземе неговата 1,6 16В и да я сложим до моята и да си мерим шумовете! Не знам за ТД но JTD е супер тих мотор! А вътре в купето при вдигнати прозорци не се чува абсолютно нищо който не вярва готов съм на демнстрация!
                          ТД-то също е тихо. Аз също ще демонстрирам. Иначе данъка, който платих тази година за Брадвата е 28 лв.

                          Коментар


                            #14
                            Моя май е 90!
                            Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                            Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                            Коментар


                              #15
                              rustson написа:
                              Моя май е 90!
                              не е било за цяла годиназа цяла на 77 kW е към 127 лева
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар

                              Working...
                              X