Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Влиза ми вода в лявия фар на пунто мк2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Влиза ми вода в лявия фар на пунто мк2

    здравейте,днеска след поройния дъжд забелязах,че ми влиза вода в левия фар,каква може да е причината,и как може да се оправи.БЛАГОДАРЯ!

    #2
    Капаците отзад не уплатняват добре. Дали поради счупени скоби, някакви други механични повреди или просто са остарели уплатненията.
    Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
    Punto GT 1.4 Turbo '99
    Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

    Коментар


      #3
      може ли да се сменят тези уплатнениа,скоби не видях счупени като прегледах,и може ли да се сменят да отстраним този проблем

      Коментар


        #4
        Щом е левият много вероятно да ти е счупена ето тази част посочена на снимката. Малко трудно се вижда, тъй като около левия фар е леко тясно и няма добра видимост. Иначе сваляш капаците чистиш уплатненията и ги мажеш с технически вазелин и се надяваш да се е оправи. Възможно е дренажната тръбичка да е запушена, намира се точно до страничното ухо за захващане, на снимката се вижда.
        Прикачени файлове
        Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
        Punto GT 1.4 Turbo '99
        Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

        Коментар


          #5
          добре ще вида и ще ти пиша

          Коментар


            #6
            emo_pz написа:
            добре ще вида и ще ти пиша
            май трябва да сваля целия фар така не се вижда нищо пречи капака за бушоните и има бая жици,утре ще го вида

            Коментар


              #7
              emo_pz написа:
              emo_pz написа:
              добре ще вида и ще ти пиша
              май трябва да сваля целия фар така не се вижда нищо пречи капака за бушоните и има бая жици,утре ще го вида
              трудна задача за да свалиш Фара сваляш Бронята
              Шофирай разумно, на пътя не си сам.
              Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
              Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
              Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

              Коментар


                #8
                Аз имах подобен проблем с левия фар оказа се, че някой "майстор" не е наместил добре капака и като го затварях удряше фара отпред - 2 мм, не му стигаха да се затвори без да закачи фара. Та с епоксидна смола го залепих и засега е ОК, в тези дъждове, ама си мисля че скоро ще трябва да сменям пак смолата, че е почнала да пожълтява и да се лющи.

                Коментар


                  #9
                  todorakiggg написа:
                  Аз имах подобен проблем с левия фар оказа се, че някой "майстор" не е наместил добре капака и като го затварях удряше фара отпред - 2 мм, не му стигаха да се затвори без да закачи фара. Та с епоксидна смола го залепих и засега е ОК, в тези дъждове, ама си мисля че скоро ще трябва да сменям пак смолата, че е почнала да пожълтява и да се лющи.
                  e ne moje li da se zatvori i gotovo

                  Коментар

                  Working...
                  X