Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

не ми работи спирачката на предната лява врата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    pioneer 306c написа:
    утре ако се сетя ще снимам как съм го решил проблема
    Чакам снимките тогава
    00' Bravo 105 JTD

    Коментар


      #17
      И при мен се скъса долното ухо от вратата, за което се закрепва механизма. Свалихме вратата и ми го завариха - за сега няколко месеца проблеми няма.

      Коментар


        #18
        ето снимкahttp://i.minus.com/jbjmHmppESL1uJ_xl.JPG

        Коментар


          #19
          Мдаа, така ще стане. Благодаря. Добавям го в списъка .
          00' Bravo 105 JTD

          Коментар


            #20
            При мен не се е преебал механизъма, а се е откъснала направо планката която го държи за вратата, ама си карам така, малко кофти е че не се задържа вратата, но не е болка за умиране
            Fiat Bravo JTD '99

            Коментар


              #21
              pioneer 306c написа:
              Доста често се случва да се скъса направо ламарината на вратата около захвата на степенния ограничител, от колкото да се скапе самия механизъм, без значение дали е двуврата или с 4 врати. Механизъма е един и същ.
              Това че механизмите на вратата на Мареа и Браво са еднакви сигурно и проверено ли е че мене ме съмнява малко?Питам защото на лявата врата се е скапал механизма и требва да го сменям.
              FIAT Bravo GT 1.6 16V 1999 - Pandora's Box
              Единствено в България "селянин" е обидна дума.

              Коментар


                #22
                jenti написа:
                При мен не се е преебал механизъма, а се е откъснала направо планката която го държи за вратата, ама си карам така, малко кофти е че не се задържа вратата, но не е болка за умиране
                Чети кво съм написал по-горе и виж снимката как съм го направил в случая както при теб се е откъснала планката така и при мен

                Коментар


                  #23
                  veskobravo написа:
                  pioneer 306c написа:
                  Доста често се случва да се скъса направо ламарината на вратата около захвата на степенния ограничител, от колкото да се скапе самия механизъм, без значение дали е двуврата или с 4 врати. Механизъма е един и същ.
                  Това че механизмите на вратата на Мареа и Браво са еднакви сигурно и проверено ли е че мене ме съмнява малко?Питам защото на лявата врата се е скапал механизма и требва да го сменям.
                  Еднакви са. Не знам само дали имат разлика от тези преди и след 98г. но ме съмнява

                  Коментар


                    #24
                    Днес се заиграх, оказа се половинчата при мен. На горният болт е счупен механизма (ухото му), а на долният е счупена ламарината на вратата. Махнах всичко, засега нямам мерак да се занимавам с тази простотия.На дъното на вратата намерих гумено уплътнение, беше паднало от десната шина на стъклото, залепих я. Вече няма да дрънчи при затваряне, когато стъклото е спуснато. Смазах водача, беше барут сух, сега се движи една идея по-добре. Направих тонколоната да не дрънчи. И 2 часа ми отне да махна гадното, надрано, гумено покритие от държката на вратата, и около копчетата. Голямо търкане падна. Сега свети .
                    00' Bravo 105 JTD

                    Коментар


                      #25
                      pioneer 306c написа:
                      veskobravo написа:
                      pioneer 306c написа:
                      Доста често се случва да се скъса направо ламарината на вратата около захвата на степенния ограничител, от колкото да се скапе самия механизъм, без значение дали е двуврата или с 4 врати. Механизъма е един и същ.
                      Това че механизмите на вратата на Мареа и Браво са еднакви сигурно и проверено ли е че мене ме съмнява малко?Питам защото на лявата врата се е скапал механизма и требва да го сменям.
                      Еднакви са. Не знам само дали имат разлика от тези преди и след 98г. но ме съмнява
                      На моето браво 97’ съм с ограничители от брава 00’ . според мен са еднакви
                      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                      Коментар


                        #26
                        sa6obravoto написа:
                        На мен това черното пукаше. След като развих болтовете едно от ушите които държат механизма към самата врата се оказа счупено и го махнах. Пукането продължи, но след премахването и на втория болт пукането спря, но вече нямах степени. До момента не съм намерил къде се продават такива резервни и ще съм благодарен ако някой който знае от къде може да се поръча да пише.
                        Ето ти снимка на това което е счупено. Трябва да свалиш кората на вратата и да извадиш цялата панта. Това счупеното го заваряваш ама качествено и си готов.
                        Прикачени файлове
                        Fiat Marea HLX TD100 98г.

                        Коментар

                        Working...
                        X