Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

не ми работи спирачката на предната лява врата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    не ми работи спирачката на предната лява врата

    здравей те значи не знам дали е тука точното място,но не намерих друго такова,на предната лява врата не ми работи спирачката тази където е етапи,така рискуван някой път като забравя да ми се откърти цялата врата,някой имал ли е същия проблем да сподели,и дали има някакъв начин да се оправи,предварително благодаря

    #2
    Погледни дали не се е изкъртила от вратата направо, при мен така стана. Припука 2-3 пъти и накрая почна да се движи свободно. Ако си двувратка вратите са тежки и провисват от това се получава. Може е да се е разкачила само.
    Fiat Bravo JTD '99

    Коментар


      #3
      да колега с две врати е,аз така е взех не знам какво и се е случило,как да проверя,но мисля,че не е увиснала.

      Коментар


        #4
        какво представлява тази спирачка,за да мога да видя,и какво да гледам,благодаря

        Коментар


          #5
          да колега с две врати е,аз така е взех не знам какво и се е случило,как да проверя,но мисля,че не е увиснала.

          Коментар


            #6
            ето снимката с повредената врата,ако забелязвате нещо моля да ми помогне те.БЛАГОДАРЯ!
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              На мен това черното пукаше. След като развих болтовете едно от ушите които държат механизма към самата врата се оказа счупено и го махнах. Пукането продължи, но след премахването и на втория болт пукането спря, но вече нямах степени. До момента не съм намерил къде се продават такива резервни и ще съм благодарен ако някой който знае от къде може да се поръча да пише.
              Fiat Bravo 1.9 TD100

              Коментар


                #8
                Като видях темата, реших да се поразровя из форума и се оказа, че и други колеги са се сблъсквали с този проблем.Eто какво е постнал колегата vsd, като решение:
                vsd написа:
                Май нещо такова ще е решението на проблемаhttp://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
                Ето и линк към темата, става дума за Браво: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=53881

                Коментар


                  #9
                  sa6obravoto написа:
                  На мен това черното пукаше. След като развих болтовете едно от ушите които държат механизма към самата врата се оказа счупено и го махнах. Пукането продължи, но след премахването и на втория болт пукането спря, но вече нямах степени. До момента не съм намерил къде се продават такива резервни и ще съм благодарен ако някой който знае от къде може да се поръча да пише.
                  това черното не е ли гума,или за нещо друго говориш колега?

                  Коментар


                    #10
                    Колега ние на бравата го свалихме тоя ограничител и бащата го завари.Иначе на старо.При мен се сваля кората на вратата и говорителя и оттам се бърка да се извади.Ухото се къса и за това така пука.Успех.+ още една снимка
                    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                    Коментар


                      #11
                      Аз също заварих счупеното ухо и механизма отново си работи перфектно. Няма смисъл да описвам как се сваля има постнати две теми от колега по горе. Като добавка мога да ти предложа след заваряването да го почистиш и смажеш с нова грес и всичко е като ново.Успех.
                      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                      Коментар


                        #12
                        emo_pz написа:
                        sa6obravoto написа:
                        На мен това черното пукаше. След като развих болтовете едно от ушите които държат механизма към самата врата се оказа счупено и го махнах. Пукането продължи, но след премахването и на втория болт пукането спря, но вече нямах степени. До момента не съм намерил къде се продават такива резервни и ще съм благодарен ако някой който знае от къде може да се поръча да пише.
                        това черното не е ли гума,или за нещо друго говориш колега?
                        Става дума за черното желязо с вълничките ( гърбиците) което регулира самите степени. А счупеното парче беше от онзи жълтия механизъм за който говорят pl4 8rp и Atanas71
                        Fiat Bravo 1.9 TD100

                        Коментар


                          #13
                          Доста често се случва да се скъса направо ламарината на вратата около захвата на степенния ограничител, от колкото да се скапе самия механизъм, без значение дали е двуврата или с 4 врати. Механизъма е един и същ.

                          Коментар


                            #14
                            pioneer 306c написа:
                            Доста често се случва да се скъса направо ламарината на вратата около захвата на степенния ограничител, от колкото да се скапе самия механизъм, без значение дали е двуврата или с 4 врати. Механизъма е един и същ.
                            Точно так е при мен, и оправия няма. Колегите горе са късметлии, един вид.
                            00' Bravo 105 JTD

                            Коментар


                              #15
                              nikolce написа:
                              pioneer 306c написа:
                              Доста често се случва да се скъса направо ламарината на вратата около захвата на степенния ограничител, от колкото да се скапе самия механизъм, без значение дали е двуврата или с 4 врати. Механизъма е един и същ.
                              Точно так е при мен, и оправия няма. Колегите горе са късметлии, един вид.
                              има колега имаВзимаш 2 по големи шайби вътрешен 6мм външен 15-20 и ги слагаш от външната страна а от зад си ти е машинката.2 по-дълги болта мисля с 15мм по дълги слагах и всичко си дойде на мястото.утре ако се сетя ще снимам как съм го решил проблема Другия вариант е сваляне на вратата и заваряване на планка има и трети вариант-друга врата

                              Коментар

                              Working...
                              X