Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ диференциал

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ диференциал

    Колеги моля за помощ...Колата ми е Fiat Punto 2004г 1.2 16v 3 врати 5 скорости номер рама ZFA18800004803863Изглежда диференциала ми е разбит и клати колата когато ускорявам.Интересуваме дали може да стане ot 1.2 16v sporting 6 скорости.Ако някой меже да даде идея съвет или дори да продава диференциал..Моля.
    Не се смейте на човек, който прави крачка назад, защото може да се засилва!

    #2
    Re: Помощ диференциал

    Georgiev78 написа:
    Колеги моля за помощ...Колата ми е Fiat Punto 2004г 1.2 16v 3 врати 5 скорости номер рама ZFA18800004803863Изглежда диференциала ми е разбит и клати колата когато ускорявам.Интересуваме дали може да стане ot 1.2 16v sporting 6 скорости.Ако някой меже да даде идея съвет или дори да продава диференциал..Моля.
    на първия въпрос мисля че не ама не съм 100% сигурен ама би трябвало да е различенна втория твърдо не не се продавата само дефренциали (нито нови нито втора ръка) въврят в комплект с скоростната кутия и ти само дефренциала ли ще сменяш и дефинирай как така е разбит Разбити лагери (следователно луфт в кораната и пиньона)или износени корана и пиньон или исносени сателити я разнясни как го установи това и най добре виж каква ти се води скоростната кутия (модел) ПС:на МК2 1,28V е C.514 (имам една такава за части)
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      Не знам какво е разбито не мога да го отворя докато нямам части.Има луфт в чашите на вътрешните карета (луфта е вътре към диференциала).Диференциала ще сменям(чакам го да доиде комплект с чашите).Кутията мисля че е C.514 с този който съм поръчал се раличава само короната, и мисля че ще има малко разлика в предавателното число.Как го установих.... ми след обикаляне на много сервизи и то все големи и всички с мнение че са вътрешни карета накрая ги смених.... и нищо :D .Отидох на един подемник качих я запалих вдигнах 65-70км/ч и един човек хвана полуоската и утихна вибрацията сравнихме луфтовете и видяхме че чашите имат по голям луфт към диференциала.....Сега го чакам да пристигне.
      Не се смейте на човек, който прави крачка назад, защото може да се засилва!

      Коментар


        #4
        При Sporting кутията се води C.514.6.10, а твоята е C.514.5.10. Дали има разлика в диференциалите нямам идея. Но двете скоростни кутии са взаимозаменяеми ако решиш да сложиш 6 скоростната.
        Grande Punto 1.9 JTD Sport '06
        Punto GT 1.4 Turbo '99
        Punto Sporting 1.2 16v '01 - ex

        Коментар


          #5
          Вероятно имаш лагер на полуоската за смяна. Сменял ли си маслото на скоростите и как е нивото му?
          The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
          Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
          Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

          Коментар


            #6
            Не съм сменял маслото имам я от месец (няма и толкова) и като отворя диференциала ще го сменя.Тогава ще видя лагер ли е оста на чашите ли е, или пък нещо друго.Ако не стане короната ще я сменя с моята.
            Не се смейте на човек, който прави крачка назад, защото може да се засилва!

            Коментар

            Working...
            X