Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Стило спирачен път 100-0 км\ч

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Стило спирачен път 100-0 км\ч

    Здравейте колеги, колко метра е спирачния път на Фиат Стило 1.6 2001 година, и колко е на Мерцедес Е класа 2000 година дизел, 2000 кубика cdi w210, трудно се намира информация в интернет, а спорим с един приятел, който ми твърди , че мерцедеса спирал по бързо от стилото? Благодаря предварително, ако темата не е подходяща за този раздел нека бъде изместена!!

    #2
    баща ми има такъв мерцедес като го видя , ще ти кажа , но за стилото не мога да ти помогна.
    Fiat Punto Sporting 1.2 16V MPI 86hp 98

    Коментар


      #3
      Спирачния път не е толкова важен от 100-0км/ч. Всички автомобили (всекидневни) се въртят около едни и същи числа - 35-40 метра.Въпроса е след тези 100км/ч как може да спреш. Примерно от 180км/ч до 80км/ч. - едно типично магистрално спиране. Ей там се усеща реално как седят нещата А едно такова Стило, като го засилиш със 180 и като му натиснеш спирачките, купето започва да се суче. А дисковете в края на спирането посиняват, особено на 1.6
      A20DTH ЖТД ама не баш
      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

      Коментар


        #4
        BO написа:
        Спирачния път не е толкова важен от 100-0км/ч. Всички автомобили (всекидневни) се въртят около едни и същи числа - 35-40 метра.Въпроса е след тези 100км/ч как може да спреш. Примерно от 180км/ч до 80км/ч. - едно типично магистрално спиране. Ей там се усеща реално как седят нещата А едно такова Стило, като го засилиш със 180 и като му натиснеш спирачките, купето започва да се суче. А дисковете в края на спирането посиняват, особено на 1.6
        Моето купе не се суче...ама сигурно защото съм 1.9 ЖТД Иначе си прав, че фабричните дискове и накладки при 180-80км/ч и започват да намирисват на препечено...Със по спортните обаче си спира без никакъв проблем...е след третото подобно спиране педала омеква доста, но...По темата аз мисля, че стилото ще спре по бързо от този кораб Е класа...
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #5
          Ами тя Е-класата не е много по-тежка от 5 врато Стило...
          Fiat Stilo 1.9 JTD 2003г.

          Коментар


            #6
            Интересно е, да ги сравним, но в книжката на стилото няма данни за спирачния път, намерих в нета само че е около 37м , а за е-класата нищо не го намеря!

            Коментар


              #7
              Двама сте, с две коли, отивате на подходящото място с ролетка дълга 5 метра и мерите.После загубилият черпи бира и така (за да е по - интересно).Стиляка май ще бие...
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 105 2000
              Lancia Lybra 1.9 JTD 115 2002

              Коментар


                #8
                kiselo написа:
                По темата аз мисля, че стилото ще спре по бързо от този кораб Е класа...
                Аз мисля, че точно защото е Кораб, ще има в пъти по-добра спирачна система.Да не говорим, че 1.6 е с 257мм дискове.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Съгласно ADAC: Mercedes C 200 Kompressor: Bremsweg aus 100 km/h................................................. ........37,6 mFiat Stilo 1.8 16V: Bremsweg aus 100 km/h................................................. ........39,7 m
                  Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                  Коментар


                    #10
                    1,8 вече е с 284мм, значи за 1.6 още по-голям спир. път.
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Ама при Е-класа, а не при С не се знае какво е положението!

                      Коментар


                        #12
                        milenskia написа:
                        Ама при Е-класа, а не при С не се знае какво е положението!
                        Знае се, всичко се знае. Просто съм се объркал.Mercedes C 200 CDI: Bremsweg aus 100 km/h................................................. ........40,2 mСтило 1,6 липсва, но за Fiat Stilo 1,2 16V Bremsweg aus 100 km/h................................................. ........40,7 mИнтересто е, че при Fiat Stilo 1.8 16V Dynamic 3türig Bremsweg aus 100 km/h................................................. ........41,4 m
                        Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                        Коментар


                          #13
                          В конкретният случай най-голямо значение ще има кой с какви гуми е.
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            #14
                            И накладки и колко прясна е спирачната течност и състояние на помпата и т.н. и т.н. и т.н.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар


                              #15
                              мерцедеса е с по големи дискове, така че ако е изправен той ще спре по бързо.Аз с пунтото вежнъж правих едно много екстремно спиране от 160 до 0 и не съм усетил да мирише после на препечено.
                              http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                              Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                              FIAT БРАВО 1.2 16v
                              ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                              FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                              Коментар

                              Working...
                              X