Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странно цъкане при Brava

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странно цъкане при Brava

    Колеги отскоро се появи някакво странно цъкане като че се едно работи мигача. Шумът идва от мястото което се намира под шофьорската чистачка. Някой има ли идея на какво може да се дължи ?
    Brava 1.4 12v (бензин & метан) - бивша

    #2
    Моторчето на задната чистачка е блокирало вероятно. Обикновенно се налага демонтаж , разглобяване и почистване на оста му с шкурка. Това съм го правил вече 2 пъти и цъкането се появява понякога пак. Проблема взех да го решавам като включа чистачката и тя започне да цъка аз отивам отзад и размърдвам рамото на чистачката и тя тръгва да работи.
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    Коментар


      #3
      И при моята го има,забелязах,че като завъртя климатроника на максимални градуси и спира това цъкане.
      Fiat Brava 1.2,16в

      Коментар


        #4
        Релета, намират се в жабката
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Не е реле, от чистачката е. Като я пуснеш, спира да цъка, нали?

          Коментар


            #6
            и при мен се получава нещо подобно като дам на контакт. има го само понякога и то поне от 2 години. спира като я изчакам 5-10 секунди.
            браво 1,6/90 - 09 г.

            Коментар


              #7
              tomny е прав, слушай него! И при мен се е получавало, като пусна чистачката- спира. Като дам на контакт се е разцъквало 2-3 пъти. Ако отвориш капака когато го прави ще чуеш, че е от моторчето на чистачките, но защо го прави- не знам :D Ако е по често при теб ще трябва да търсиш проблема да не изгори моторчето някой ден ако не чуеш звука и щрака дълго време
              Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
              Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
              Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

              Коментар

              Working...
              X