Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Темпра километраж ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Темпра километраж ?

    Здравейте колеги,въпрос към знаещите.Четох тук из форума.как да разбера реалните изминати километри на Темпрата с дигитално табло./като натисна едновременно двете копчета от ляво за нулиране на километража и регулиране на светлината на арматурното табло/.появява се "02"кето значело че е вече над 200000 км, но вчера както си бе на 99999 километража стана на 100000 км,а не се промени тази цифра 02 да стане примерно 03 ,Та питането ми е какво значи "02"?.Благодаря!
    Темпра 1600 карбуратор 1994г.

    #2
    Колеги,какво се омълчахте,някой не знае ли какво значат тези цифри?Не че ми са много важни ,но все пак да зная.
    Темпра 1600 карбуратор 1994г.

    Коментар


      #3
      Аз доколкото знам тия цифри са относно за кой път върти километража. Той превърта на 200 000 и като е 02 това значи че си на 2ри кръг, т.е. честити 300 000! Някой да ме поправи ако греша все пак, че лично съм с аналогово табло.
      ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
      // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

      Коментар


        #4
        Не съм съгласен колега,защото ако бе така нямаше да ми показва 99999 , както казваш,и трябваше да е 299999 примерно,сега ми показва 100045 км.И интересно е,че в самата книжка на колата нищо не е писано за това,че с комбинация от някви бутони се вижда реалния пробег на колата.И после ,кола на 300000 км,и то темпра 1,6 карбуратор,ми тя само масло ще ми гори 1 л на 1000,и няма да върви като смок с 150 км,кво ще кажеш.и разход газ 8,2 /100
        Темпра 1600 карбуратор 1994г.

        Коментар


          #5
          Километража отчита до 199 999.Отпред цифрата 2 не може да бъде изписана.Един път като мине тоя цикъл се занулява и започва нов цикъл на отброяване.Т.е. колегата xctr е абсолютно прав При мен тия копчета работят от дъжд на вятър с много натискане и не успявам да я проверя.В момента ми показва 49 000,но предполагам,че са минимум 249 000км.
          EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
          Fiat Punto 1.2 16v Sporting

          Коментар


            #6
            Ок,бързо ги правя километрите,ще видя като стане 199999,дали тогава ще се промени за да стане 04.,не съм мерил компресията,ще я проверя от любопитство .
            Темпра 1600 карбуратор 1994г.

            Коментар


              #7
              Няма какво да се очудваш мойто типо е на 270 по километраж и си мисля поне на 300 гиляди + реални, защото смених един маховик защото беше износен!! :DНа 10 000 хиляди км доливам по около литър което е съвсем нормално! Да не говорим че съм го мъчил 3 пъти на Калояново по 50-60 състезателни километра със много задоволяващи резултати и до сега не се е счупило, така че смело мога да заявя че тия мотори са много издръжливи и няма от какво да се шашкаш! Успех!!!
              ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
              // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

              Коментар


                #8
                Ок,а иначе много ме кефи темпричката,имал съм много коли,но тая много си харесвам.
                Темпра 1600 карбуратор 1994г.

                Коментар


                  #9
                  xctr написа:
                  На 10 000 хиляди км доливам по около литър което е съвсем нормално!
                  Доволно,доволно...аз и на 5000км да доливам по литър ще съм доволен,защото в момента го правя на около 1000км.Интересното е,че не пуши,но пък намирисва качествено
                  EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                  Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                  Коментар


                    #10
                    02 означава колега че километража ти е превъртал 2-пъти тоест в момента автомобила е на 500 049 км което е напълно възможно имах темпра 2.0 8в на 575 000 км без основен ремонт ..... на 553 000 км ми се разчукаха биелни лагери смених ги след това газ но я продадох защото започна да гори колкото бензин толкова и масло ..... Не се учудвай защото може някой да е правил ремонт преди теб тези коли са много издръжливи
                    Fiat Tempra 2.0 i.e. cat !

                    Коментар


                      #11
                      И аз тая вечер успях да направя проверка и ми изписа 01 на дисплея за километрите
                      EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                      Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                      Коментар


                        #12
                        Да, точно така - "02" означава, че километража вече е превъртян 2 пъти от по 200 000 км. С други думи "02" означава 400 000 км. Добавяйки и текущите 100 000 км... Честит половин милионен километър. Да почерпиш! Издръжливостта на двигателите на типо/темпра изобщо не е за подценяване и нищо чудно да е на толкова само със смяна на вложките на клапаните.Или... сега ми хрумва, че е възможно да е дефектирало оригиналното табло на колата и да е сменено с друго - втора употреба от друга темпра, разпродавана на части. Инфото за пробега се съхранява в една интегрална схема, запоена на платката в самото табло. С други думи, можем да твърдим, че таблото е "навъртяло" сумарно 500 000 км на всичките си коли на които е било. Но на колко коли още е било? Това не може да се каже.

                        Коментар


                          #13
                          Интересна работа,ако това е вярно 500000,00 км,супер,нещо пропуснах да спомена,тя е турска сглобка,тофас темпра.
                          Темпра 1600 карбуратор 1994г.

                          Коментар


                            #14
                            Masalah....
                            Play Golf ,but not drive golf!!!
                            Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                            C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                            Коментар


                              #15
                              Машала не машшала,според мен темата е изчерпана.
                              Темпра 1600 карбуратор 1994г.

                              Коментар

                              Working...
                              X