Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моторът започна да чука

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    alvanovo написа:
    Заредих Мобил 15/40 докато го разработя малко мотора. Ако допусна, че проблема е бил от маслото /в което въобще не съм убеден/ сега остава да реша какво масло да сложа сле 2-3 хил км и на колко да го сменям.Тази кола вечна ще я направя!!!!!!
    За мен,а и за много,които са опитвали истинските масла,поне засега които нямат ментета са ЕЛФ и Яко.И двете са френски,понеже от сигурни хора знам,че немците не са добри в маслата с техните "Арал" особенно.Впрочем и свещите НЖК,които имам и пише "Мейд ин Франсе" работят перфектно.Наглед същите свещи НЖК обаче "Мейд ин Джапан" не струват-явно има много менте.Напук на много хора съм доволен от много неща произведени във Франция за сметка особенно на БОШ пишещ на опаковката,че е произведен в Германия.Май ще се ориентирам и към френска кола
    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

    Коментар


      #92
      itan75 написа:
      alvanovo написа:
      Заредих Мобил 15/40 докато го разработя малко мотора. Ако допусна, че проблема е бил от маслото /в което въобще не съм убеден/ сега остава да реша какво масло да сложа сле 2-3 хил км и на колко да го сменям.Тази кола вечна ще я направя!!!!!!
      За мен,а и за много,които са опитвали истинските масла,поне засега които нямат ментета са ЕЛФ и Яко.И двете са френски,понеже от сигурни хора знам,че немците не са добри в маслата с техните "Арал" особенно.Впрочем и свещите НЖК,които имам и пише "Мейд ин Франсе" работят перфектно.Наглед същите свещи НЖК обаче "Мейд ин Джапан" не струват-явно има много менте.Напук на много хора съм доволен от много неща произведени във Франция за сметка особенно на БОШ пишещ на опаковката,че е произведен в Германия.Май ще се ориентирам и към френска кола
      ЕЛФ мога да слагам. Друго си мисля Мобил, Тексако, Шел. Не са ментета де...
      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

      Коментар


        #93
        alvanovo написа:
        ЕЛФ мога да слагам. Друго си мисля Мобил, Тексако, Шел. Не са ментета де...
        Малий за ШЕЛ само недей споменава .Карай си пак с Пристичка-та-по-добър вариант е.Мобила е същия ментак.Мотула е друга бира,но и от него вече се намират добре изкопирани "правени за източноевропейския пазар" ментета.Ти поне имаш манометър за налягане на маслото нали? Незнам за температурата имаше ли?И пак да спомена,ако не си видял руския сайт дето пуснах За всяко масло се вижда какво причинява на двигателя.Обърни внимание каква гняс оставя след себе си ОХЛюВА(ШЕЛ-а)http://auto.fishki.net/comment.php?id=106111
        EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

        Коментар


          #94
          itan75 написа:
          alvanovo написа:
          ЕЛФ мога да слагам. Друго си мисля Мобил, Тексако, Шел. Не са ментета де...
          Малий за ШЕЛ само недей споменава .Карай си пак с Пристичка-та-по-добър вариант е.Мобила е същия ментак.Мотула е друга бира,но и от него вече се намират добре изкопирани "правени за източноевропейския пазар" ментета.Ти поне имаш манометър за налягане на маслото нали? Незнам за температурата имаше ли?И пак да спомена,ако не си видял руския сайт дето пуснах За всяко масло се вижда какво причинява на двигателя.Обърни внимание каква гняс оставя след себе си ОХЛюВА(ШЕЛ-а)http://auto.fishki.net/comment.php?id=106111
          Видях го много добре, даже го разгледах внимателно по варки. Имаше доста Мобил повечето с много чисти мотори.Елф не може ли да е менте? Какво пречи да запечатват шишенца с такъв цвят и етикет?Ако ще правя нещо както го предписват повечето колеги - трябва да сменям маслото на 8 000км. По тестовете в списание "За рулем" най-добрите масла излизат обикновено Мобил, Шел и Кастрол.
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #95
            http://www.zr.ru/a/132318/
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар


              #96
              Има си официални вносители на отделните марки масла. Иска ми се да вярвам, че там няма да продават ментета, по-скоро ще ти продадат менте от Ebay. Отваряш гугъл и търсиш официалния вносител на Мобил, Мотул, Кастрол, Енеос, Унил и това е. Най-добре си карай със Селения К 5W40, все си мисля, че тенекиените кутии няма кой да ги фалшифицира, а това е много добро масло, по таблични данни поне. Ако искаш магически резултати, сипи един политрън, да видим колко ще изкарат българските лагери и сегменти с него, да не вземе пък нищо да не стане, дистрибуторите тука да трябва да се самообесят.

              Коментар


                #97
                Как какво Кастрол Магнатек Някои с реплика??? Хубуу де след ремонта искаш да я разработиш а защо не взе 10/40 масло, 15/40 на студен мотор си е по гъстичко дали ще маже хубаво в първите наи важни моменти при старата на мотора? Прав ли съм или не колегите знаещи да кажат
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #98
                  слави, в случая между 10в и 15в/40 няма разлика защото температурите сутрин вече са доста високи - от порядъка на 15 градуса иначе си прав в това което казваш, но за температури под -2, -3 градуса вече ще има разлика но като цяло до около -15 разлика почти няма да има А иначе сипвай си пак приста щом не вярваш, че е от маслото и пей сърце

                  Коментар


                    #99
                    С колегата Airfan поръчваме масла от levoil.de.Поръчах Тотал 9000 5/40. Ще ми излезе около 10лв/литър. След разработването /2000км/ колата ще бъде с това масло.
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      alvanovo написа:
                      С колегата Airfan поръчваме масла от levoil.de.Поръчах Тотал 9000 5/40. Ще ми излезе около 10лв/литър. След разработването /2000км/ колата ще бъде с това масло.
                      доставят ли до БГ? за колко време пристига?

                      Коментар


                        наливал съм 10w40 -6 пъти Елф от варел, 3 пъти Фукс от варел= никакви проблеми. Колкото налея толкова източвам. Наливах един път Шел от туба и там беше най-забележима разликата, двигателя поне според мен беше най-безшумен с това масло. Този вискозитет за този сезон върши работа.
                        Play Golf ,but not drive golf!!!
                        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                        Коментар


                          u_bo написа:
                          alvanovo написа:
                          С колегата Airfan поръчваме масла от levoil.de.Поръчах Тотал 9000 5/40. Ще ми излезе около 10лв/литър. След разработването /2000км/ колата ще бъде с това масло.
                          доставят ли до БГ? за колко време пристига?
                          За 2 седмици пристига. Ще пиша.Засега мотора работи много добре и тихо. Ще го проверя дали гори масло след ремонта - докато се наместят сегментите наново. Пак ще отбележа, че припасването клапаните в главата се забелязва, няма пукане в ауспуха въобще, преди това малко се усещаше.В Неделя отново ще огледам мотора за течове - контролно. Предната Неделя го гледах, беше добре. Вече навъртях 200км повечето извън града.
                          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                          Коментар


                            Някой ще поръчва ли от levoil скоро да се кооперираме за доставката.
                            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                            FIAT БРАВО 1.2 16v
                            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                            Коментар

                            Working...
                            X